Skocz do zawartości
Paether

OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre! :D

Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki :)

Osobiście uważam, że w związku z teoriami płaskiej Ziemi oraz innymi pseudonaukowymi bredniami powinniśmy wprowadzić powiedzenie "Prostytucja Intelektualna".

No bo przecież te wszystkie filmiki na youtube z bzdurami o płaskiej Ziemi umieszczane są tylko po to, żeby ludziska klikali i klikali, bo jak oglądalność będzie odpowiednio duża to i profity będą, co nie?

Więc skoro autor tych bzdur (o płaskich ziemiach itp) chce się dobrowolnie zeszmacić intelektualnie za pieniądze, to myślę że określenie "Prostytucja Intelektualna" będzie jak znalazł ;)

Pozdro :Beer:

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeden z moich ulubionych kanałów

edit: no dobra na koniec sieknął bzdurę na temat kolorów galaktyk, drobne potknięcia się zdarzają :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Leże i kwiczę ze śmiechu :) Super odcinek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobre! :D

Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki :)

Osobiście uważam, że w związku z teoriami płaskiej Ziemi oraz innymi pseudonaukowymi bredniami powinniśmy wprowadzić powiedzenie "Prostytucja Intelektualna".

No bo przecież te wszystkie filmiki na youtube z bzdurami o płaskiej Ziemi umieszczane są tylko po to, żeby ludziska klikali i klikali, bo jak oglądalność będzie odpowiednio duża to i profity będą, co nie?

Więc skoro autor tych bzdur (o płaskich ziemiach itp) chce się dobrowolnie zeszmacić intelektualnie za pieniądze, to myślę że określenie "Prostytucja Intelektualna" będzie jak znalazł ;)

Pozdro :Beer:

Ciekawe wnioski płyną z takiego podejścia: jeśli bardziej opłacalne jest rozpowszechnianie nieprawdopodobnych bzdur, a koszt tworzenia i rozpowszechniania jest prawie zerowy (w odróżnieniu od wartościowych informacji, wymagających wysiłku i od twórcy i od odbiorcy), to takie poglądy staną się w końcu obowiązującą narracją, a podejście naukowe - w najlepszym razie tolerowaną abberacją (jeśli nie zwalczaną herezją). Paradoks Fermiego rozwiązany ;-).

Pzdr,

Gajowy

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest na poważnie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale które, wypunktowanie bzdur na temat płaskiej Ziemi? Jak najbardziej na poważnie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zgrabnie zrobione!

ale przecież taki film nie jest potrzebny na TYM forum, prawda? :D

no chyba że ktoś w to wierzy, wtedy postępuje uczciwie propagując swoją wiarę w płaską ziemię!

często też mówią oni wprost, że nie wierzą w naukę, oczekiwanie że zmienią zdanie pod wpływem argumentów naukowych jest... nienaukowe ^_^

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Ziemię spadła olbrzymia felga samochodowa i powstało takie coś. Płaska ziemia to przeżytek !

15895911_1078012412310281_2986819680100046976_o.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorry, muszę skomentować, w 10:00 jak to się mawia.... JEBŁEM :D Teraz na znajomym na filmik można odpowiadać filmikiem. Niestety nie mam ani czasu, ani chęci odpierać zarzutów murzynka ze znanego filmiku. :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj wy sie nie znacie.... Ziemia nie jest plaska tylko jest sfera! I my zyjemy w srodku tej sfery... Przeciez buty podczas chodzenia wyginaja sie do góry... :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cały film jest niezły, ale ostatnia minuta też "ciekawa" :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Próżna wasza walka. Ziemia jest przecież różowa!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Filmik świetny, choć ostatnia sprawa, ta z M31 jakoś tak została dziwnie powiedziana, może wzbudzać wątpliwości...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem dlaczego zdecydował się na taką formę, tak jak lubię jego kanał tak ten film zwyczajnie odrzuca. Te wszystkie wstawki ani nie są zabawne, ani nie wnoszą niczego do tematu.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Nie wiem dlaczego zdecydował się na taką formę, tak jak lubię jego kanał tak ten film zwyczajnie odrzuca. Te wszystkie wstawki ani nie są zabawne, ani nie wnoszą niczego do tematu.

Co człowiek to opinia - dla mnie są bardzo zabawne. I taka forma pasuje niejako do tematu - na absurd odpowiedz w absurdalny sposób. Postawa typu "merytoryczne wyśmianie" wydaje się adekwatna do sprawy. Ten filmik jest w zasadzie takim kabaretem/karykaturą, pokazuje temat w sposób satyryczny. Pokazuje dokładnie to, co podświadomie myślę czytając lub oglądając filmiki "płaskoziemców" :)

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę z innej beczki - co to za muzyka z 10 minuty, bo to znana melodia, ale nie wiem jak się to nazywa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę z innej beczki - co to za muzyka z 10 minuty, bo to znana melodia, ale nie wiem jak się to nazywa.

"The sound of silence"

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to z wszystkimi spiskami bywa, mają jeden podstawowy cel.

"Celem takich emisariuszy (m. innymi od płaskiej ziemi) jest wprowadzenie zamieszania i sianie zamętu. Taki znajduje temat im głupszy, tym lepszy i eksploruje go w charakterystyczny dla pewnej metodologii sposób. Czyli nie odpowiada na na postawione kwestie, nie odnosi się do argumentów, nie prowadzi racjonalnej dyskusji, a jedyne co robi i do czego jest szkolony, to sianie zamieszania i rozpraszanie uwagi ludzi, aby nie budowali więzi i nie wytwarzali społecznych relacji."

Zdziwilibyście się gdzie ten tekst znalazłem. Musiałem go nieco zmienić

• Lubię 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta