Skocz do zawartości

OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lemarc napisał:

Jeżeli ten kolor jest sztuczny, to skąd go wzięli? Przecież szerokokątna kamera na LRO  ma 6, albo 7 filtrów barwnych, dzięki którym można odwzorować kolory Ziemi i Księżyca poprawnie.

A to nie wiem skąd - może kolega olry ma racje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

A to nie wiem skąd - może kolega olry ma racje;)

A idź pokarmić coś innego, nie wiem, gołębie może ;)

 

40 minut temu, Marek_N napisał:

"Oryginalne" zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdują sie na poniższej stronie:

No tu nie widać tego dziwnego kwadratu wokół Ziemi, widać jakieś resztki maski ale nie jest to ten ordynarny kwadrat co na "reprodukcji". Faktycznie to musiała być kompresja.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olry, nie odpowiedziałeś mi na pytanie:

 

22 godziny temu, Paether napisał:

Jak się prezentują Obłoki Magellana z Twojej polskiej miejscówki? ;)

 

Żeby Cię zmotywować - jeśli Twój następny wpis nie będzie odpowiedzią (jeśli je widzisz to opisz jak się prezentują, jeśli nie widzisz to napisz dlaczego), będzie Twoim ostatnim na tym forum, a poprzednie wyedytuję tak, że zamienią się w linki do stron gdzie przedstawione są dowody na kulistość Ziemi ;)

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, żarliwa wiara zamiast sprawdzania faktów to przypadłość obu stron tej dyskusji :P

nie pomaga to w przekonywaniu sceptyków że dążymy do prawdy...

 

to, że krejzolka Aleksandra (crazynauka) coś napisała, nie znaczy od razu że tak jest.

oczywiście że zdjęcie ziemi jest wklejone, żadna tam kompresja. w "krzywych" widać bardzo dokładnie...

montaz.jpg.7e37d0beec2f4823b5805b8b3f081547.jpg

 

czyli spisek, chcą nas oszukać! - ale gdyby to była ukryta manipulacja to NASA nie opublikowałaby filmu pokazującego jak robili to zdjęcie :P więc to sensacja na miarę odkrycia że modelki na okładkach gazet są fotoszopowane...

 

a dlaczego proces powstawania zdjęcia był taki ciekawy? otóż kamera NAC nie ma normalnej prostokątnej matrycy - tylko wąski pasek (na filmiku czerwony). zdjęcia powstają przez pobieranie danych w sposób ciągły podczas gdy kamera przesuwa się nad obiektem. jak skaner. ma to nawet sens przy typowym wykorzystaniu kamery do badania powierzchni księżyca - sonda leci a teren się przesuwa i zamiast wielu zdjęć mamy jedno bardzo długie, wzdłuż toru lotu sondy.

 

jednak nie da się w ten sposób zrobić zdjęcia ziemi nad księżycowym horyzontem bo w czasie przesuwania "paska" ziemia też zdąży się przesunąć i wyjdzie ekstremalny rolling shutter.

żeby uzyskać prawidłowy obraz ziemia musiała być rejestrowana o wiele dłużej i w tym czasie cały czas zmieniała swoją wysokość nad horyzontem. ściśle rzecz biorać zdjęcie jest więc nieprawdziwe, nie przedstawia jednego momentu, choć wszystko działo się w miarę szybko, tak że szczegóły na powierzchni ziemi nie zdążyły się zmienić. czyli jest to prawie prawda :)

 

do tego dochodzą jeszcze kolory, dodane z innej kamery (NAC jest czarnobiała) oraz to co NASA bardzo lubi robić - oszukanie względnej jasności księżyca i ziemi "żeby ładniej wyglądało" (naprawdę księżyc powinien być ciemniejszy). ale jest to zdjęcie dla publiczności a nie dla celów naukowych. chodziło o to żeby było ładne i miało bardzo dużą rozdzielczość.

 

jeżeli ktoś woli zdjęcia prawdziwe (w sensie zrobione normalną kamerą w jednym ujęciu) to też są.

ale nie mają 100 megapikseli tak jak to.

 

 

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność że to jego dom? Może był u sąsiada. Co do kamer, to od początku misji wiadomym jest że ta wąskokątna nie ma filtrów, ma je druga, szerokokątna. Więc to z niej uzyskano obraz barwny Ziemi i połączono razem z obrazem z tej pierwszej. Takie wklejanie to woda na młyn wszelkich spisków. NASA ma gdzieś idiotów doszukujących się fałszerstw, bo publikuje takie obrazki dla szerokich mas ludzi nie mających na ogół bladego pojęcia o technice, dla przysłowiowych "gospodyń domowych." 

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na temat powstawania tego zdjęcia było w linku, który podawałem. 

 

Co do wersji wstawionej przez "orly" to widać że była tam celowa interwencja - ot ktoś sobie jaja zrobił i teraz ma satysfakcje, że na wszystkich forach dla "płaskoziemców" i innych oszołomów mają "nowy argument". Jedynie dziwi że popularnonaukowe serwisy typu Crazy-nauka nie pobierają zdjęć od ich autorów, tylko przez wyszukiwarkę obrazków Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paether napisał:

Olry, nie odpowiedziałeś mi na pytanie:

 

 

Żeby Cię zmotywować - jeśli Twój następny wpis nie będzie odpowiedzią (jeśli je widzisz to opisz jak się prezentują, jeśli nie widzisz to napisz dlaczego), będzie Twoim ostatnim na tym forum, a poprzednie wyedytuję tak, że zamienią się w linki do stron gdzie przedstawione są dowody na kulistość Ziemi ;)

 

Dodatkowo niech Olry nam wyjaśni jakim to cudem, na tej płaskiej Ziemi w Australii, RPA czy innym kraju na południe od równika, wszystkie gwiazdozbiory które są widoczne też w Europie, tam (na południe od równika) widoczne są do góry nogami w stosunku do naszego widoku?

Dlaczego to, co jest dla was płaszczaków niewygodne, jest przez was tak ładnie przemilczane?

To o co pytam, jest jednym z wielu dowodów na kulistość Ziemi, którego nie potraficie obalić, więc kompletnie o tym nie wspominacie bojąc się, że ktoś o to zapyta, a jak zapyta, to udajecie że nie widzieliście pytania!

I kto tu jest kłamcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem montaz paralaktyczny dziala z dowolnego miejsca na Ziemi? Przeciez na plaszczaku powinien funkcjonowac tylko w centrum dysku, wokol ktorego podobno kreci sie sklepienie niebieskie. Probujac racjonalnie tlumaczyc Wasza teorie porywacie sie z motyka na Slonce.

Motyka_na_Slonce.thumb.jpg.067dd8130e893cad0ca9185a75eba2d2.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podobno wszyscy się mylą.

 

Jest inna teoria wg której:

Ziemia nie jest płaska.

Ziemia nie jest też kulą.

Ziemia jest wklęsła.

Podstawowe dowody:

  1. Niedaleko pada jabłko od jabłoni,
  2. Buty zawsze zdzierają się na czubkach i piętach,

Na marginesie autor powyższej teorii zmodyfikować też teorie ewolucji Darwina, która brzmi mniej więcej tak: Człowiek faktycznie pochodzi od małpy z tym, że osobniki mądrzejsze pozostały na drzewach :D

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, astrokarol napisał:

A kwestia nawet Słońca - jak na płaskiej Ziemi występuje noc i dzień ?

dzień i noc występuje bardzo łatwo - słońce świeci w dół jak latarka i pewnych obszarów ziemi nie oświetla.

 

SunAnimation.gif.b5f45a1ba2aec7c69fca4d1ad6c5603e.gif

 

na płaskiej ziemi nie występują jednak wschody i zachody słońca - rano słońce zaczyna stopniowo świecić gdy już jest wysoko i wieczorem przestaje świecić też na pewnej wysokości nad horyzontem (nieunikniona konsekwencja ograniczonego snopa światła od słońca).

z jakiegoś powodu propagatorom płaskiej ziemi zupełnie nie przeszkadza ta niezgodność teorii ze zjawiskiem obserwowanym na własne oczy dwa razy dziennie.

a jest to właściwie jedyny argument który warto pokazywać bo jest łatwy to zrozumienia i sprawdzenia, bez brnięcia w jakieś refrakcje, kosmos, satelity, geologię, księżyce, fazy, hologramy...

 

dlatego to raczej tylko taki styl życia a nie prawdziwa wiara - to jest zbyt proste do obalenia żeby ci ludzie naprawdę w to wierzyli.

ale dla dzieci, które chcą się dowiedziec jak weryfikować teore w oparciu o logikę i własne obserwacje - dobry przykład.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek_N napisał:

"Oryginalne" zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdują sie na poniższej stronie:

http://lroc.sese.asu.edu/posts/895

 

I co mam je wrzucić do Gimpa i pokazać to samo, że ziemia to wklejony ukoście obraz na prostokącie

nie wierzysz, ściągnij Gimpa i pobaw sie filtrami a zobaczysz to samo co ja

pani Aleksandra ze strony crazy nauka kazała mi iść z tym w pizdu

a ja tylko bawiłem się Gimpem, zresztą jak tylko NASA pokazuje jakieś cuda wianki na kiju to zawsze to robię bu stwierdzić , że to graficy komputerowi zrobili a nie sondy czy satelity

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, olry napisał:

i co znów popadnę w niebyt?

Dokładnie tak ;) Udowodniłeś, że nie potrafisz uczestniczyć w dyskusji więc ładny kulisty ban nadciąga. Oszczędzę sobie tylko edytowania Twoich wpisów. Z dwóch powodów:

- nie chce mi się

- element humorystyczny na forum też jest potrzebny

 

Zastanawiałem się nad kwestią czasową i tutaj z pomocą przyszła odległość płaskiej Ziemi do Słońca (5994 km) i tyle dni (w zaokrągleniu 16 lat i 153 dni) odpoczniesz od naszego forum ;) Myślę, że to wystarczający czas na naukę prowadzenia dyskusji za pomocą argumentów.

Pewnie wkrótce pobiegniesz na swoją płaską forumkę kreując się na "męczennika" w walce o prawdę, ale szczerze mówiąc mam to głęboko w...nie powiem gdzie ale zdradzę, że też posiada dwie półkule ;)

  • Lubię 3
  • Dziękuję 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Paether napisał:

Zastanawiałem się nad kwestią czasową i tutaj z pomocą przyszła odległość płaskiej Ziemi do Słońca (5994 km) i tyle dni (w zaokrągleniu 16 lat i 153 dni) odpoczniesz od naszego forum

nie wszyscy jednak akceptują tak dużą odległość, w internecie pojawiają się hipotezy a nawet dowody na to, że słońce może być znacznie bliżej, nawet na wysokości chmur (10 km), bo znaleziono zdjęcia, na których słońce zasłania odległą chmurę. czyli tylko 10 dni bana ^_^

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olry napisał:

"Oryginalne" zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdują sie na poniższej stronie:

http://lroc.sese.asu.edu/posts/895

 

I co mam je wrzucić do Gimpa i pokazać to samo, że ziemia to wklejony ukoście obraz na prostokącie

nie wierzysz, ściągnij Gimpa i pobaw sie filtrami a zobaczysz to samo co ja

oszczędzę ci tego trudu - o dziwo w wersji 100 megapikselowej nie widać już wklejki

100megapix.jpg.e908401da88f6b924040d7cc3f00e422.jpg

 

czyli dziady poprawili swoją niedokładność :P a mniejsze wersje rozeszły się zanim zostały poprawione.

 

tym niemniej udowadnianie że ziemia została wklejona nie ma sensu bo twórcy zdjęcia oficjalnie opublikowali opis obróbki na długo przed tym jak niewiele rozumiejący łowcy sensacji sensacyjnie odkryli że zdjęcie nosi ślady obróbki... :Boink:

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, olry napisał:

"Oryginalne" zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdują sie na poniższej stronie:

http://lroc.sese.asu.edu/posts/895

 

I co mam je wrzucić do Gimpa i pokazać to samo, że ziemia to wklejony ukoście obraz na prostokącie

nie wierzysz, ściągnij Gimpa i pobaw sie filtrami a zobaczysz to samo co ja

Nie wiem śmieszny człowieku czy jeszcze to możesz czytać... zrobiłem sobie z ciekawości to ćwiczenie, wrzuciłem te zdjęcia do gimpa i pobawiłem się suwaczkami - nie pokazują tej prostokątnej maski. Ale to i tak nie ma znaczenia :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szuu napisał:

dzień i noc występuje bardzo łatwo - słońce świeci w dół jak latarka i pewnych obszarów ziemi nie oświetla.

 

SunAnimation.gif.b5f45a1ba2aec7c69fca4d1ad6c5603e.gif

 

na płaskiej ziemi nie występują jednak wschody i zachody słońca - rano słońce zaczyna stopniowo świecić gdy już jest wysoko i wieczorem przestaje świecić też na pewnej wysokości nad horyzontem (nieunikniona konsekwencja ograniczonego snopa światła od słońca).

z jakiegoś powodu propagatorom płaskiej ziemi zupełnie nie przeszkadza ta niezgodność teorii ze zjawiskiem obserwowanym na własne oczy dwa razy dziennie.

a jest to właściwie jedyny argument który warto pokazywać bo jest łatwy to zrozumienia i sprawdzenia, bez brnięcia w jakieś refrakcje, kosmos, satelity, geologię, księżyce, fazy, hologramy...

 

dlatego to raczej tylko taki styl życia a nie prawdziwa wiara - to jest zbyt proste do obalenia żeby ci ludzie naprawdę w to wierzyli.

ale dla dzieci, które chcą się dowiedziec jak weryfikować teore w oparciu o logikę i własne obserwacje - dobry przykład.

 

Ale ten klosz na słońcu, który ogranicza padanie promieni słonecznych musi być regulowany, żeby mogły występować półroczne noce polarne na biegunach. Ciekawe kto steruje tym kloszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.