Skocz do zawartości
.zombi.

Mały Irys i okolice

Promowane odpowiedzi

♥ piotrem    2246

powtórzyłbym kalibrację koloru bo prawie wszystkie małe gwiazdki są pomarańczowe ;)

moje doświadczenie z ciemnymi mgławicami mówi, że powinna być minimum godzinka na każdy kanał...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
.zombi.    2193

powtórzyłbym kalibrację koloru bo prawie wszystkie małe gwiazdki są pomarańczowe ;)

moje doświadczenie z ciemnymi mgławicami mówi, że powinna być minimum godzinka na każdy kanał...

Kanału niebieskiego jest w stosunku do czerwonego 1.4 więc nie wiem co można by tu więcej zrobić - mi się wydaje że małe gwiazdki zanurzone w pyle tak mają zwłaszcza że jest tam sporo Ha - http://www.starpointing.com/ccd/ldn988.html?!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MaPa    10374

Też przychylam się do opinii że te gwiazdy wpadają w cieple kolorki będąc w pyle. Odcień to sprawa delikatna. Aby wyrazić opinię muszę sam coś naświetlić po prostu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Loki    2460

Genialna fota. Jedna z takich, na których nic specjalnego się nie dzieje, żaden bohater nie jest szczególnie wyróżniony, brakuje czegoś spektakularnego, a jednak - genialna, bo dopieszczona w szczegółach. Gwiazdki śliczne, ciemnotki śliczne. Chciałbym takie fotki robić. Gratulacje!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kjacek    135

Po prostu czad. Bardzo dobra praca. Wysyłaj na polski apod!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
.zombi.    2193

Genialna fota. Jedna z takich, na których nic specjalnego się nie dzieje, żaden bohater nie jest szczególnie wyróżniony, brakuje czegoś spektakularnego, a jednak - genialna, bo dopieszczona w szczegółach. Gwiazdki śliczne, ciemnotki śliczne. Chciałbym takie fotki robić. Gratulacje!

Dzięki Piotrze, chciałem aby fotka była na miarę zebranego materiału, bez wyciągania na siłę - gdyby było więcej materiału to "może" pojawił by się również efekt wow ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Loki    2460

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Na Twoim zdjęciu jest "wow" a nawet "WOW" choć przyznaję, że raczej dla koneserów.

Pomińmy na chwilę fakt, że astrofoto jest w ogóle trudne.

Gdy już warsztat jest opanowany to i żaden szpas strzelić jakiś bijący w oczy obiekt. Jest ich trochę na niebie i wciąż oglądamy te same fotki, lepiej lub gorzej podane.

Ty zrobiłeś coś niespektakularnego w absolutnie spektakularny sposób, ale docenią to tylko Ci, którzy próbowali swoich sił na ciemnotkach i gęstych polach gwiazdowych. Obydwa elementy są na tym zdjęciu tak podane, że palce lizać. Z klasą i wyczuciem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta