Skocz do zawartości

Takahashi oficjalnie w Polsce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji, z tą marką wiąże się bardzo sentymentalna podróż - moja z Andrzejem (Łysy). Ależ to były czasy. Andrzej kupował wtedy swój zestaw, a ja mu towarzyszyłem. Najpierw pomylił miejsce rezydencji przedstawiciela we Francji - polecieliśmy do Paryża samolotem. Okazało się, że Colmar jest tak daleko od Paryża, że nie ma sensu tam jechać. Spędziliśmy mega fajny weekend w Paryżu - zakupy odpuściliśmy. Potem pojechaliśmy już samochodem z PL do Colmar - i też było fajnie :) Nie mogę znaleźć zdjęć, ale jakiś wątek z tej historii się ostał.

 

http://astropolis.pl/topic/4145-takahashi-francja-colmar/

 

To było w maju 2004 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Adam ! Mam spory sentyment do tej marki :) Przewidujesz jakieś rabaty dla użytowników Astropolis ;) ?

 

Oczywiście.

 

A co do sentymentów, to tak - kiedyś to była wielka rzecz - bardzo wielka. Mogliśmy tylko pomarzyć, a dzisiaj mamy ogromny wybór, włącznie z chińskimi APO, które naprawdę dają radę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie, chociaż można było sprowadzać bez problemu od zagranicznych sprzedawców, właśnie dlatego, że nie było dealer w kraju.

 

Kupowanie w UE przez internet to dzisiaj nie problem. U mnie zamawiasz jak potrzebujesz koleżeńskiego supportu, chcesz VATem i podatkami wspierać Polskę, poprawiać budżet Astropolis, oraz trochę zaoszczędzić (choć zakładam, że to nie powinien być priorytet). To tak w skrócie, ale oczywiście do dyspozycji są też regularne sklepy w UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupowanie w UE przez internet to dzisiaj nie problem. U mnie zamawiasz jak potrzebujesz koleżeńskiego supportu, chcesz VATem i podatkami wspierać Polskę, poprawiać budżet Astropolis, oraz trochę zaoszczędzić (choć zakładam, że to nie powinien być priorytet). To tak w skrócie, ale oczywiście do dyspozycji są też regularne sklepy w UE.

 

Jeżeli ceny będą porównywalne, lub lepsze to wiadoma sprawa. Support, serwis, doradztwo to wartość dodana która zwiększa atrakcyjność. Trzymam kciuki, żeby było taniej niż z uk. :dobrze:

 

 

PS. UK FSQ85 ota only 13770 (5,1 funt) więc podobnie. Wybrałbym u Ciebie.

 

 

Seb

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ceny będą porównywalne, lub lepsze to wiadoma sprawa. Support, serwis, doradztwo to wartość dodana która zwiększa atrakcyjność. Trzymam kciuki, żeby było taniej niż z uk. :dobrze:

 

 

PS. UK FSQ85 ota only 13770 (5,1 funt) więc podobnie. Wybrałbym u Ciebie.

 

 

Seb

 

Wyjściowo jest podobnie, bo pamiętaj, że UK ma VAT20%, więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku, a różnica jest 3% (do DE nawet 4%). Do tego funt jest rekordowo niski (nie wiem, czy na pewno mają aktualne ceny, bo przecież dla nich w zakupie też zdrożał przez to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

więc nasze Państwo z zasady nas tnie na tym podatku,

 

Nie tylko na tym. Fakt nie wiem czy ceny aktualne, choć akurat z uk teraz się opłaca. Wczoraj np.pisałem do Astromarketu (ulubiony sklepik) w Belgii czy zrobią mi cenę za kamerę taką jak w MA, to się za głowę złapali, że oni drożej w hurcie płacą.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej kobiecej ciekawości - czy Takahashi ma złote kable szeregowe/do guidingu po 130 euro za sztuke? Gdzie jest haczyk?

 

milosz

 

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się, że nie. Szczerze - to nigdy nie rozumiałem polityki kablowej firm astro. To samo w FLI - kawałek krótkiego kabla USB do huba kosztuje fortunę. Ten sam kabel kupiony gdzie indziej - parę dolców.

Jeśli by to były kable silikonowe ze specjalnymi, wytrzymałymi wtyczkami, to jeszcze można przeboleć. Ale jak to kable takiej samej jakości, co "klasyczne", to już tylko płacenie za markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, z tą marką wiąże się bardzo sentymentalna podróż - moja z Andrzejem (Łysy). Ależ to były czasy. Andrzej kupował wtedy swój zestaw, a ja mu towarzyszyłem. Najpierw pomylił miejsce rezydencji przedstawiciela we Francji - polecieliśmy do Paryża samolotem. Okazało się, że Colmar jest tak daleko od Paryża, że nie ma sensu tam jechać. Spędziliśmy mega fajny weekend w Paryżu - zakupy odpuściliśmy. Potem pojechaliśmy już samochodem z PL do Colmar - i też było fajnie :) Nie mogę znaleźć zdjęć, ale jakiś wątek z tej historii się ostał.

 

http://astropolis.pl/topic/4145-takahashi-francja-colmar/

 

To było w maju 2004 roku. Chryste Panie :) Trochę dawno.

Pamiętam Waszą relację :-)

Ależ to musiały być emocje ...kontakt ``z taaakim sprzętem`` w tamtych czasach.

Foto Andrzeja przytulającego się do któregoś z teleskopów ( Mewlon ? )

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oficjalnie Takahashi dołączyło do firm, których jestem przedstawicielem (ASA, ATIK, QSI, Astrotrac, iOptron, TS, OOUK, ZWO, FLI, Moravian, Astrolumina, APM, Lunt i 20+ innych).

 

Czy to oznacza, że jak Ci podam model teleskopu TS to będę go mógł zamówić u Ciebie zamiast w teleskop-express czy astroshop?

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable do Takahashi od lat dorabiam sam, za parę złotych na superkomponentach. Polityka Takahashi i podobnych jest nastawiona na US, gdzie jak nie kupisz w sklepie kabelka to jesteś totalnie bezradny.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.