Skocz do zawartości

CUD TELESKOP???????


09042

Rekomendowane odpowiedzi

No to z wynalazkow na Allegro jeszcze jeden (ten po przejsciach) :shock:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33325104

 

Gosciu proponuje wstawic szybke od szklarza za 25 zeta. Pytanie czy tam nie powinno byc jakiegos specjalnego szkla achro? No i "niewielkie wygiecie tubusu" tez chyba kwalifikowalo by sie w/g sprzedajacego na wizyte u kowala za kolejne 25 zeta. Tak swoja droga to ile za takie sfatygowane cos mozna dac? Ma to wartosc optyczna? Kurde moze by to poszlo za grosze, a byloby sprawniejsze optycznie od mojego Optisana???

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teleskop nie jest niestety w pełni sprawny, ponieważ zbita jest okrągła szyba z otworem na środku.(jest to zwykła szyba i odpowiada za trzymanie skośnego lustra. Dowiadywałem się u szklarza i dorobiłby taką za 25 zł.) Lustro jest całe reszta też, Lustro jest bardzo grube i chyba wklęsłe. Tubus jest cały lekko wgięty przy lunetce celowniczej. Przy lunetce jest pokrętło (telescope i finder). Prawdopodobnie okular jest przekładany albo na lunetkę albo na wizjer.  

 

Teraz trochę o statywie. Statyw jest bez dwóch nóżek. Też jest to do zrobienia. Posiada głowicę do mikroruchów bez pokręteł. Ja ten teleskop kupiłem w Niemczech i myślę że można z niego zrobić jeszcze całkiem przyzwoity sprzęt za małą kase.  

:buahaha::ha::buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop nie jest niestety w pełni sprawny, ponieważ zbita jest okrągła szyba z otworem na środku.(jest to zwykła szyba i odpowiada za trzymanie skośnego lustra. Dowiadywałem się u szklarza i dorobiłby taką za 25 zł.) Lustro jest całe reszta też, Lustro jest bardzo grube i chyba wklęsłe. Tubus jest cały lekko wgięty przy lunetce celowniczej. Przy lunetce jest pokrętło (telescope i finder). Prawdopodobnie okular jest przekładany albo na lunetkę albo na wizjer.
TO była śmieśniejsza część teraz gorsza: na to są chetni :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opisy to chyba jakaś parodia. :ha:

Jak po przeczytaniu takiego tekstu można decydować się na kupno "teleskopu" :?:

 

A tak właściwie to dlaczego mamy się przejmować tym, że ktoś kupił takie badziewie. Mogli przed zakupieniem poświęcić chwilę i choć trochę dowiedzieć się "co i jak". Teraz niech się martwią sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie zajace smiejecie, a tem strzeskany telep osiagnal juz 255 zeta!

 

DANUBIA TANZUTSU D=1000 mm, F= 114 mm od 1 zł

(33325104) groza78 (197) 5 godz.

(pon 25 paź 2004 20:55:16 CEST) 6 255,10 zł

 

Chcialem zauwazyc, ze Bressery 114/900 schodza tak po ok 400 - 800.

Wyglada na to, ze jak kiedys przyjdze mi opchnac Optisana to przed wystawieniem bede musial zrobic mu kuku mlotkiem. :shock:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Można się oczywiście nasmiewać z tego pierwszego, opisanego teleskopiku/lunety/

peryskopu/... :)

 

Ale... wystarczy spojrzeć na sprzęt tego typu na innych stronach i okazuje

się, że przy dużej w miarę średnicy obiektywu (np. 80 mm), są to instrumenty

o bardzo dużej światłosile (przy ogniskowej np. 350 mm).

 

Przykład:

http://www.provantage.com/buy-22084579-car...pe-shopping.htm

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.