Skocz do zawartości

Złączka kątowa PARKS - pierwsze wrażenia


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Mirka D dzisiaj odebrałem zamówioną i kupioną w USA złączkę kątową firmy PARKS - 90 stopni, 2 cale na 2 cale z redukcją na 1,25 cala. Złączka wygląda świetnie. Wykonanie mechaniki oceniam na pierwszy rzut oka wysoko. O możliwościach optycznych nie mogę się wypowiadać, gdyż jeszcze nie została sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją Oskarze u Mirka zanim przyszła do Ciebie, to piękna ale i wielka złączka o dużej masie i sporych gabarytach, nasze wyroby są o wiele poręczniejsze i lżejsze ale nie tak ładnie wykończone jak Parksa, widać że to firma z klasą :salu:

Powiina być godnym uzupełnieniem do 100mm APO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze wyroby są o wiele poręczniejsze i lżejsze ale nie tak ładnie wykończone jak Parksa,

 

No tak złączka astrokraka wyglada przy tym jak 1,25. Z lusterka tego Parksa mozna by zrobic 4 x 2" astrokrak . Od tego mometu powaznie zaczolem sie zastanawiac czy złaczka Astrokraka nie powoduje winietowania lub jakichs obstrukcji z szerokokątnymi długoogniskowymi okularami. Chyba trzeba to przeliczyc .

 

Co do jakości wykonania to nie powiem żeby Astrokrak byl wyrąbany toporem ale bilzej jej do tego konca niz do jubilerskiej roboty

 

Powiina być godnym uzupełnieniem do 100mm APO 8)

 

Wreszcie APO doczekało sie złaczki w swojej klasie. W końcu to drugi pod wzgledem ważności element optyczny !!!! Szkoda kupić tak drogi teleskop i marnowac sobie obrazy jakimś słabym ogniwem . Z niecierpliwoscia czekamy na pogodą aby móc porównać obrazy.Ciekawe jaka bedze róznica.Nieomieszkamy o tym tescie skrobnąć na forum

 

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wspaniale, będzie pierwsza recenzja tajrmniczego Parksa na forum :lol::lol::lol:

 

Ps. Projekt naszej złączki powstawał 12 lat temu jak świat jeszcze nie wiedział o możliwości powstania Naglera 31 i przelot naszej złączki został wtedy ustalony na 40mm z lustrem o szerokości 45mm, jak widać po wypuszczeniu w świat ponad 2 tysięcy złączek 2" powoli już czas na ich modernizację :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wspaniale, będzie pierwsza recenzja tajrmniczego Parksa na forum :lol::lol::lol:

 

Ps. Projekt naszej złączki powstawał 12 lat temu jak świat jeszcze nie wiedział o możliwości powstania Naglera 31 i przelot naszej złączki został wtedy ustalony na 40mm z lustrem o szerokości 45mm, jak widać po wypuszczeniu w świat ponad 2 tysięcy złączek 2" powoli już czas na ich modernizację :salu:

 

Ostatnio coraz czesciej przy omawianiu róznych wyrobów ASTROKRAKA (patrz wyciagi okularowe

wypowiedź Dziadka

lub

wypowiedzi Leszka J i Michała K

i INNYCH uzytkowników

 

słyszy się od samego PRODUCENTA o tym że to stare i przedawnione projekty i szybko trzeba je modernizowac. Szkoda że wcześniej sie o tym nie mówilo tyle ...a może warto jednak wiecej na ten temat mówic !!!!

Czyzby ASTROKRAK pozostawal technologicznie DALEKO W TYLE za konkurencja ??

 

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave :shock: jeśli chcesz zaliczać się do mojej personalnej opozycji to witaj w klubie "myślących inaczej".

Jak myślisz dlaczego piszę o potrzebie modernizacji kilku wyrobów, najpierw do jutra pomyśl i po jutrze odpowiedz na spokojnie i bez dziecięcych emocji jeśli potrafisz logicznie myśleć a nie przez pryzmat zwykłej ludzkiej zawiści, to takie Polskie i niskie niestety :roll:

Przykro mi Dave ale sam się dyskredytujesz takimi wypowiedziami niestety :roll:

 

Ps. Dzisiejsze odpowiedzi na hurra nie będą brane pod uwagę :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave :shock: jeśli chcesz zaliczać się do mojej personalnej opozycji to witaj w klubie "myślących inaczej".

