Skocz do zawartości

IC1805


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

mnie się podoba ale intryguje mnie orientacja tego zdjęcia, pytałem Cię już o to wcześniej na PW

 

z kilkudziesięciu obrazków w sieci:

 

Serce

 

- wszystkie są zorientowane "w prawo", czyli tak jak poniżej, wymaga to wykonania operacji "horizontal flip" na Twojej fotce, taki sam efekt miałem przy pozyskiwaniu materiału dedykowanym oprogramowaniem Atika czyli Artemisem - soft jakby tracił orientację przestrzenną, kłopot zniknął po podpięciu Maxima ;)

 

heart.jpg

 

chociaż w sumie czy to ma znaczenie ? przecież serce wygląda jak serce :)

 

 

Edytowane przez piotrem
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi skąd tak "silne" gradienty w tak dość wąskim polu? :g:

 

Gradienty wynikają z faktu, że fotografuję z miasta a w dodatku w dość szerokim polu (choć oczywiście to nie pełna klatka).

 

Największy gradienty pojawiają się na klatkach palonych z filtrem OIII.

 

To w sumie dobry moment aby o to zapytać, otóż kupiłem 3 filtry NB Baadera 1,25 cala w Delcie.

 

Ha i SII przyszły w plastikowym opakowaniu, natomiast OIII w papierowym pudełku dodatkowo filtr OIII ma grubszą (wyższą) oprawkę. Domyślam się, że ten OIII jest z jakiegoś starszego rozdania.

 

Po pewnym czasie poczytałem w necie, ze były problemy ze starymi filtrami OIII Baadera. Na klatkach wokół jasnych gwiazd pojawiało się silne halo. U mnie nic takiego nie występuje, więc uznałem, że filtr jest OK.

 

Teraz podejrzewam, że nie do końca wszystko z nim OK.

 

Po pierwsze filtr jest ciemny i w moim odczuciu wyraźnie ciemnieszy od SII (rejestruję w nim zdecydowanie mniej sygnału), po drugie ostrość zdecydowanie najgorsza ze wszystkich filtrów NB (gwiazdy o obserwowalnie większej średnicy), po trzecie wreszcie, silne gradienty (zdecydowanie najsilniejsze ze wszystkich filtrów NB).

 

Nie znalazłem w necie żadnych tematów związanych z moimi problemami.

 

Czy ktoś z Was ma może doświadczenia lub wiedzę związaną z powyższymi problemami?

 

Zastanawiam się poważnie nad zakupem nowego filtra OIII Baadera z nowego rozdania, ale to prawie 500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko problem z halo, ale Baader bez dyskusji wymienił na nowy. Zdjęcie bardzo fajne, ale jego "ziarnistość' zdecydowanie psuje odbiór...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały eksperyment.

 

Zamiast usuwać, dodałem w PS szum do zdjęcia (oczywiście z umiarem) w słabszych rejonach mgławicy. Mam wrażene, choć pewnie mnie naprostujecie, że w ten sposób zdjęcie staje się ostrzejsze i bardziej naturalne.

 

Co o tym myślicie?

DDD-jpg.jpg

Edytowane przez Łukasz K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.