Skocz do zawartości

Mój Układ Słoneczny


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

@gawain74 Bardzo dziękuję za miły komentarz :original:. Ha, bedę walczyć bo układ musi być kompletny. Pewnie bym go zdołał schwytać nawet ręcznie z AZ3, lecz obowiązki domowe bardzo mi ograniczały sesje, a i pogoda nas nie rozpieszczała. W ten sezon i eq5 powinno być łatwiej.

Pozdrawiam, Robert

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.10.2018 o 22:22, Lysy napisał:

(oprócz Neptuna którego nie mogę znaleźć...) 

W tym roku odnalezienie Neptuna jest całkiem łatwe. Może nie tak łatwe, jak w roku 2009, kiedy blisko niego przechodził Jowisz, ale nie powinno być trudne. Mianowicie jest on w połowie drogi między gwiazdami  λ Aqr (3,7 mag) i φ Aqr (4,2 mag), blisko znajdującego się tam trójkąta gwiazd 5. i 6. wielkości 81, 82 i 83 Aqr. Obecnie Neptun jest jakieś 20 minut kątowych od 81 Aqr. Samą zaś  λ Aqr odnajdziesz prawie w połowie drogi między gwiazdami Markab (prawy dolny róg Kwadratu Pegaza) i Fomalhaut w Rybie Południowej. Zachęcam zatem do jego odszukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
4 godziny temu, danon napisał:

czym na tym ED robiłeś planety?

Słońce i Księżyc z Pentaxem K3.

Planety z ASI 224, a od Merkurego po Neptuna wspomaganym dodatkowo przez Barlow Hyperion 2,25. Uran i Neptun stackowany drizzle x 1,5.

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

Na powoli kończący się rok chciałbym zaprezentować podsumowanie tj. Układ Słoneczny jaki udało mi się zebrać z obserwacji z ostatnich prawie trzech lat. Myślę też nad bardziej klasyczną wersją prezentacji planet tj. od lewej do prawej strony tak jak poprzednio niemniej przedstawiam taką jaką udało mi się zrobić jakiś czas temu.

W stosunku do poprzedniej wersji poprawiłem Marsa i Urana

Jeśli chodzi o Jowsza to mimo, iż ten jest nieco słabszy niż poprzedni zmieniłem by umieścić zdjęcie z widoczną choć blisko krawędzi WCP.

Generalnie fotografuję Makami od 90, 102 na 150mm kończąc. Montaż AZ3 bądź EQ5 Goto. Kamerka ASI 120mc i Sony a5000. 

Pozdrawiam,

Robert

InShot_20191022_192004095.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pięknie to wyszło. Ale aż nie chce się w to wierzyć, że z większej apertury i kamerą mono, można mieć mniejszy detal, niż z kolorowej matrycy i tylko 8". Tym bardziej, że tam potrzeba filtrów w podczerwieni, a kolega Wesel potrafił wydobić ten detal z kolorowej kamery. 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukasz83 napisał:

Merkury chluby mi nie przynosi - musi być czym prędzej zaktualizowany. Jowisz też bez zmian - będzie męczony za dwa lata kiedy będzie górował koło września na wysokości około 40 stopni (tak jak Mars obecnie) i do tego podczas opozycji z rozmiarem prawie 50'' :)

Wenus też jakaś taka nijaka, Mars się jakoś broni, z Saturnem mógłbyś się lepiej postarać, Uran słabiutki, Neptun taki sobie, a Plutona nie ma w ogóle i to już podpada pod dyskryminację mniejszości (tylko bez wymówek, że to już nie planeta!).

Lipa ogólnie panie Łukaszu. Że nie masz wstydu na forum wrzucać...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.