Jak myślisz dlaczego piszę o potrzebie modernizacji kilku wyrobów, najpierw do jutra pomyśl i po jutrze odpowiedz na spokojnie i bez dziecięcych emocji jeśli potrafisz logicznie myśleć a nie przez pryzmat zwykłej ludzkiej zawiści, to takie Polskie i niskie niestety :roll:

Przykro mi Dave ale sam się dyskredytujesz takimi wypowiedziami niestety :roll:

 

Ps. Dzisiejsze odpowiedzi na hurra nie będą brane pod uwagę :salu:

 

Na hurra - czyli czyje? Janusz jeśli stosujesz tu kryterium wieku to nie wolno Ci się dawać ponieść emocjom w dyskusji z młodym człowiekiem. A tu same emocje i na hurra!

 

Jakoś nigdzie nie widzę dziecięcych emocji ani zawiści u Dawida. Przeczulony jesteś i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz. Do swojej personalnej opozycji zaliczyłeś mnie sam OSZUKUJĄC mnie podczas jednego z interesów jakie wspólnie robilismy jak róznież używacjac w stosunku do mojej osoby pewnego określenia o którym przyszlo mi sie dowiedziec od osób trzecich.

Ps nie pisze spuszczony z łancucha . jest to moja własna dobra wola :) JEŚLI PAMIETASZ O CZYM MÓWIE !!!

 

ale wrócmy do meritum . nie o Twojej DWULICOWOŚCI jest to wątek

 

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze DaVe, nadstawiam teraz drugi policzek skoro brakało Ci argumentów merytorycznych w sprawie Parksa, bij i ulżyj sobie jeśli Ci to pomoże się rozładować i dać upust swoim hamowanym agresywnym emocjom anonimowo przed klawiaturą :shock:

Widzeliśmy się niedawno na konferencji SOK szkoda ze wtedy nie miałeś odwagi ani tyle do powiedzenia :roll:

 

Ps. "Nie twoje pieniądze, nie twoje małpy i nie twój cyrk" chłopcze, pamiętaj o tym na przyszłość :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, przecież ja odpisałem Januszowi i nie twierdzę, że dokonałeś złego zakupu :wink: Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że dielectric są dużo droższe (co napisałem wcześniej) ale lepsze. Mając taką lunetę jak Ty warto by mieć kiedyś złączkę naj... :lol: Na wszystko przyjdzie czas. Może Janusz "błyśnie" dobrą dielectric za konkurencyjną cenę :roll: Sam kupiłem tańszą Intesa de Luxe 98%, a mogłem Astro-Physic's "Maxbright" lub Tele Vue "Everbright" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze DaVe, nadstawiam teraz drugi policzek skoro brakało Ci argumentów merytorycznych w sprawie Parksa, bij i ulżyj sobie jeśli Ci to pomoże się rozładować i dać upust swoim hamowanym agresywnym emocjom anonimowo przed klawiaturą :shock:

 

 

Anonimowo ?? Znasz mnie dobrze. mój adres , moj telefon . Chyba jednak nie tak anonimowo :rr:

 

 

Widzeliśmy się niedawno na konferencji SOK szkoda ze wtedy nie miałeś odwagi ani tyle do powiedzenia :roll:

 

 

Oj miałem Janusz.Wolałem jednak patrzec na Twoja mine.Była wielce ciekawa.

 

 

ps. Powrót do meritum po pierwszy testach prównawczych

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończyć tą dyskusję i wrócić do głównego wątku. Janusz, jeśli projekt Twojej złączki jest już nie na czasie, jakie są techniczne problemy ze zrobieniem lepszej, przynajmniej sprawnościowo na poziomie tych 91% :?: Czy masz techniczne bariery, aby zrobić złączkę 96-98% :?: Nie zasłaniaj się ceną, bo wiadomo, że drogie :wink: Konkrety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.