Skocz do zawartości
Adam_Jesion

Takahashi oficjalnie w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Damy Ci znać jak UM w Radomiu ogłosi przetarg na zakup sprzętu do Astrobazy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji, z tą marką wiąże się bardzo sentymentalna podróż - moja z Andrzejem (Łysy). Ależ to były czasy. Andrzej kupował wtedy swój zestaw, a ja mu towarzyszyłem. Najpierw pomylił miejsce rezydencji przedstawiciela we Francji - polecieliśmy do Paryża samolotem. Okazało się, że Colmar jest tak daleko od Paryża, że nie ma sensu tam jechać. Spędziliśmy mega fajny weekend w Paryżu - zakupy odpuściliśmy. Potem pojechaliśmy już samochodem z PL do Colmar - i też było fajnie :) Nie mogę znaleźć zdjęć, ale jakiś wątek z tej historii się ostał.

http://astropolis.pl/topic/4145-takahashi-francja-colmar/

To było w maju 2004 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje Adam ! Mam spory sentyment do tej marki :) Przewidujesz jakieś rabaty dla użytowników Astropolis ;) ?

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje Adam ! Mam spory sentyment do tej marki :) Przewidujesz jakieś rabaty dla użytowników Astropolis ;) ?

Oczywiście.

A co do sentymentów, to tak - kiedyś to była wielka rzecz - bardzo wielka. Mogliśmy tylko pomarzyć, a dzisiaj mamy ogromny wybór, włącznie z chińskimi APO, które naprawdę dają radę.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To było w maju 2014 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

To było jeszcze dawniej... w maju 2004roku. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wreszcie, chociaż można było sprowadzać bez problemu od zagranicznych sprzedawców, właśnie dlatego, że nie było dealer w kraju.

Edytowane przez Sebastianus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FSQ85 good price for me my friend!

2 już zamówione, więc może trzeciego dadzą gratis ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten ich kolimator DK by się przydał, ale to dopiero jak ten DK będzie zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 już zamówione, więc może trzeciego dadzą gratis ;)

Zaklepuje go!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wreszcie, chociaż można było sprowadzać bez problemu od zagranicznych sprzedawców, właśnie dlatego, że nie było dealer w kraju.

Kupowanie w UE przez internet to dzisiaj nie problem. U mnie zamawiasz jak potrzebujesz koleżeńskiego supportu, chcesz VATem i podatkami wspierać Polskę, poprawiać budżet Astropolis, oraz trochę zaoszczędzić (choć zakładam, że to nie powinien być priorytet). To tak w skrócie, ale oczywiście do dyspozycji są też regularne sklepy w UE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W piątek wychodzi pierwsze zamówienie, jakby ktoś chciał się dopisać (w grupie raźniej i pewnie taniej) to dajcie znać do jutra wieczorem. Z chęcią dorzucę jakiegoś Mewlona, czy inne EM500 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowanie w UE przez internet to dzisiaj nie problem. U mnie zamawiasz jak potrzebujesz koleżeńskiego supportu, chcesz VATem i podatkami wspierać Polskę, poprawiać budżet Astropolis, oraz trochę zaoszczędzić (choć zakładam, że to nie powinien być priorytet). To tak w skrócie, ale oczywiście do dyspozycji są też regularne sklepy w UE.

Jeżeli ceny będą porównywalne, lub lepsze to wiadoma sprawa. Support, serwis, doradztwo to wartość dodana która zwiększa atrakcyjność. Trzymam kciuki, żeby było taniej niż z uk. :dobrze:

PS. UK FSQ85 ota only 13770 (5,1 funt) więc podobnie. Wybrałbym u Ciebie.

Seb

Edytowane przez Sebastianus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ceny będą porównywalne, lub lepsze to wiadoma sprawa. Support, serwis, doradztwo to wartość dodana która zwiększa atrakcyjność. Trzymam kciuki, żeby było taniej niż z uk. :dobrze:

PS. UK FSQ85 ota only 13770 (5,1 funt) więc podobnie. Wybrałbym u Ciebie.

Seb

Wyjściowo jest podobnie, bo pamiętaj, że UK ma VAT20%, więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku, a różnica jest 3% (do DE nawet 4%). Do tego funt jest rekordowo niski (nie wiem, czy na pewno mają aktualne ceny, bo przecież dla nich w zakupie też zdrożał przez to).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku,

Nie tylko na tym. Fakt nie wiem czy ceny aktualne, choć akurat z uk teraz się opłaca. Wczoraj np.pisałem do Astromarketu (ulubiony sklepik) w Belgii czy zrobią mi cenę za kamerę taką jak w MA, to się za głowę złapali, że oni drożej w hurcie płacą.

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z czystej kobiecej ciekawości - czy Takahashi ma złote kable szeregowe/do guidingu po 130 euro za sztuke? Gdzie jest haczyk?

milosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z czystej kobiecej ciekawości - czy Takahashi ma złote kable szeregowe/do guidingu po 130 euro za sztuke? Gdzie jest haczyk?

milosz

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Jeśli by to były kable silikonowe ze specjalnymi, wytrzymałymi wtyczkami, to jeszcze można przeboleć. Ale jak to kable takiej samej jakości, co "klasyczne", to już tylko płacenie za markę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji, z tą marką wiąże się bardzo sentymentalna podróż - moja z Andrzejem (Łysy). Ależ to były czasy. Andrzej kupował wtedy swój zestaw, a ja mu towarzyszyłem. Najpierw pomylił miejsce rezydencji przedstawiciela we Francji - polecieliśmy do Paryża samolotem. Okazało się, że Colmar jest tak daleko od Paryża, że nie ma sensu tam jechać. Spędziliśmy mega fajny weekend w Paryżu - zakupy odpuściliśmy. Potem pojechaliśmy już samochodem z PL do Colmar - i też było fajnie :) Nie mogę znaleźć zdjęć, ale jakiś wątek z tej historii się ostał.

http://astropolis.pl/topic/4145-takahashi-francja-colmar/

To było w maju 2004 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

Pamiętam Waszą relację :-)

Ależ to musiały być emocje ...kontakt ``z taaakim sprzętem`` w tamtych czasach.

Foto Andrzeja przytulającego się do któregoś z teleskopów ( Mewlon ? )

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam Waszą relację :-)

Ależ to musiały być emocje ...kontakt ``z taaakim sprzętem`` w tamtych czasach.

Foto Andrzeja przytulającego się do któregoś z teleskopów ( Mewlon ? )

Pozdrawiam !

To prawda. Emocje były ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... oficjalnie Takahashi dołączyło do firm, których jestem przedstawicielem (ASA, ATIK, QSI, Astrotrac, iOptron, TS, OOUK, ZWO, FLI, Moravian, Astrolumina, APM, Lunt i 20+ innych).

Czy to oznacza, że jak Ci podam model teleskopu TS to będę go mógł zamówić u Ciebie zamiast w teleskop-express czy astroshop?

Edytowane przez zdzichu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kable do Takahashi od lat dorabiam sam, za parę złotych na superkomponentach. Polityka Takahashi i podobnych jest nastawiona na US, gdzie jak nie kupisz w sklepie kabelka to jesteś totalnie bezradny.

Edytowane przez wessel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to oznacza, że jak Ci podam model teleskopu TS to będę go mógł zamówić u Ciebie zamiast w teleskop-express czy astroshop?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi