Jump to content
M@rek

szukacz kolimatorowy Red Dot + stopka

Recommended Posts

Szukacz kolimatorowy typu Red Dot

nowy

dołączona gratis stopka umożliwiająca montaż w typowej szynie szukacza Vixen/Synta (długość 60mm, tworzywo sztuczne ABS)

znacznik do wyboru: kropka, kropka w kółku, kropka w krzyżyku (kolor zielony lub czerwony do wyboru)

regulacja jasności

regulacja ustawienia w poziomie i w pionie za pomocą kluczyka imbusowego

w komplecie bateria

kolor i jasność wybiera się pokrętłem u góry, wygląd znacznika przełącznikiem z tyłu

waga ok. 100g, aluminium

powiększenie: 1x

gotowe do montażu w szynie Vixen/Synta i do użycia

opis podobnego szukacza w necie np na stronie:

http://deltaoptical.pl/szukacz-do-gso-red-dot-4-w-1,d2742.html

cena: 130zł + przesyłka (paczkomat 12zł, poczta 13zł)

post-30551-0-73677600-1485813794_thumb.jpg

post-30551-0-94317300-1485813803_thumb.jpg

post-30551-0-24915900-1485813804_thumb.jpg

post-30551-0-60033600-1485813804_thumb.jpg

Biorę.

aktualne, mam jeszcze jeden nowy ze stopką na sprzedaż.

piszcie na PW

aktualna 1 sztuka ze stopką

Wezmę jak wolne , odbiór osobisty jeżeli to możliwe.

Szukacz kolimatorowy typu Red Dot

nowy

dołączona gratis stopka umożliwiająca montaż w typowej szynie szukacza Vixen/Synta (długość 60mm, tworzywo sztuczne ABS)

znacznik do wyboru: kropka, kropka w kółku, kropka w krzyżyku (kolor zielony lub czerwony do wyboru)

regulacja jasności

regulacja ustawienia w poziomie i w pionie za pomocą kluczyka imbusowego

w komplecie bateria

kolor i jasność wybiera się pokrętłem u góry, wygląd znacznika przełącznikiem z tyłu

waga ok. 100g, aluminium

powiększenie: 1x

gotowe do montażu w szynie Vixen/Synta i do użycia

opis podobnego szukacza w necie np na stronie:

http://deltaoptical.pl/szukacz-do-gso-red-dot-4-w-1,d2742.html

cena: 130zł + przesyłka (paczkomat 12zł, poczta 13zł)

M@rku, uważam, że powinieneś podać w ogłoszeniu, że są to celowniki kolimatorowe myśliwskie a nie astronomiczne.

Sam kupiłem jakiś czas temu ten celownik od Ciebie i porównałem z oryginalnym GSO od Kolegi AstroDB.

Mimo identycznego wyglądu, od oryginału różni się (niestety) intensywnością świecenia kropki. Na najsłabszym ustawieniu CZERWONA jest ok. 2-3 razy mocniejsza niż w analogicznym szukaczu astronomicznym (!), co nie jest bez znaczenia w nocy!

Cena nowego na portalach aukcyjnych też jest 2.5x niższa niż oryginalnego - astronomicznego - GSO więc podawanie odnośnika do cennika szukacza GSO jest w mojej ocenie mylące.

Edited by chavez1976

używam identycznego, nie mam najmniejszych problemów z jasnością kropki w ciemności (na pierwszym poziomie jasności wybieranym z pięciostopniowej skali).

Nie spotkałem się z specjalnymi wersjami astronomicznymi celowników kolimatorowych, które miałyby wyróżniać się akurat mocą diody, a różnica w mocy świecenia (w mojej opinii) wynika albo z stopnia zużycia baterii albo indywidualnych cech celownika, bo mając ich w ręku prawie 10 sztuk widziałem, że różnią się minimalnie jasnością - wynikało to może z niedokładności montażu diody w otworku, może w różnych seriach produktu mieli dostawy elementów od różnych dostawców.

Nie sądzisz chyba, że wlutowanie przez producenta innego rezystora SMD o wartości ułamka $$$ spowoduje 2.5-krotny wzrost ceny ????

Należy to odczytać raczej w ten sposób, że firma GSO uprawia rozbój zamawiając u producenta partię towaru z swoim logo 2.5-krotnie podnosząc cenę towaru, tylko za logo!!!

Sam mówiłeś, że fizycznie nie różnią się niczym - tylko jasnością kropki.

Do mojego Celestrona SCT miałem dołączony firmowy (długi plastikowy a'la lunetka) celownik typu red dot i z pewnością nie świecił 2-3 razy słabiej od tego z ogłoszenia, jeśli jesteś zainteresowany, to mogę zrobić fotkę porównawczą obu celowników.

Owszem - spotkałem z pewną wersją celowników na potrzeby broni strzeleckiej, przy identycznym wyglądzie miały automatyczny wyłącznik diody po założeniu gumowego kapturka ochronnego (dla oszczędzania baterii gdyby ktoś zapomniał go wyłączyć) i taka wersja nie nadaje się do astronomii, bo w ciemnościach samoczynnie by gasł. A przyznasz, że celownik który kupiłeś nie posiada takiej cechy

Potwierdzam, elementy red-dota są identyczne. Porównywaliśmy z GSO. Prawdopodobnie od jednego wytwórcy, jednak jasność diody różni się diametralnie od linkowanego GSO i uważam, że kupujący powinien wiedzieć.

Nie mam pretensji, cena jest atrakcyjna w stosunku do GSO.

Pozdrawiam.

tak jeszcze w temacie tych celowników, to zauważyłem takie zjawisko, że celując lewym okiem, w którym mam mały astygmatyzm (rzędu 0.25D), który nie wymaga korekcji okularowej ani zupełnie mi w niczym nie przeszkadza w życiu codziennym, mam lekko rozmyty obraz kropki, natomiast patrząc prawym okiem (bez wady) kropka jest idealna. Celownik może więc służyć do przesiewowych badań w kierunku wad wzroku i samokontroli ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.