Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Luzik, zresztą i tak dopiero na sierpień potrzebne :)

Zaćmenie Słońca? Dokąd się wybierasz?

milosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem filtr IR850 tylko do testów fotometrycznych w bliskiej podczerwieni. To do pewnego projektu obserwacyjnego na 2017 rok. A skoro mam czas tylko w sezonie letnim (reszta czasu to studia), to nie wiem czy znajdę czas wcześniej :) A w lipcu noce są zbyt krótkie i jasne, aby czegoś się podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A już myślałem, że będę miał towarzystwo podczas zaćmienia :) Powodzenia z projektem.

milosz

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chińczycy świętują, a my czekamy :icon_confused:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum ZWO jest wątek, w którym klient opisuje, że w ostatnich dniach zamówił i otrzymał dwie kamery ASI chłodzone (224 i 290) - co prawda chyba od dilera, a nie bezpośrednio z ZWO. Faktem jest, że przyszły do niego stare wersje tych kamer (ST4 zamiast USB 2.0 hub). Wiedząc, że nasze zamówienie idzie bezpośrednio do ZWO i znając solidność Adama wierzę, że u nas nie dojdzie do takiej sytuacji, ale na wszelki wypadek zwracam na to uwagę, gdyby ktoś chciał np. nabyć kamerę innymi kanałami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum ZWO jest wątek, w którym klient opisuje, że w ostatnich dniach zamówił i otrzymał dwie kamery ASI chłodzone (224 i 290) - co prawda chyba od dilera, a nie bezpośrednio z ZWO. Faktem jest, że przyszły do niego stare wersje tych kamer (ST4 zamiast USB 2.0 hub). Wiedząc, że nasze zamówienie idzie bezpośrednio do ZWO i znając solidność Adama wierzę, że u nas nie dojdzie do takiej sytuacji, ale na wszelki wypadek zwracam na to uwagę, gdyby ktoś chciał np. nabyć kamerę innymi kanałami.

Takie rzeczy mogą się zdarzyć tylko od dealera. Wynika to z fakty, że ZWO ma politykę "zakupów hurtowych" - to znaczy, że każdy dealer musi zamówić określoną partię (5, 10, albo czasami nawet 20 kamer jeżeli nie przekroczy pewnego progu sprzedaży). Ja mam KPI na kilkadziesiąt tysięcy dolarów rocznie. Jak nie wyrobię, to mi zabiorą prawo reprezentacji. To niby jest zrozumiałe, ale z drugiej strony bardzo archaiczne i prowadzi do dziwnych sytuacji. Większość producentów już pozwala dealerom zamawiać dowolne ilości - nawet jedną sztukę, jeżeli mają klienta (np. FLI, ASA, czy inni).

Przez to, że dealerzy musieli zamawiać wcześnie określone ilości, to ten towar ciągle jest w ich ofercie. Inaczej mówiąc, kupując od dealerów, którzy stockują towar ryzykujemy, że dostaniemy stare wersje, albo nawet bardzo stare. Trudno interpretować takie sytuacje, bo niby "nic w tym złego", ale z drugiej strony doprowadza to do tego, że na rynku pierwotnym krąży sprzęt bardzo różny. Jedyne rozwiązanie to jasna informacja na stronie producenta, jaką wersję posiada, choć to od razu oznacza obniżkę ceny, bo nikt nie będzie chciał tego kupić).

W przypadku ASI jest to szczególnie problematyczne, bo ta firma ewoluuje niezwykle szybko. W branży astro nie mieliśmy jeszcze firmy, która kilka razy w roku zmieniałaby dany model. Mi się to podoba, ale może to prowadzić do nieporozumień.

Przy pierwszym zamówieniu ZWO nie musiało nam wysyłać nowych wersji, bo ogłosili je w trakcie realizacji (zamawialiśmy jakby starą wersję). Ku zaskoczeniu wszystkich dostaliśmy wersje z hubem (czyli nowe). Nie sądzą, żeby tym razem miało to wyglądać inaczej, ale oczywiście w interesie nas wszystkich będą przypominał o tym, że zamówiliśmy nowe wersje (głównie chodzi o ASI1600).

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W momencie składania zamówienia lub też podejmowania przez nas decyzji na stronie wraźnie widniał zapis "New version of 1600MM-C with the built in USB hub!" oraz

"Now we have released the ASI1600 V3(right one) which we did a lot of mechincal improvments:

-Fix front cover with screws to avoid unscrew the cover off by mistake.

also this design can transfer the heat from the heat sink to the front window better to avoid dew problem happen.

-Add the air socket, so you can attach desiccant tube to make the sensor chamber dry again when needed."

