Jump to content
Paether

OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"

Recommended Posts

Mnie jeszcze ciekawi właśnie jak wg tego rysunku Słonce jest raz niżej raz wyżej (tzn. droga od wschodu do zachodu) bo w końcu świat mamy trójwymiarowy ? Rysunek gdzieś gubi 3D :emotion-5:

Skoro nie odpowiada na argumenty, to typowy agent dezinformacji. Sam nie wyznaje tej głupoty (tylko niedouczony z brakiem wyobraźni przestrzennej w to wierzy) ale propaguje. Takiego szkodnika należy wywalić dożywotnio. 

Edited by lemarc

Brak odpowiedzi na pytanie = ban

Chyba prościej się nie da napisać ?

20 minut temu, wmuszynski napisał:

Thx, ban do 3 stycznia 2034 roku

będę miał wtedy 72 lata, jak dożyję

ale wy młodzi dożyjecie i będziecie w szoku , że jednak jest płaska

sorki, że z innego konta kolegi, pozdrawiam

olry

ps.

Jak już tak zachwycacie sie tym co dociera do waszych oczu ( światło widzialne i nie tylko , są radioteleskopy ) , to pomyślcie czasem i zastanówcie się , co przenosi te fale przez 150 mln km od sońca do ziemi - bo przecież eteru  nie ma, że o tym co dociera z gwiazd nie wspomnę

KOlega fale elektromagnetyczne, które nie potrzebują ośrodka do przemieszczamia się pomylił z mechanicznymi, które takowego potrzebują.

• Like 1

A komputery działają w magiczny sposób ? Kolego Orly powinieneś zwrócić za wykształcenie . 

1 godzinę temu, lemarc napisał:

Przyganiał kocioł garnkowi
"Promotorzy płaskiej Ziemi zostali wysłani w celu rozbijania i niszczenia prawdziwego Ruchu Prawdy"

Osoby rozpowszechniajace teorie Płaskiej ziemi (i wszystkie inne teorie spiskowe) mają najprawdopodobniej początkową lub o lekkim przebiegu Schizofrenie. Odrealnienie, urojenia, zaburzenia poznawcze i zaburzenia oceny rzeczywistości. To wszystko są typowe objawy schizofrenii.

Jeśli osoba która w czasie swojej edukacji (12-25 lat) nie miała problemu z zaakceptowaniem obecnego stanu nauki, co więcej - zupełnie jej to nie obchodziło (a matma i fizyka to były znienawidzone przedmioty), a nagle w wieku 30-40 lat odkrywa że to wszystko "działa" inaczej, że padła ofiarą spisku, że ma obowiązek podzielić się swoim odkryciem z resztą ludzkości - to znaczy że ma po prostu problemy natury psychicznej.

I nie ma co tu szukać drugiego dna. Jeśli delikwent nie chce bądź nie potrafi krytycznie spojrzeć i zestawić swoją teorię z obecną nauką, to po prostu nie ma sensu takiego wątku dalej ciągnąć. 

Edited by Marek_N
  • Like 4

Spiskowcy zaczynają się podgryzać. Czy wyniknie z tego super spisek, czas pokarze.

Edited by lemarc

4 godziny temu, Marek_N napisał:

Jeśli delikwent nie chce bądź nie potrafi krytycznie spojrzeć i zestawić swoją teorię z obecną nauką, to po prostu nie ma sensu takiego wątku dalej ciągnąć. 

I tego się trzymajmy. Na początku tego tematu są odpowiednie filmy. Każdy miłośnik płaskości zgodnie z tytułem wątku niech się z tym zapozna zanim coś napisze. Jeśli wpis nie będzie odnosił się do argumentów SciFuna, pożegnamy się bardzo szybko.

Podlinkowałem coś z czym się nie utożsamiam i już mamy następny link z tego linka, a chodziło mi tylko o metody stosowane przez płaszczaków. 

ciekawa strona:

MITOLOGIA WSPÓŁCZESNA - UWAŻAJ, W CO WIERZYSZ!

"NAZYWAM SIĘ MARCIN NAPIÓRKOWSKI.
Jestem semiotykiem kultury - tropię współczesne mity. 
Prowadzę na ten temat badania, piszę książki i artykuły, wykładam na uniwersytecie.
Najciekawszymi znaleziskami i nowymi pomysłami dzielę się na tym blogu."

o płaski temat zahaczają na przykład:

ANALFABETYZM MATEMATYCZNY. JAK PSEUDONAUKA WYKORZYSTUJE TO, ŻE NIE UMIEMY LICZYĆ

DOOKOŁA PŁASKIEJ ZIEMI. ILE JEST NAUKI W TEORIACH BEATY PAWLIKOWSKIEJ?

JAK ROZMAWIAĆ Z LUDŹMI, KTÓRZY WIERZĄ W TEORIE SPISKOWE, CZYLI ŚMIESZKOWANIE STRATEGICZNE

• Like 8

świetna stronka

chętnie skorzystam i podeślę linka znajomym "spiskowcom" :)

choć zawiera kilka błędów semiotycznych ;) to warto poczytać

pozdrawiam

W dalekiej przeszłości nasz system odwiedzili obcy i zrobili z naszej Kuli Ziemskiej jedno wielkie wyrobisko. Następnym razem jak przylecą zrobią z tej kuli sześcian.

P.S   Wszelkie prawa zastrzeżone.:flirt:

IMG_1422.JPG

IMG_1424.JPG

IMG_1425.JPG

• Haha 1

"Nie ma łowienia ryb na płaskiej Ziemi". :getlost:

Zdjęcie wykonałem nad morzem Irlandzkim, Północna Walia. Kamera ustawiona na wysokości 2 m.n.p.m. Najbliższe wiatraki znajdują się na dystansie 34 km od punktu obserwacji.

DSCN1662.JPG

• Like 9

Padłem po znalezieniu tego tweeta.

I jeszcze jeden dowód na płaską Ziemię - sztuczny horyzont w kabinie samolotu - jest to odcinek  na ekranie czy łuk?

tumblr_ow3f9lPd0I1vhsqiko1_1280.png

• Haha 7

W dniu 11.10.2017 o 11:19, HAVAJ napisał:

Najbliższe wiatraki znajdują się na dystansie 34 km od punktu obserwacji.

Zgłosiłeś gdzieś, że się topią?

• Like 1
  • Haha 5

A wiatraki nie są za duże jak na widziane z 34 km ? :D Fotomontaż !! :P

• Like 1

Kąt pomiędzy skrzydłami mewy jest łudząco podobny do kąta rozwarcia łopat wiatraka. Przypadek? Nie sądzę....

• Like 2
  • Haha 2

Choćby płaskoziemcy stawali na głowie to i tak przy ich modelu nie wykonalne jest wytłumaczenie:

- istnienia dwóch biegunów niebieskich ( stojąc na równiku widać północny i południodniowy biegun niebieski na lini horyzontu i patrząc w kierunku południowym gwiazdy krążą wokół bieguna zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, natomiast patrząc w kierunku północnym, gwiazdy krążą wokół bieguna w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

- zmiany kąta wschodzenia gwiazd nad horyzontem w miarę przemieszczania się w stronę biegunów. Kąt ten maleje od 90 stopni na równiku o 1 stopień na każde 111.3 km w kierunku biegunów, z tym że kąt ten maleje w kierunku południowym przemieszczając się od równika na północ, natomiast przemieszczając od równika na południe kąt ten maleje w kierunku północnym.

Ma to ścisły związek z krzywizną Ziemi i jej rozmiarami. Gdyby Ziemia była płaska kąt wschodzenia gwiazd byłby wszędzie taki sam.

• Like 1

Fascynujące. Dyskusja o płaskiej Ziemi od 23 stycznia. Nie wiem, nie czytałem, nie wypowiadam się. Piszę, bo na jakimś forum, ogłoszenia w dziale "sprzedam" nie mogłem zamieścić jeśli się nie udzielałem.:icon_lol: To się udzielam.:icon_lol:

• Haha 2

7 godzin temu, wiaterwiater napisał:

Fascynujące. Dyskusja o płaskiej Ziemi od 23 stycznia. Nie wiem, nie czytałem, nie wypowiadam się. Piszę, bo na jakimś forum, ogłoszenia w dziale "sprzedam" nie mogłem zamieścić jeśli się nie udzielałem.:icon_lol: To się udzielam.:icon_lol:

Podoba mi się Twój tok myślenia. Pełna prostoty elegancja:D

• Like 1