Skocz do zawartości

OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"


Rekomendowane odpowiedzi

Dobre! :D

Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki :)

 

Osobiście uważam, że w związku z teoriami płaskiej Ziemi oraz innymi pseudonaukowymi bredniami powinniśmy wprowadzić powiedzenie "Prostytucja Intelektualna".

No bo przecież te wszystkie filmiki na youtube z bzdurami o płaskiej Ziemi umieszczane są tylko po to, żeby ludziska klikali i klikali, bo jak oglądalność będzie odpowiednio duża to i profity będą, co nie?

Więc skoro autor tych bzdur (o płaskich ziemiach itp) chce się dobrowolnie zeszmacić intelektualnie za pieniądze, to myślę że określenie "Prostytucja Intelektualna" będzie jak znalazł ;)

 

Pozdro :Beer:

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre! :D

Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki :)

 

Osobiście uważam, że w związku z teoriami płaskiej Ziemi oraz innymi pseudonaukowymi bredniami powinniśmy wprowadzić powiedzenie "Prostytucja Intelektualna".

No bo przecież te wszystkie filmiki na youtube z bzdurami o płaskiej Ziemi umieszczane są tylko po to, żeby ludziska klikali i klikali, bo jak oglądalność będzie odpowiednio duża to i profity będą, co nie?

Więc skoro autor tych bzdur (o płaskich ziemiach itp) chce się dobrowolnie zeszmacić intelektualnie za pieniądze, to myślę że określenie "Prostytucja Intelektualna" będzie jak znalazł ;)

Pozdro :Beer:

 

Ciekawe wnioski płyną z takiego podejścia: jeśli bardziej opłacalne jest rozpowszechnianie nieprawdopodobnych bzdur, a koszt tworzenia i rozpowszechniania jest prawie zerowy (w odróżnieniu od wartościowych informacji, wymagających wysiłku i od twórcy i od odbiorcy), to takie poglądy staną się w końcu obowiązującą narracją, a podejście naukowe - w najlepszym razie tolerowaną abberacją (jeśli nie zwalczaną herezją). Paradoks Fermiego rozwiązany ;-).

 

Pzdr,

Gajowy

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrabnie zrobione!

 

ale przecież taki film nie jest potrzebny na TYM forum, prawda? :D

 

 

Więc skoro autor tych bzdur (o płaskich ziemiach itp) chce się dobrowolnie zeszmacić intelektualnie za pieniądze, to myślę że określenie "Prostytucja Intelektualna" będzie jak znalazł ;)

 

no chyba że ktoś w to wierzy, wtedy postępuje uczciwie propagując swoją wiarę w płaską ziemię!

często też mówią oni wprost, że nie wierzą w naukę, oczekiwanie że zmienią zdanie pod wpływem argumentów naukowych jest... nienaukowe ^_^

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zdecydował się na taką formę, tak jak lubię jego kanał tak ten film zwyczajnie odrzuca. Te wszystkie wstawki ani nie są zabawne, ani nie wnoszą niczego do tematu.

Co człowiek to opinia - dla mnie są bardzo zabawne. I taka forma pasuje niejako do tematu - na absurd odpowiedz w absurdalny sposób. Postawa typu "merytoryczne wyśmianie" wydaje się adekwatna do sprawy. Ten filmik jest w zasadzie takim kabaretem/karykaturą, pokazuje temat w sposób satyryczny. Pokazuje dokładnie to, co podświadomie myślę czytając lub oglądając filmiki "płaskoziemców" :)

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z wszystkimi spiskami bywa, mają jeden podstawowy cel.

 

"Celem takich emisariuszy (m. innymi od płaskiej ziemi) jest wprowadzenie zamieszania i sianie zamętu. Taki znajduje temat im głupszy, tym lepszy i eksploruje go w charakterystyczny dla pewnej metodologii sposób. Czyli nie odpowiada na na postawione kwestie, nie odnosi się do argumentów, nie prowadzi racjonalnej dyskusji, a jedyne co robi i do czego jest szkolony, to sianie zamieszania i rozpraszanie uwagi ludzi, aby nie budowali więzi i nie wytwarzali społecznych relacji."

 

Zdziwilibyście się gdzie ten tekst znalazłem. Musiałem go nieco zmienić

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich ulubionych kanałów

 

edit: no dobra na koniec sieknął bzdurę na temat kolorów galaktyk, drobne potknięcia się zdarzają :)

Fajny filmik no ale z tym kolorem to przesadził. Dziwne, że nie sprawdził takiej informacji w różnych źródłach (do czego sam namawia).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś myślałem, że nikt nie uwierzy w "polskie" obozy koncentracyjne, tak myślałem, że nikt nie uwierzy w płaską Ziemię.

Teraz widzę, że to wszystko zaczyna się zmieniać...

 

A tak, Autor filmu musiał tyle pracy włożyć po co?

Jedyny cel widzę dydaktyczny - jak ludzkość udowadniała, że Ziemia jest okrągła.

 

Można jeszcze zobaczyć, jak sprytnie to zrobił Arystoteles (pisałem o tym w tym artykule:

 

http://astropolis.pl/topic/56393-wszechswiat-oczami-arystotelesa/

 

(gdzieś środkowy podrozdział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z wszystkimi spiskami bywa, mają jeden podstawowy cel.

 

"Celem takich emisariuszy (m. innymi od płaskiej ziemi) jest wprowadzenie zamieszania i sianie zamętu. Taki znajduje temat im głupszy, tym lepszy i eksploruje go w charakterystyczny dla pewnej metodologii sposób. Czyli nie odpowiada na na postawione kwestie, nie odnosi się do argumentów, nie prowadzi racjonalnej dyskusji, a jedyne co robi i do czego jest szkolony, to sianie zamieszania i rozpraszanie uwagi ludzi, aby nie budowali więzi i nie wytwarzali społecznych relacji."

 

Zdziwilibyście się gdzie ten tekst znalazłem. Musiałem go nieco zmienić

 

Politykę to Ty trzymaj z daleko od Astropolis ;).

 

Ale coś w tym jest: rzeczy które są trywialne, jak np. okrągła Ziemia, nie są interesujące. Widział ktoś tu dyskusję o okrągłości Ziemi? No, może ta o latarni :). Z drugiej strony, takie idee właśnie budują więzi i to o niespotykanej sile: sile budowanej sekciarską wiarą neofitów, gotowych za nią ginąć ;-).

 

G.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politykę to Ty trzymaj z daleko od Astropolis ;).

No ale nie ma w tym polityki. Porównałem to z tekstem oryginalnym i widzę, że Lemarc skrupulatnie usunął z niego wszystkie słowa, które mogłyby sugerować jakikolwiek podtekst polityczny, rasistowski, tudzież religijny.

To czysta socjologia, a od tego nie uciekniemy nawet na Astropolis. Wszak jesteśmy gatunkiem społecznym... no może poza nielicznymi wyjątkami.

Problem z "płaskoziemcami" jak i innymi siewcami teorii spiskowych polega po części na dość niepokojącym zjawisku społecznym nasilającym się w ostatnich latach. Chodzi mianowicie o zanik autorytetów, w dużej mierze również naukowych. Dziś coraz częściej rację ma ten kto mówi głośniej i bardziej populistycznie, a nie ten, za kim stoją fakty i naukowy dorobek pokoleń.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.