Skocz do zawartości

Zakup grupowy w ZWO - ASI


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem filtr IR850 tylko do testów fotometrycznych w bliskiej podczerwieni. To do pewnego projektu obserwacyjnego na 2017 rok. A skoro mam czas tylko w sezonie letnim (reszta czasu to studia), to nie wiem czy znajdę czas wcześniej :) A w lipcu noce są zbyt krótkie i jasne, aby czegoś się podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ZWO jest wątek, w którym klient opisuje, że w ostatnich dniach zamówił i otrzymał dwie kamery ASI chłodzone (224 i 290) - co prawda chyba od dilera, a nie bezpośrednio z ZWO. Faktem jest, że przyszły do niego stare wersje tych kamer (ST4 zamiast USB 2.0 hub). Wiedząc, że nasze zamówienie idzie bezpośrednio do ZWO i znając solidność Adama wierzę, że u nas nie dojdzie do takiej sytuacji, ale na wszelki wypadek zwracam na to uwagę, gdyby ktoś chciał np. nabyć kamerę innymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ZWO jest wątek, w którym klient opisuje, że w ostatnich dniach zamówił i otrzymał dwie kamery ASI chłodzone (224 i 290) - co prawda chyba od dilera, a nie bezpośrednio z ZWO. Faktem jest, że przyszły do niego stare wersje tych kamer (ST4 zamiast USB 2.0 hub). Wiedząc, że nasze zamówienie idzie bezpośrednio do ZWO i znając solidność Adama wierzę, że u nas nie dojdzie do takiej sytuacji, ale na wszelki wypadek zwracam na to uwagę, gdyby ktoś chciał np. nabyć kamerę innymi kanałami.

 

Takie rzeczy mogą się zdarzyć tylko od dealera. Wynika to z fakty, że ZWO ma politykę "zakupów hurtowych" - to znaczy, że każdy dealer musi zamówić określoną partię (5, 10, albo czasami nawet 20 kamer jeżeli nie przekroczy pewnego progu sprzedaży). Ja mam KPI na kilkadziesiąt tysięcy dolarów rocznie. Jak nie wyrobię, to mi zabiorą prawo reprezentacji. To niby jest zrozumiałe, ale z drugiej strony bardzo archaiczne i prowadzi do dziwnych sytuacji. Większość producentów już pozwala dealerom zamawiać dowolne ilości - nawet jedną sztukę, jeżeli mają klienta (np. FLI, ASA, czy inni).

 

Przez to, że dealerzy musieli zamawiać wcześnie określone ilości, to ten towar ciągle jest w ich ofercie. Inaczej mówiąc, kupując od dealerów, którzy stockują towar ryzykujemy, że dostaniemy stare wersje, albo nawet bardzo stare. Trudno interpretować takie sytuacje, bo niby "nic w tym złego", ale z drugiej strony doprowadza to do tego, że na rynku pierwotnym krąży sprzęt bardzo różny. Jedyne rozwiązanie to jasna informacja na stronie producenta, jaką wersję posiada, choć to od razu oznacza obniżkę ceny, bo nikt nie będzie chciał tego kupić).

 

W przypadku ASI jest to szczególnie problematyczne, bo ta firma ewoluuje niezwykle szybko. W branży astro nie mieliśmy jeszcze firmy, która kilka razy w roku zmieniałaby dany model. Mi się to podoba, ale może to prowadzić do nieporozumień.

 

Przy pierwszym zamówieniu ZWO nie musiało nam wysyłać nowych wersji, bo ogłosili je w trakcie realizacji (zamawialiśmy jakby starą wersję). Ku zaskoczeniu wszystkich dostaliśmy wersje z hubem (czyli nowe). Nie sądzą, żeby tym razem miało to wyglądać inaczej, ale oczywiście w interesie nas wszystkich będą przypominał o tym, że zamówiliśmy nowe wersje (głównie chodzi o ASI1600).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie składania zamówienia lub też podejmowania przez nas decyzji na stronie wraźnie widniał zapis "New version of 1600MM-C with the built in USB hub!" oraz

 

"Now we have released the ASI1600 V3(right one) which we did a lot of mechincal improvments:

 

-Fix front cover with screws to avoid unscrew the cover off by mistake.

also this design can transfer the heat from the heat sink to the front window better to avoid dew problem happen.

