Skocz do zawartości

Plebiscyt na najciekawszy projekt DIY/ATM 2017

Zobacz najbardziej kreatywne i inspirujące projekty i niezapomnij oddać swój głos.

Korzystając z okazji chciałem złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego 2018 Roku!

Adam_Jesion Adam_Jesion
Sebastianus

Aaach skasowałem zdjęcie z karty. Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje skuteczny program do odzysku z sandiska w canonie. Karta nie była formatowana ani nie wykonałem potem żadnego zdjęcia. Ostatnie jakie zrobiłem nierozważnie skasowałem a potrzebuje go!

Czym to odzyskać?

Seb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, a potrzebuje adapter karty czy mogę prosto z aparatu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba szybciej sam sprawdzisz. Nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra spróbuje jak wrócę z pracy. Dam znać czy się udało. W sumie powinno się udać bo nie było formatu czy nadpisania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Canon nadpisuje zerami, ale nie wiem czy tylko przy formatowaniu, czy tez przy kasowaniu, jednak skutecznie uniemożliwia to odzysk danych.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej z przystawki do kart.

Jest jeszcze Recuva - bardzo dobry.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używałem photorec pod linuxem. Odzyskałem zdjęcia z dysku, który był fizycznie uszkodzony. Windows 7 go nie widział, podobnie instalator windows7, instalator XP rozpoczął formatowanie, jednak go nie ukończył. Wszystkie programy do odzysku danych nic nie pokazywały, jednak photorec dał radę. Minusem jest czasochłonność - dysk 1TB skanował się jakieś 4dni non stop. Podobnie miałem, jak niechcący usunąłem kopię zapasową danych. Znów żadne pliki typu undelete nie dały rady, a photorec odzyskał wszystko (a przynajmniej straty były niezauważalne).

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używałem kilka razy Digital Image Recovery. Nawet po zrobieniu dodatkowych zdjęć dało się odzyskać te wcześniej usunięte. Działał dobrze, tylko RAWy odzyskiwały się jako TIFFy.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem w domu programik Easyrecovery 6 z 2008 , ale nie znalazłem czytnika karty, a 450D ma inną kartę niż 400D :Boink:

Dzisiaj tego zdjęcia nie odzyskam :Cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

udało się! Potrzebowałem czytnik kart za 22 zł. Finalnie nie ściagałem żadnego softu z internetu (staram się tego unikać) i użyłem programiku z cd "komputer swiata" sprzed 9 lat. Nie było to zdjęcie astro, ale związane z moja pracą i bardzo ważne.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i wirtualne pomuki dla Was. :Cheers:

Seb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi