Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

krzysiek.p    13

Przy okazji, z tą marką wiąże się bardzo sentymentalna podróż - moja z Andrzejem (Łysy). Ależ to były czasy. Andrzej kupował wtedy swój zestaw, a ja mu towarzyszyłem. Najpierw pomylił miejsce rezydencji przedstawiciela we Francji - polecieliśmy do Paryża samolotem. Okazało się, że Colmar jest tak daleko od Paryża, że nie ma sensu tam jechać. Spędziliśmy mega fajny weekend w Paryżu - zakupy odpuściliśmy. Potem pojechaliśmy już samochodem z PL do Colmar - i też było fajnie :) Nie mogę znaleźć zdjęć, ale jakiś wątek z tej historii się ostał.

http://astropolis.pl/topic/4145-takahashi-francja-colmar/

To było w maju 2004 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

Pamiętam Waszą relację :-)

Ależ to musiały być emocje ...kontakt ``z taaakim sprzętem`` w tamtych czasach.

Foto Andrzeja przytulającego się do któregoś z teleskopów ( Mewlon ? )

Pozdrawiam !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

Pamiętam Waszą relację :-)

Ależ to musiały być emocje ...kontakt ``z taaakim sprzętem`` w tamtych czasach.

Foto Andrzeja przytulającego się do któregoś z teleskopów ( Mewlon ? )

Pozdrawiam !

To prawda. Emocje były ogromne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zdzichu    61
Napisano (edytowane)

... oficjalnie Takahashi dołączyło do firm, których jestem przedstawicielem (ASA, ATIK, QSI, Astrotrac, iOptron, TS, OOUK, ZWO, FLI, Moravian, Astrolumina, APM, Lunt i 20+ innych).

Czy to oznacza, że jak Ci podam model teleskopu TS to będę go mógł zamówić u Ciebie zamiast w teleskop-express czy astroshop?

Edytowane przez zdzichu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wessel    13205
Napisano (edytowane)

Kable do Takahashi od lat dorabiam sam, za parę złotych na superkomponentach. Polityka Takahashi i podobnych jest nastawiona na US, gdzie jak nie kupisz w sklepie kabelka to jesteś totalnie bezradny.

Edytowane przez wessel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

Czy to oznacza, że jak Ci podam model teleskopu TS to będę go mógł zamówić u Ciebie zamiast w teleskop-express czy astroshop?

Tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wessel    13205

Tu też będzie taki ładny zielony bannerek ZAKUPY GRUPOWE :D ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

Tu też będzie taki ładny zielony bannerek ZAKUPY GRUPOWE :D ?

Na razie Takahashi nie jest zainteresowane. Myślę, że wynika to z faktu małej wiary, że da się sprzedać 10 montaży Takahashi ;) Ale nie poddaję się, bo faktycznie fajnie by było coś takiego zrobić. Z drugiej strony sam mam problem z wiarą, że uda się sprzedać chociaż 5 sztuk jakiegoś konkretnego APO (nawet FS60).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krzysiek.p    13

Witam ,

Takahashi dziś dotarło :-)

Cała transakcja przebiegła w totalnej harmonii.

Dzięki Adam !

O ile na zdjęciach Takahashi wygląda na produkt dobrej jakości, to na żywo powala wykonaniem ;-) !

Takahashi FS-60CB OTA

T1.JPG

T2.JPG

T3.JPG

T4.JPG

T5.JPG

T6.JPG

T7.JPG

T8.JPG

T9.JPG

T10.JPG

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

Muszę przyznać, że dostarczanie sprzętu Takahashi pasjonatom to bardzo przyjemne doświadczenie. Wczoraj i dzisiaj sprzęt dotarł do wszystkich zamawiających w pierwszej partii i prawie wszyscy skontaktowali się żeby przekazać, że sprzęt wygląda fantastycznie. Siła tej marki jest po prostu kosmiczna.

Jeszcze chwila i sam coś sobie kupię ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wessel    13205

Pierwszy kontakt z Takahashi to jest zawsze szok - niby refraktor czy montaż jak inne, powiem nawet źe wygląd co nieco myszką trąci - ale jak weźmie się to do ręki, pomaca, popatrzy na gwinty, materiały, wykończenie to już niczego innego się nie kupi. Ja pierwszego Taka FSQ 106 N kupilem bodajże w 2010? Potem montaz EM-11, zamiana na EM200, potem EM-10 , Mewlon a teraz EM-11 pachnący świeżością. Zawsze było warto, ani razu się nie zawiodłem. A teraz mamy to z gwarancją w Polsce. I dobrze Adam że się zdecydowałeś choć jak wiesz nie będzie łatwo....

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Sprawa jest banalna, marki premium w mojej branży działają tak: skoro na cały swój asortyment finalna marża wynosi przykładowo 300% to na oferowane zewnętrzne dodatki marża wynosi tyle samo. Na zaproszenia objechałem pół świata po różnych producentach i fabrykach RTV i zawsze jest to samo. Tylko wschodzące marki mają "wschodzące" ceny ..... do czasu zdobycia pozycji na rynku.

Przykład, jakiś czas temu byłem w fabryce RTV producenta z niższej półki, miejscowość Metz (Francja). W tej fabryce szła produkcja większości znanych zacnych marek..... Ten sam produkt w zależności od marki miał różną cenę, widełki ponad 50% !! . Różnice w produkcie to lekko zmieniona obudowa i sterowanie.

Jestem przekonany, że podobnie mechanizm działa w większości branż w tym też astro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wessel    13205

A jak twój nowy nabytek? Działa? ;)

No jasne źe działa. Testy w polu najpewniej w piątek, bo ma być pogoda. Zresztą co tu testować ? Takahashi? :D chyba że ile można na nim powiesić na maxa...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta