Skocz do zawartości

Takahashi oficjalnie w Polsce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mała promocja dla tych, którzy chcą się dopisać do jutrzejszego zamówienia: każdy, kto zamówi sprzęt dzisiaj do 24:00 dostanie 5% rabatu na teleskop i akcesoria.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V7b_M_OnKLyZ5pbovUn4yB3DDbIMLYMKB3Tzk3rsI0k/edit?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też będzie taki ładny zielony bannerek ZAKUPY GRUPOWE :D ?

 

Na razie Takahashi nie jest zainteresowane. Myślę, że wynika to z faktu małej wiary, że da się sprzedać 10 montaży Takahashi ;) Ale nie poddaję się, bo faktycznie fajnie by było coś takiego zrobić. Z drugiej strony sam mam problem z wiarą, że uda się sprzedać chociaż 5 sztuk jakiegoś konkretnego APO (nawet FS60).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę przyznać, że dostarczanie sprzętu Takahashi pasjonatom to bardzo przyjemne doświadczenie. Wczoraj i dzisiaj sprzęt dotarł do wszystkich zamawiających w pierwszej partii i prawie wszyscy skontaktowali się żeby przekazać, że sprzęt wygląda fantastycznie. Siła tej marki jest po prostu kosmiczna.

 

Jeszcze chwila i sam coś sobie kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kontakt z Takahashi to jest zawsze szok - niby refraktor czy montaż jak inne, powiem nawet źe wygląd co nieco myszką trąci - ale jak weźmie się to do ręki, pomaca, popatrzy na gwinty, materiały, wykończenie to już niczego innego się nie kupi. Ja pierwszego Taka FSQ 106 N kupilem bodajże w 2010? Potem montaz EM-11, zamiana na EM200, potem EM-10 , Mewlon a teraz EM-11 pachnący świeżością. Zawsze było warto, ani razu się nie zawiodłem. A teraz mamy to z gwarancją w Polsce. I dobrze Adam że się zdecydowałeś choć jak wiesz nie będzie łatwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

 

Sprawa jest banalna, marki premium w mojej branży działają tak: skoro na cały swój asortyment finalna marża wynosi przykładowo 300% to na oferowane zewnętrzne dodatki marża wynosi tyle samo. Na zaproszenia objechałem pół świata po różnych producentach i fabrykach RTV i zawsze jest to samo. Tylko wschodzące marki mają "wschodzące" ceny ..... do czasu zdobycia pozycji na rynku.

Przykład, jakiś czas temu byłem w fabryce RTV producenta z niższej półki, miejscowość Metz (Francja). W tej fabryce szła produkcja większości znanych zacnych marek..... Ten sam produkt w zależności od marki miał różną cenę, widełki ponad 50% !! . Różnice w produkcie to lekko zmieniona obudowa i sterowanie.

Jestem przekonany, że podobnie mechanizm działa w większości branż w tym też astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak twój nowy nabytek? Działa? ;)

No jasne źe działa. Testy w polu najpewniej w piątek, bo ma być pogoda. Zresztą co tu testować ? Takahashi? :D chyba że ile można na nim powiesić na maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.