Skocz do zawartości

Zdalne resetowanie USB


Zywis

Rekomendowane odpowiedzi

Na tę chwilę zakładam, że koszt jednego urządzenia sterującego dwoma portami USB to 170zł + przesyłka. Dostępne również byłyby modele spersonalizowane z odpowiednią liczbą portów lub/i sterowaniem np. zasilania urządzeń, ale wtedy koszt byłby ustalany indywidualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już padła cena, to przestałem rozumieć całą ideę. Yepkit robi to samo, jest tańszy i można go kupić od ręki. Software też jest do pobrania: https://www.yepkit.com/products/ykush. Nawet uwzględniając wysyłkę koszt yepkita jest niższy. Jakby cena była w okolicach 60 PLN, to możnaby się zastanawiać nad aternatywą.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem elektronikiem a nie programistą i napisałem program w tym co umiałem ;) poza tym ważna dla mnie jest funkcjonalność a nie design programu :D

 

Bardziej chodzi mi o to że masz 3 guziki do czegoś co można rozwiązać jednym przełącznikiem i w 10% miejsca które teraz używasz. Dla 5 UBS będziesz miał 15 przycisków? Nie odbieraj tego jako broń Boże jako uszczypliwości z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posypała się krytyka, ważne, że konstruktywna :) oczywiście, że może się okazać, że znajdzie się urządzenie tańsze, ale trzeba pamiętać, że to zazwyczaj urządzenia seryjne, gdzie cena maleje wraz z ilością sprzedawanych produktów. Oczywiście możemy się umówić, że urządzenie będę sprzedawać za 60zł, tylko że przy tak małej ilości (wstępnie zadeklarowały się 3 osoby), to wliczając komponenty elektroniczne i mój poświęcony czas praktycznie będę musiał dołożyć do interesu.. A na początku rozmawialiśmy przecież w kontekście urządzenia sprzedawanego za ponad 600zł! http://mk-astro.com/pl/sklep/urządzenia/usb-resetter-detail

Co do programu, to oczywiście jest to wersja 1.0 i najważniejsze było uzyskanie funkcjonalności, a teraz będzie można skupić się na optymalizacji i estetyce :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posypała się krytyka, ważne, że konstruktywna :) oczywiście, że może się okazać, że znajdzie się urządzenie tańsze, ale trzeba pamiętać, że to zazwyczaj urządzenia seryjne, gdzie cena maleje wraz z ilością sprzedawanych produktów. Oczywiście możemy się umówić, że urządzenie będę sprzedawać za 60zł, tylko że przy tak małej ilości (wstępnie zadeklarowały się 3 osoby), to wliczając komponenty elektroniczne i mój poświęcony czas praktycznie będę musiał dołożyć do interesu.. A na początku rozmawialiśmy przecież w kontekście urządzenia sprzedawanego za ponad 600zł! http://mk-astro.com/pl/sklep/urządzenia/usb-resetter-detail

eeee, no było już o yepkicie wcześniej: http://astropolis.pl/topic/57333-zdalne-resetowanie-usb/page-2?do=findComment&comment=663531

 

Jakbyś uruchamiał większą produkcję i miał w planach sterowanie po ETH, to się zgłoszę :) Aktualna cena do pobicia to jakieś 3k PLN (przepraszam za off-top).

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Trochę odświeżę temat.

 

Czy jest coś sensownego na rynku z gotowych urządzeń do zdalnego resetu portów USB w pc? Co by nie było strasznie drenujące finansowo.

Co jakiś czas muszę fizycznie odłączyć z minipc/podłączyć kamerkę Asi120 do podglądu teleskopu.

A może coś ktoś ma takiego do zrobienia odpłatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mago83 napisał:

Trochę odświeżę temat.

 

Czy jest coś sensownego na rynku z gotowych urządzeń do zdalnego resetu portów USB w pc? Co by nie było strasznie drenujące finansowo.

Co jakiś czas muszę fizycznie odłączyć z minipc/podłączyć kamerkę Asi120 do podglądu teleskopu.

A może coś ktoś ma takiego do zrobienia odpłatnie?

A nie wystarczy restart kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mago83 - testowałeś może to co tutaj piszą?
https://superuser.com/questions/84753/how-to-restart-repair-an-usb-port

 

Ta opcja wydaje się sensowna:
- The reason these are the only methods is due to the USB handshaking protocol, which is initiated by the USB device when it's plugged in, not by the controller. This causes problems like being unable to remount a USB flash drive after you've Safely Removed it. But cycling the USB Root Hub device causes all the devices attached to that hub to reinitialize themselves. (The unfortunate side effect is that it causes all devices attached to that hub to reinitialize themselves, which could be problematic if you have other devices on that hub which are in use.)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sidiouss napisał:

@mago83 - testowałeś może to co tutaj piszą?
https://superuser.com/questions/84753/how-to-restart-repair-an-usb-port

 

Ta opcja wydaje się sensowna:
- The reason these are the only methods is due to the USB handshaking protocol, which is initiated by the USB device when it's plugged in, not by the controller. This causes problems like being unable to remount a USB flash drive after you've Safely Removed it. But cycling the USB Root Hub device causes all the devices attached to that hub to reinitialize themselves. (The unfortunate side effect is that it causes all devices attached to that hub to reinitialize themselves, which could be problematic if you have other devices on that hub which are in use.)

 

 

Sprawdzę to przy pierwszej lepszej okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.