Dodatkowo zdjęcia przedstawiają najnowszą wersję z zewnętrzną komorą osuszacza. Mam nadzieję, że dla nich jest oczywiste, której wersji się spodziewamy.

Edytowane przez seg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatkowo zdjęcia przedstawiają najnowszą wersję z zewnętrzną komorą osuszacza. Mam nadzieję, że dla nich jest oczywiste, której wersji się spodziewamy.

Bezpośrednio w ZWO tak, nie wyobrażam sobie inaczej. Mówimy tu o dealerach, przez których sprzedaje się 90% kamer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja. Zakończył się czas lenistwa w Chinach (Nowy Rok - dokładnie wczoraj mieli pierwszy dzień roboczy). Dzisiaj dostałem potwierdzenie, że większość kamer jest gotowa do wysyłki. Niestety wiemy już, że na ASI071 trzeba będzie zaczekać chwilę dłużej (około 10 dni), ale żeby nie przedłużać dostawy zdecydowanej większość kamer i akcesoriów, zadecydowałem, żeby wysłali to, co jest już gotowe.

Potwierdzili otrzymanie przelewu (wczoraj niestety go jeszcze nie mieli, co oznaczało dla mnie bezsenną noc).

Jutro wychodzi przesyłka z Chin - zajmie kilka dni. Będę informował o postępach.

• Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam też potwierdzenie na piśmie, że dostaniemy nowe wersje kamer (to chyba ważne). W związku z waszymi wątpliwościami poprosiłem o takie potwierdzenie.

Hi Adam,
Yes, we will send you the newest vesion

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już nie mogę się doczekać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już nie mogę się doczekać!

Ja też :) Choć ja jestem napalony właśnie na 071. Niestety będę musiał poczekać trochę dłużej :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adamie,

czy wiesz na jakim etapie jest wysyłka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest prawie tu. Wczoraj rozpocząłem procedurę celną, zajmie kilka dni, ale i tak coś tym razem wolniej nam lecą te kamery (mimo, że główna trasa była lotniczą przesyłką). Poprzednio trwało to 3-4 dni.

Jak już dojadą, powinienem mieć je następnego dnia (bo już będą oclone).

Możecie sami kontrolować transport: TNT GE335050836CN

Zrzut ekranu 2017-02-14 21.29.56.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że jest to pierwsza partia, bez ASI 071?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wow.

Edytowane przez wessel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Uwaga, komunikat. Została mi z tej akcji jedna kamera ASI178MC, (edit). To oznacza, że kamera wraca na rynek pierwotny. Ktoś chętny?

Cena z przesyłką (chiny + pl): 1877.93 zł

Nieaktualne.

Edytowane przez Adam_Jesion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie, co? :) Powiedzcie, że też się cieszycie :)

Ja się nie cieszę - bo nie ma tam kamery dla mnie.

Ale nowi właściciele niech produkują fotki, które będą cieszyć :-)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak przy okazji - ZWO właśnie trafiło na moją prywatną listę najlepszych partnerów astro. Serio. Do tej pory w komunikacji i dotrzymywaniu "słowa" #1 była ASA, ale musi spaść na miejsce #2 (za długi czas reakcji). Co składa się na moją ocenę?

1. deklaracje terminów i ich dotrzymywanie (jeżeli coś się ma obsunąć, to informują mnie wcześniej - niby takie proste, a jak ważne i rzadkie w naszej branży)

2. wsparcie w czasie procedury zamówienia i transakcji (dostaję cały czas statusy, jak kasa wchodzi im na konto, też dostaję informacje - to powoduje, że śpię spokojnie).

3. zawsze dostarczają mi najnowszy sprzęt, mimo, że mogliby czasami przemycić poprzedni model z magazynu (to się nagminnie zdarza u innych dostawców)

4. w ogóle mam poczucie, że rozmawiam z dobrymi znajomymi, których ta branża kręci i chcą się rozwijać w szybkim tempie (uczą się na naszych komentarzach - też im przekazuję wasze uwagi).

5. i najważniejsze, nie mam problemu z reklamacjami (przechodziłem już ścieżkę reklamacji jednej ASI1600 dla klienta, do tego dotyczyło to jednej kolumny, co teoretycznie może nie być uznane - inni traktują to jak fanaberię - kamerę wymienili na nówkę bez jęknięcia, szybko, na swój koszt)

Przypomnę, że przy pierwszym zamówieniu bałem się jak cholera. W końcu to była dla nas nieznana firma i zupełnie nie wiedziałem, czego oczekiwać.

PS. A gdybyście chcieli zapytać, kto jest na ostatnim miejscu, to... nie wiem, czy powinienem pisać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wiem z czego wynika prognoza pogody na przyszły tydzień. Oczekuję nieprzerwanej dostawy świeżych chmurw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi