Skocz do zawartości

OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wiaterwiater napisał:

Autor tegoż poematu, to doktor współczesnej mitologii zarabiający na życie między innymi  dzięki płaskiej Ziemi.  Osobiście wierzę, że Smok Wawelski  to postać historyczna :icon_lol: , więc  pewnie świat jeszcze długo będzie kształcił doktorów mitologii, chociaż bardziej potrzebni będą pewnie psychiatrzy, ale co mi tam......:icon_lol: Swoją drogą zaczynam rozumieć, dlaczego temat nie umarł śmiercią naturalną. :icon_lol: 

Przy okazji. Wiem jak wyglądałby płaski Układ Słoneczny.:icon_lol:

59f332eb07e35_nalenikukads.png.d6ac412b7745204e425ec2201154b7d4.png

Przekonałeś mnie do tych naleśników. Biorę się za smażing...:essen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała południowa półkula przeczy ich teorii, więc nie sądzę aby się wybrali (na południe od równika odległość między południkami zmniejsza się; na płaskim dysku z centrum na biegunie północnym zawsze rośnie w miarę oddalania od tego bieguna)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z płaskoziemców udowodnił, że Wenus nie ma faz :D : http://zbawienie.forumotion.com/t5p775-plaska-ziemia-czy-mozna-tej-teorii-zaprzeczyc#10862

I jak się widzi tamtejsze posty, to widzę, że niektórzy maja poziom wiedzy jak jaskiniowcy w czasach walki o ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Charon_X napisał:

Jeden z płaskoziemców udowodnił, że Wenus nie ma faz :D : http://zbawienie.forumotion.com/t5p775-plaska-ziemia-czy-mozna-tej-teorii-zaprzeczyc#10862

I jak się widzi tamtejsze posty, to widzę, że niektórzy maja poziom wiedzy jak jaskiniowcy w czasach walki o ogień.

On nie jest taki głupi jak się wydaje. Celowo zogniskował obraz nie na Wenus, tylko na soczewce okularu, stąd te paprochy na obrazie, żeby tej fazy nie było widać, bo w tym dniu faza była 0.40%, czyli gruby sierp. Albo fotografował jakąś odległą żarówkę, bo to też prawdopodobne. Ci rozsiewacze plaskoziemstwa robią świadomą dezinformację, by siać zamęt w głowach gawiedzi. Bynajmniej nie są idiotami, choć zajmują się idiotyzmami. Nie warto z takimi dyskutować, bo oni nie mogą się ugiąć pod presją kontrargumentów, tylko wykonywać zlecone zadanie. Za to my mamy ubaw po pachy

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wypowiedzi płaskoziemców mam wrażenie że część z nich rozumie nauke i umie sformułować fałszywe dowody, które wyglądają na prawdziwe dla nieobeznanej osoby. Działalność reszty sprowadza się do bezmyślnego popierania ich teorii. Założyciele i twórcy tych pokręconych dowodów muszą być bardziej inteligentni niż ich postrzegamy. Udało im się noagłośnić tą sprawe i sprawić że została poparta przez mniej inteligentną część społeczeństwa. A przecież są to ewidentne głupoty. Ciekawe czy ich celem jest dezinformacja społeczeństwa czy może planują coś gorszego:icon_twisted:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2017 o 07:40, lemarc napisał:

On nie jest taki głupi jak się wydaje. Celowo zogniskował obraz nie na Wenus, tylko na soczewce okularu, stąd te paprochy na obrazie, żeby tej fazy nie było widać, bo w tym dniu faza była 0.40%, czyli gruby sierp. Albo fotografował jakąś odległą żarówkę, bo to też prawdopodobne. Ci rozsiewacze plaskoziemstwa robią świadomą dezinformację, by siać zamęt w głowach gawiedzi. Bynajmniej nie są idiotami, choć zajmują się idiotyzmami. Nie warto z takimi dyskutować, bo oni nie mogą się ugiąć pod presją kontrargumentów, tylko wykonywać zlecone zadanie. Za to my mamy ubaw po pachy

Wiadomo, że cześć manipuluje (wszystkie materiały to przemyślane mieszanie prawdy, półprawdy i gównoprawdy, aby działać innym na umysły) , ale większość stanowią ci, którzy zmanipulować się dali.  Nie wiem czy ten akurat manipuluje, na pewno administrator tamtego forum (widać po sposobie pisania i działania). 

 

Paether - ten obrazek już wrzucał Dziki 2 strony temu. Nieuważnie śledzisz wątek :D.

Edytowane przez Charon_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Mad” Mike Hughes jest 61-letnim idiotą, który mimo życia w XXI wieku, uważa że Ziemia jest płaska. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ człowiek ten zbudował rakietę samoróbkę i zamierza się nią wystrzelić już w tę sobotę (25.11.2017) na wysokość ok. 550 metrów. Uprzedzając to co pomyśli sobie każdy czytający to człowiek spieszę z informacją, iż to nie jest żaden żart (choć początkowo miałem wątpliwości). Zanim zabrałem się za napisanie tego newsa, sprawdziłem to na wielu różnych stronach internetowych i wszystko wskazuje na to, iż Mike nie żartuje…

Mike Hughes samodzielnie zbudował rakietę na parę oraz rampę za mniej więcej 20 tys. dolarów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinien rozpędzić się do 800 km/hi przelecieć odległość ok. 1,6 km. Start nastąpi w opuszczonym mieście Amboy, znajdującym się na pustyni Mojave – śmiałek dostał oficjalną zgodę od właściciela miasta, Alberta Okura. Po udanej podróży Mike Hughes wyląduje przy pomocy dwóch spadochronów, lecz jak się zapewne domyślacie, nie to jest w tym wszystkim najważniejsze, ponieważ podstawowym celem misji jest zdobycie niepodważalnych dowodów na to, że Ziemia jest płaska.

Flat-Earth

Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony www.madmikehughes.com oraz kanału YouTube, na którym chyba będzie można zobaczyć nagranie z jego śmierci… przepraszam, miało być „dzielnego kroku w imię prawdy”. Na koniec krótki cytat z wypowiedzi pana Hughes:   I don’t believe in science…

 

http://www.redaktorprzykawie.pl/mad-mike-hughes-rakieta-plaska-ziemia/

6C1DF75F-19F3-495E-87DC-61F16BC6A0F3.jpeg

Edytowane przez skuter202
  • Kocham 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2017 o 15:47, skuter202 napisał:

Mad” Mike Hughes jest 61-letnim idiotą, który mimo życia w XXI wieku, uważa że Ziemia jest płaska.

Jak to dobrze, że dobór naturalny działa i takie indywidua same się eliminują... Niemniej ciekawy paradoks, że ktoś tak ograniczony umysłowo (zakładając, że jego "wiara" jest prawdziwa) potrafi podjąć się takiego wielkiego projektu. No i ciekawe, jak tłumaczy działanie swojej rakiety, skoro nie wierzy w naukę :)

Cóż, chyba taki czyn, jeśli do niego dojdzie, raczej można traktować jako niezaprzeczalny dowód, że faktycznie wierzył (celowo czas przeszły) w płaską Ziemię...

Swoją drogą, kliknij na usuń formatowanie w swoim poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/22/2017 o 15:47, skuter202 napisał:

Mad” Mike Hughes jest 61-letnim idiotą

12 godzin temu, MateuszW napisał:

Jak to dobrze, że dobór naturalny działa i takie indywidua same się eliminują...

61 lat więc pewnie ma dzieci i wnuki - dobór naturalny nie zadziałał :P

 

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, HAVAJ napisał:

Te 500 metrów to conspiracy, tak naprawdę Mike będzie się katapultował a rakieta lecąc dalej sama pionowo do góry ma przydzwonić w firmament.

Nawet nie czytam, a tylko przeglądam ten wątek, ale to coś na pograniczu seppuku mnie  zaciekawiło :) Ach Ci Amerykanie, taniej byłoby wysłać balon, albo drona (nawet rakietowego)   :D   Ale nie, on sam musi przydzwonić  ;)  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/1/2017 o 10:16, Poszukiwacz15 napisał:

Przeglądając wypowiedzi płaskoziemców mam wrażenie że część z nich rozumie nauke i umie sformułować fałszywe dowody, które wyglądają na prawdziwe dla nieobeznanej osoby. Działalność reszty sprowadza się do bezmyślnego popierania ich teorii. Założyciele i twórcy tych pokręconych dowodów muszą być bardziej inteligentni niż ich postrzegamy.

W dniu 10/31/2017 o 22:53, Zaciekawiony napisał:

Cała południowa półkula przeczy ich teorii, więc nie sądzę aby się wybrali (na południe od równika odległość między południkami zmniejsza się; na płaskim dysku z centrum na biegunie północnym zawsze rośnie w miarę oddalania od tego bieguna)

w wątku ostatnio linkowanym przez charona jeden z nich odkrył nawet że w lecie w melbourne (bardziej na południe) dzień jest dłuższy niż w perth (bardziej na północ) i zauważył że jest to sprzeczne z teorią płaskiej ziemi, gdzie z punktu widzenia obserwatora w australii słońce zawsze jest na północy więc im bardziej na południe tym bardziej skraca się dzień. zadziwiający przejaw samodzielnego myślenia, choć ograniczony przez swoje dogmaty wiary doszedł tylko do wniosku że w takim razie to musi być wina złej mapy a nie złej teorii.

inny mówi że mieszka w perth w australii i słońce zawsze mu wschodzi na północnym wschodzie - ciekawe czy o tej porze roku zauważy że właśnie ostatnio wschodzi na południowym, czyli niezgodnie z głoszoną teorią!

żeby być płaskoziemcem na półkuli północnej wystarczy być głupkiem, na południowej trzeba być ślepym i totalnym debilem... przerąbane! :D

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JaLe napisał:

Nawet nie czytam, a tylko przeglądam ten wątek, ale to coś na pograniczu seppuku mnie  zaciekawiło :) Ach Ci Amerykanie, taniej byłoby wysłać balon, albo drona (nawet rakietowego)   :D   Ale nie, on sam musi przydzwonić  ;)  :D 

Wedle tego wariata Ziemia jest aż tak płaska, że szczyty gór nie mogą być wyższe niż te 500 metrów, dlatego leci rakietą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lemarc napisał:

Wedle tego wariata Ziemia jest aż tak płaska, że szczyty gór nie mogą być wyższe niż te 500 metrów, dlatego leci rakietą

Taniej niż ta jego rakieta wyjdzie bilet do Dubaju :) Ale to Amerykanin, najważniejsze że pokażą go w TV. Już jest praktycznie celebrytą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11/24/2017 o 14:13, szuu napisał:

inny mówi że mieszka w perth w australii i słońce zawsze mu wschodzi na północnym wschodzie - ciekawe czy o tej porze roku zauważy że właśnie ostatnio wschodzi na południowym, czyli niezgodnie z głoszoną teorią!

i zauważył! :o

"Według moich obserwacji od 10:00 rano do 16:00 po południu słońce jest na północy i cień pada na południe. Czyli przed 10:00 oraz po 16:00 słońce zaczyna być na stronie południowej.

Tak to widać w rzeczywistości. Ale problem tkwi w czymś zupełnie innym.

To co widzimy jest złudzeniem optycznym."

problem rozwiązany - gdy fakty nie zgadzają się z teorią to wystarczy odrzucić fakty i już wszystko okej :)

ale to może być nawet przypadek prawdziwej wiary bez złych intencji.
gdyby był naganiaczem-ogłupiaczem to prawdopodobnie nie drążyłby publicznie takiego kontrowersyjnego przypadku.

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest taka strona na Facebooku, która zrzesza dość dużą ilość fanów i porusza zagadnienia związane z astronomią. Znam osobiście jej administratora i powiem wam, że z każdą publikacją ten człowiek intryguje mnie coraz mocniej. Otóż wyobraźcie sobie, że jest on typowym fanatykiem teorii spiskowych związanych z obcymi, a mianowicie twierdzi, że jesteśmy regularnie odwiedzani przez UFO i uważa, że wszystkie agencje kosmiczne doskonale o tym wiedzą, ale celowo to zatajają nie wiadomo właściwie z jakiego powodu. Mówię wam o tym, gdyż wielokrotnie miałem okazję wpadać z tym delikwentem w polemikę i jako racjonalista wiem, że tok rozumowania, jaki sobie obrał mój dyskutant jest po prostu prymitywizmem ponad prymitywizmy. Najciekawsza jest jednak hipokryzja, jaka kryje się za jego osobą. Otóż wyobraźcie sobie, że człowiek ten z wielkim oburzeniem komentuje fakt, że istnieją ludzie, którzy uważają Ziemię za płaską i sądzi, że to niedorzeczne że ktoś w ogóle może o czymś takim mówić na poważnie. Najśmieszniej jest jednak wówczas, gdy strąci się dyskusję na temat UFO i przedstawi się podobne zdanie do owego administratora, który z oburzeniem zaczyna komentować, że to prawda iż odwiedza nas obca cywilizacja i nie rozumie, jak można w to nie wierzyć. Nie potrafię wiernie odwzorować komizmu tej sytuacji, ale myślę, że dzięki obrazkom, które załączyłem będziecie w stanie w trafnie zrozumieć to co mam na myśli.

PS. Obrazki są screenami z dyskusji, jaka wywiązała się pomiędzy mną, a nim pod jedną z jego publikacji.
Dla jego dobra postanowiłem zamazać nazwę fanpage.

 

image.png

image.png

Edytowane przez slvmtz
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slvmtz napisał:

 ale celowo to zatajają nie wiadomo właściwie z jakiego powodu.

 

"1500 lat temu każdy wiedział, że Ziemia jest...
centrum wszechświata.
500 lat temu każdy wiedział, że jest płaska.
15 minut temu wiedziałeś, że jesteśmy sami na tej planecie.
Pomyśl, czego dowiesz się...
jutro.
- A gdzie jest haczyk? - Haczyk?
Musisz zerwać wszelkie kontakty.
Nikt się nie dowie, że istniejesz.
Nigdy.
Daję ci czas do rana. Przemyśl to.
To jest tego warte?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.