-Add the air socket, so you can attach desiccant tube to make the sensor chamber dry again when needed."

Dodatkowo zdjęcia przedstawiają najnowszą wersję z zewnętrzną komorą osuszacza. Mam nadzieję, że dla nich jest oczywiste, której wersji się spodziewamy.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zdjęcia przedstawiają najnowszą wersję z zewnętrzną komorą osuszacza. Mam nadzieję, że dla nich jest oczywiste, której wersji się spodziewamy.

 

Bezpośrednio w ZWO tak, nie wyobrażam sobie inaczej. Mówimy tu o dealerach, przez których sprzedaje się 90% kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Zakończył się czas lenistwa w Chinach (Nowy Rok - dokładnie wczoraj mieli pierwszy dzień roboczy). Dzisiaj dostałem potwierdzenie, że większość kamer jest gotowa do wysyłki. Niestety wiemy już, że na ASI071 trzeba będzie zaczekać chwilę dłużej (około 10 dni), ale żeby nie przedłużać dostawy zdecydowanej większość kamer i akcesoriów, zadecydowałem, żeby wysłali to, co jest już gotowe.

 

Potwierdzili otrzymanie przelewu (wczoraj niestety go jeszcze nie mieli, co oznaczało dla mnie bezsenną noc).

Jutro wychodzi przesyłka z Chin - zajmie kilka dni. Będę informował o postępach.

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawie tu. Wczoraj rozpocząłem procedurę celną, zajmie kilka dni, ale i tak coś tym razem wolniej nam lecą te kamery (mimo, że główna trasa była lotniczą przesyłką). Poprzednio trwało to 3-4 dni.

 

Jak już dojadą, powinienem mieć je następnego dnia (bo już będą oclone).

 

Możecie sami kontrolować transport: TNT GE335050836CN

 

 

Zrzut ekranu 2017-02-14 21.29.56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - ZWO właśnie trafiło na moją prywatną listę najlepszych partnerów astro. Serio. Do tej pory w komunikacji i dotrzymywaniu "słowa" #1 była ASA, ale musi spaść na miejsce #2 (za długi czas reakcji). Co składa się na moją ocenę?

1. deklaracje terminów i ich dotrzymywanie (jeżeli coś się ma obsunąć, to informują mnie wcześniej - niby takie proste, a jak ważne i rzadkie w naszej branży)

2. wsparcie w czasie procedury zamówienia i transakcji (dostaję cały czas statusy, jak kasa wchodzi im na konto, też dostaję informacje - to powoduje, że śpię spokojnie).

3. zawsze dostarczają mi najnowszy sprzęt, mimo, że mogliby czasami przemycić poprzedni model z magazynu (to się nagminnie zdarza u innych dostawców)

4. w ogóle mam poczucie, że rozmawiam z dobrymi znajomymi, których ta branża kręci i chcą się rozwijać w szybkim tempie (uczą się na naszych komentarzach - też im przekazuję wasze uwagi).

5. i najważniejsze, nie mam problemu z reklamacjami (przechodziłem już ścieżkę reklamacji jednej ASI1600 dla klienta, do tego dotyczyło to jednej kolumny, co teoretycznie może nie być uznane - inni traktują to jak fanaberię - kamerę wymienili na nówkę bez jęknięcia, szybko, na swój koszt)

 

Przypomnę, że przy pierwszym zamówieniu bałem się jak cholera. W końcu to była dla nas nieznana firma i zupełnie nie wiedziałem, czego oczekiwać.

 

PS. A gdybyście chcieli zapytać, kto jest na ostatnim miejscu, to... nie wiem, czy powinienem pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.