Skocz do zawartości

Zakup grupowy w ZWO - ASI


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest kilka osób zainteresowanych zakupem kamery ZWO ASI to ogłaszam, że przez najbliższy tydzień zbieramy zamówienia. Musimy mieć minimum 5 kamer, ale im więcej, tym cena niższa (jeżeli się nie uzbiera 5 szt. to nie zrobimy zamówienia). Wyjściowo oszczędzamy 5%, ale może uda się urwać coś więcej.

 

Pełna oferta jest na stronie producenta:

https://astronomy-imaging-camera.com/products/

 

Cenę obliczamy tak, że mnożymy ją przez 1,045 (cło) i potem 1,23 (VAT). Dojdzie jakiś koszt przesyłki, ale rozłoży się na wszystkich, więc będzie symboliczny. Przy 10 sztukach powinniśmy zejść o 8, może nawet 10%.

 

Dyskusja zaczęła się tutaj:

http://astropolis.pl/topic/55858-szybka-akcja-na-asi1600mmmc-c/?p=661822

 

Ktoś zainteresowany? Polecam uwadze nową kolorową ASI071MC-C, która podobno urywa tyłek. Sam chyba się skuszę i potestuję.

https://astronomy-imaging-camera.com/products/usb-3-0/asi071mc-cool/

 

 

 

Edytowane przez Adam_Jesion
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ASI071 nie jest MM-C tylko MCC.

 

Ja się zapisuję pozostaje tylko kwestia na co - zastanawiam się nad tym czy brać kolor czy mono natomiast na pewno coś chłodzonego w grze pozostają 178,290 i ew. 071 - jest teraz rabat na nią

Do tego akcesoria ale rozumiem, że to będziemy już precyzować jak się uzbiera 5 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba gubię w tych oznaczeniach ASI. Rozumiem, że jak jest:

MM -> to jest monochromatyczna.

MC -> to jest kolor RGB

MM-C -> jest monochromatyczna i do tego chłodzona

MC-C -> jest kolorowa i do tego chłodzona

?

Jeśli tak, to wg tego co Adam pisze ASI071 to faktycznie wypas, ale nie ma wersji B&W? Przynajmniej na stronie nic nie mogę znaleźć, a link kieruje do kolorowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Adam, mówimy tylko o kamerach czy filterek też można zamówić?

 

Też przydałby mi się ten IR850

 

https://astronomy-imaging-camera.com/products/filterfilter-wheel/1-25-ir-850nm-pass-filter/

 

Jeżeli się uzbiera 5 kamer, to akcesoria można dowolnie dorzucić.

Na moje oko - mamy potencjalnie 3 zamówienia. Niewiele brakuje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brakuje osób to w sumie i ja mógłbym kupić kamerkę ale taką do 1500 no max 2000 ale jeszcze sam nie zdecydowałem. ( nie ukrywam że czas ma dla mnie znaczenie bo w poniedziałek pozbywam się starej a bez guide nic nie zrobię)

 

Im nas więcej tym rabat wyższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY !


Pisałem w poście do nieaktualnego tematu:


Zastanawiam się nad kupnem mojej pierwszej kamerki. Wykonałem kilka fotek Nikonem D3300 i teraz myślę o avikowaniu i pożądnych fotkach Księżyca, planet, jasnych DS-ach, ew. jasne komety . Pomyślałem o - Kamera astronomiczna ASI 120MM-S (mono), ale to kamera bez chłodzenia i czy cena będzie lepsza w dolarach niż astroshop.pl - zł 1.150,00z VAT ?



Czarek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłbym chętny na ASI 178 MMC, tylko nie jestem przekonany jak poradzi sobie z rejestracją Słońca (tu ponoć ASI 174 MM lepsza). Nie ukrywam, że chciałbym mieć kamerę do Słońca (Lunt 60) jakieś 80% wykorzystania i DS ok 20%. Czy byłby to dobry wybór? Chciałbym być do końca przekonany, że wybór jest słuszny, dlatego pytam bardziej doświadczonych, szczególnie użytkujących kamery ZWO ASI, z którymi ja, dotychczas nie miałem kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłbym chętny na ASI 178 MMC, tylko nie jestem przekonany jak poradzi sobie z rejestracją Słońca (tu ponoć ASI 174 MM lepsza). Nie ukrywam, że chciałbym mieć kamerę do Słońca (Lunt 60) jakieś 80% wykorzystania i DS ok 20%. Czy byłby to dobry wybór? Chciałbym być do końca przekonany, że wybór jest słuszny, dlatego pytam bardziej doświadczonych, szczególnie użytkujących kamery ZWO ASI, z którymi ja, dotychczas nie miałem kontaktu.

 

Jest sporo speców, którzy znają te kamery. Pewnie ktoś Ci udzieli takiej odpowiedzi. Wg mnie - obydwie są bardzo w porządku do Słońca, a 178 da Ci przewagę w rozdzielczości detalu (mniejszy piksel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłbym chętny na ASI 178 MMC, tylko nie jestem przekonany jak poradzi sobie z rejestracją Słońca (tu ponoć ASI 174 MM lepsza). Nie ukrywam, że chciałbym mieć kamerę do Słońca (Lunt 60) jakieś 80% wykorzystania i DS ok 20%

 

fotografowałem Słońce ASI178 z pestką ale musiałem dołożyć Barlowa bo nie mogłem złapać ostrości. Efekt nie powalał ale f/20 dla tak małego piksela to jednak za duża skala. Ideałem byłoby f/10 - f/12 czyli typowy słoneczny teleskop bez dodatkowej optyki powinien bardzo dobrze współpracować z tą kamerką

 

zastanawiam się nad zakupem kolorowej kamerki lub koła filtrowego EFWmini

koło w połączeniu z kamerką mono powinno dać więcej możliwości niż kolorowa kamera ...

do kiedy trzeba podjąć ostateczną decyzję?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fotografowałem Słońce ASI178 z pestką ale musiałem dołożyć Barlowa bo nie mogłem złapać ostrości. Efekt nie powalał ale f/20 dla tak małego piksela to jednak za duża skala. Ideałem byłoby f/10 - f/12 czyli typowy słoneczny teleskop bez dodatkowej optyki powinien bardzo dobrze współpracować z tą kamerką

 

zastanawiam się nad zakupem kolorowej kamerki lub koła filtrowego EFWmini

koło w połączeniu z kamerką mono powinno dać więcej możliwości niż kolorowa kamera ...

do kiedy trzeba podjąć ostateczną decyzję?

 

pozdrawiam

 

Teoretycznie czekamy do piątku, więc około tygodnia. Może ktoś się jeszcze dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.