Skocz do zawartości

Obserwacje zaćmienia w Krakowie


Mirek_D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś planuje jakieś zorganizowane obserwacje zaćmienia słońca w Krakowie?

Ja zapewne wybiorę się na kopiec Kościuszki około 4-tej rano.

Niestety około 7-mej muszę już być z powrotem w domu :(

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Będę miał ZRT z filtrem AstroSolar oraz komplet okularów i kolorowych filtrów planetarnych.

 

Zapraszam. Bedę jechał z ul Lea wiec moge kogos zabrać z okolic miateczka studenckiego, Błoni lub Alei Mickiewcza.

 

Jeszcze nie wiem gdzie dokladnie stanę. Wyjadę autem jak najwyżej się da i poszukam miejsca z którego dobrze będzie widać wschód. Może się da wejść na taras kawiarni.

 

A potem zadzwonimy do chłopaków z RMF żeby wpadli zrobić relację na żywo :)

 

Pozdrawiam

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedzcie na Kudlacze tam walniecie fotke zacmionego Slonca nad Lubomirem!

Moze i Gmina Pcim do jakiegos folderu ja kupi !?

Powodzenia i Pozdrawiam

Pawel Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, świetnie się składa - ja mieszkam przy Mazowieckiej, na Lea mam parę kroków. Może umówimy się pod kościołem NPM z Lourdes (przy Lea) - jeżeli będzie miejsce w samochodzie ;) Sprzętu w Krakowie mam niewiele - tylko lornetka 20x60 ze statywem. Wezmę też jakąś dyskietkę, co by nie oślepnąć ;D

 

Odpowiada Ci taki układ ? Jeśli tak - o której godzinie ?

 

Paweł T.

 

PS. W razie konieczności możesz złapać mnie telefonicznie:

691 712 363 (numer grzecznościowy, nie podawać osobom podejrzanym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Taras kawiarni jest monitorowany i zamknięty do 8 rano, trzeba załatwić pozwolenie jutro do południa bo inaczej ochroniarze spacyfikują was jak rzezimieszków :)

Pozostaje spokojnie łąka pod kopcem jako dobre miejsce na wschód "zaćmienia" nad Wawelem.

Sam może do was dołączę jak nie pojadę na wzgórze 502 przed Jerzmanowicami pod Krakowem też zapewne z kilkuosobową ekipą lub jeszcz gdzie indziej dalej od miasta ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

@Greg: Daj namiary swojemu koledze moj numer 504 095 081

 

@Paweł Trybus: Spotkajmy się o 4-tej pod moim blokiem Lea 99 (koło sklepu monopolowego :) ok 300 m od koscioła NMP w stronę od Rynku). Znajdziesz tam zieloną Skodę Felicję ja będę kręcił się obok.

 

Spróbuje załatwić wejście na taras, a jak się nie uda to rozbijemy się na łące tak jak radził Janusz.

 

Pozdrawiam

Mirek D.

 

 

PS. Na Kudłacze niestety nie mogę pojechac bo to za daleko, a o 7-mej rano musze być z powrotem w domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Tak ale wystarczy wyjsc na polanke ta z ktorej widac tatry!

Z moich obliczen Slonce wzejdzie niemal idealnie nad Lubomirem !!!

 

To nie byłby jednak dobry pomysł bo azymut jest wiecej niż O.K. ale las i szczyt Lubomira a raczej Łysiny jest z tamtąd na wysokości do 6-9 stopni nad horyzontem i nie widać by było większości zaćmienia, znamy ten teren jak własną kieszeń Maksiu :'( :'( :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.