Skocz do zawartości

Kalifornia z canona.


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku, zdjęcie jest totalnie zaszumione - kolorowy szum dominuje nad zdjęciem, gwiazdy przypominają kaszkę manną.

 

Obawiam się, że za bardzo chciałeś pokazać mgławicę i wyszło takie cuś - szczegół tonie w szumie. Proponuję byś podszedł do obróbki raz jeszcze, tylko wszystko co robiłeś zmniejszył o 50%. Pokażesz mniej mgławicy, ale sądzę odbiór zdjęcia będzie ciekawszy, bardziej przystępny i sama kalifornia może być bardziej skontrastowana.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, zdjęcie jest totalnie zaszumione - kolorowy szum dominuje nad zdjęciem, gwiazdy przypominają kaszkę manną.

 

Obawiam się, że za bardzo chciałeś pokazać mgławicę i wyszło takie cuś - szczegół tonie w szumie. Proponuję byś podszedł do obróbki raz jeszcze, tylko wszystko co robiłeś zmniejszył o 50%. Pokażesz mniej mgławicy, ale sądzę odbiór zdjęcia będzie ciekawszy, bardziej przystępny i sama kalifornia może być bardziej skontrastowana.

 

P.

Pawle, masz całkowitą rację, ale siedzi we mnie głęboko chęć zobaczenia więcej niż można. Oczywiście podejdę do tego raz jeszcze, hamując swoje zapędy o 50%.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dwie krzywo za daleko :)

 

maciek zwroc rowniez uwage na pionowe pasy.

obstawiam, ze to banding.

 

w sumie 6min na klatke to nie jest wcale dlugo.

myslales nad 10minutowymi oraz isc w jeszcze wieksza ich ilosc?

 

pamietasz welon Pawla?

zobacz na ilosc materialu :)http://astropolis.pl/topic/55566-welony-i-trojkat-czyli-petla-labedzia/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dwie krzywo za daleko :)

 

maciek zwroc rowniez uwage na pionowe pasy.

obstawiam, ze to banding.

 

w sumie 6min na klatke to nie jest wcale dlugo.

myslales nad 10minutowymi oraz isc w jeszcze wieksza ich ilosc?

 

pamietasz welon Pawla?

zobacz na ilosc materialu :)http://astropolis.pl/topic/55566-welony-i-trojkat-czyli-petla-labedzia/

Tomku wiem, że to mało materiału, ale mam trzy zaczęte projekty a pogody jak na lekarstwo. Ten banding, co widać, to resztki ( był straszny). Klatki mogą być po 10 minut, ale jak dozbieram więcej po 6 minut też powinno być lepiej.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz to zauważyłem. Nie są to na pewno niedopasowane klatki, bo wszystko robione jednej nocy, z jednego ustawienia. Cały materiał był dość mocno wyciągany i może to rodzaj bandingu.

Oj, zamiast lajka mailo byc odpowiedź ;-)

 

Wg mnie chodzi tu jajka gwiazdy. Flattener nie wyrabia, jakieś ugiecia masz lub zła odległość flattener-matryca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.