Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

RomekAstrobaza    356

Damy Ci znać jak UM w Radomiu ogłosi przetarg na zakup sprzętu do Astrobazy:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

Przy okazji, z tą marką wiąże się bardzo sentymentalna podróż - moja z Andrzejem (Łysy). Ależ to były czasy. Andrzej kupował wtedy swój zestaw, a ja mu towarzyszyłem. Najpierw pomylił miejsce rezydencji przedstawiciela we Francji - polecieliśmy do Paryża samolotem. Okazało się, że Colmar jest tak daleko od Paryża, że nie ma sensu tam jechać. Spędziliśmy mega fajny weekend w Paryżu - zakupy odpuściliśmy. Potem pojechaliśmy już samochodem z PL do Colmar - i też było fajnie :) Nie mogę znaleźć zdjęć, ale jakiś wątek z tej historii się ostał.

http://astropolis.pl/topic/4145-takahashi-francja-colmar/

To było w maju 2004 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TUR    1784
Napisano (edytowane)

Gratulacje Adam ! Mam spory sentyment do tej marki :) Przewidujesz jakieś rabaty dla użytowników Astropolis ;) ?

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

Gratulacje Adam ! Mam spory sentyment do tej marki :) Przewidujesz jakieś rabaty dla użytowników Astropolis ;) ?

Oczywiście.

A co do sentymentów, to tak - kiedyś to była wielka rzecz - bardzo wielka. Mogliśmy tylko pomarzyć, a dzisiaj mamy ogromny wybór, włącznie z chińskimi APO, które naprawdę dają radę.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jutomi    1258

To było w maju 2014 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

To było jeszcze dawniej... w maju 2004roku. ^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastianus    399
Napisano (edytowane)

No wreszcie, chociaż można było sprowadzać bez problemu od zagranicznych sprzedawców, właśnie dlatego, że nie było dealer w kraju.

Edytowane przez Sebastianus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

FSQ85 good price for me my friend!

2 już zamówione, więc może trzeciego dadzą gratis ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
riklaunim    2562

Ten ich kolimator DK by się przydał, ale to dopiero jak ten DK będzie zrobiony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastianus    399

2 już zamówione, więc może trzeciego dadzą gratis ;)

Zaklepuje go!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

No wreszcie, chociaż można było sprowadzać bez problemu od zagranicznych sprzedawców, właśnie dlatego, że nie było dealer w kraju.

Kupowanie w UE przez internet to dzisiaj nie problem. U mnie zamawiasz jak potrzebujesz koleżeńskiego supportu, chcesz VATem i podatkami wspierać Polskę, poprawiać budżet Astropolis, oraz trochę zaoszczędzić (choć zakładam, że to nie powinien być priorytet). To tak w skrócie, ale oczywiście do dyspozycji są też regularne sklepy w UE.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

W piątek wychodzi pierwsze zamówienie, jakby ktoś chciał się dopisać (w grupie raźniej i pewnie taniej) to dajcie znać do jutra wieczorem. Z chęcią dorzucę jakiegoś Mewlona, czy inne EM500 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastianus    399
Napisano (edytowane)

Kupowanie w UE przez internet to dzisiaj nie problem. U mnie zamawiasz jak potrzebujesz koleżeńskiego supportu, chcesz VATem i podatkami wspierać Polskę, poprawiać budżet Astropolis, oraz trochę zaoszczędzić (choć zakładam, że to nie powinien być priorytet). To tak w skrócie, ale oczywiście do dyspozycji są też regularne sklepy w UE.

Jeżeli ceny będą porównywalne, lub lepsze to wiadoma sprawa. Support, serwis, doradztwo to wartość dodana która zwiększa atrakcyjność. Trzymam kciuki, żeby było taniej niż z uk. :dobrze:

PS. UK FSQ85 ota only 13770 (5,1 funt) więc podobnie. Wybrałbym u Ciebie.

Seb

Edytowane przez Sebastianus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

Jeżeli ceny będą porównywalne, lub lepsze to wiadoma sprawa. Support, serwis, doradztwo to wartość dodana która zwiększa atrakcyjność. Trzymam kciuki, żeby było taniej niż z uk. :dobrze:

PS. UK FSQ85 ota only 13770 (5,1 funt) więc podobnie. Wybrałbym u Ciebie.

Seb

Wyjściowo jest podobnie, bo pamiętaj, że UK ma VAT20%, więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku, a różnica jest 3% (do DE nawet 4%). Do tego funt jest rekordowo niski (nie wiem, czy na pewno mają aktualne ceny, bo przecież dla nich w zakupie też zdrożał przez to).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastianus    399

więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku,

Nie tylko na tym. Fakt nie wiem czy ceny aktualne, choć akurat z uk teraz się opłaca. Wczoraj np.pisałem do Astromarketu (ulubiony sklepik) w Belgii czy zrobią mi cenę za kamerę taką jak w MA, to się za głowę złapali, że oni drożej w hurcie płacą.

Sebastian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milosz    216

Tak z czystej kobiecej ciekawości - czy Takahashi ma złote kable szeregowe/do guidingu po 130 euro za sztuke? Gdzie jest haczyk?

milosz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

Tak z czystej kobiecej ciekawości - czy Takahashi ma złote kable szeregowe/do guidingu po 130 euro za sztuke? Gdzie jest haczyk?

milosz

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszW    2672

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Jeśli by to były kable silikonowe ze specjalnymi, wytrzymałymi wtyczkami, to jeszcze można przeboleć. Ale jak to kable takiej samej jakości, co "klasyczne", to już tylko płacenie za markę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta