Jump to content

TOP TOP zestaw astrofoto.


TUR
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

Ze względów finansowych, zaangażowanie w inny projekt astro oraz ogólny brak czasu na astrofoto rozważam sprzedaż swojego TOP TOP zestawu do astrofoto, którego dopieszczanie zajęło mi ponad rok a sam zestaw jest efektem ponad dwudziestoletnich doświadczeń z różnym sprzętem do astrofoto. Dla mnie to tzw. "Złoty Graal" do astrofoto.

 

W skład zestawu wchodzą:

 

1. Kamera SBIG STL11000M z wbudowanym dodatkowym chipem guidującym oraz kołem filtrowym, filtrami 50,4mm Custom Scientific LRGB oraz Baader Ha. W zestawie ponadto jest walizka Pelican, zasilacz, kabel do guidowania, kabelek usb. Kamera działa dobrze. W obróbce fotek z STL11K potrzebne są biasy, flaty, darki. Pomimo dość sporego szumu tych kamer wielkość chipu full frame daje niesamowite możliwości. Szczególnie po zabiegu zmniejszenia zdjęć fotki wychodzą super ostre :)

Cena kamery w przedstawionym zestawie: 16 000 zł.

 

2. Guider zewnętrzny SBIG RGH podłączany bezpośrednio do kamery do guidowania podczas fotografowania w narrowband. Cena 1500 zł.

 

3. Modyfikowany do obsługi full frame teleskop Orion Optics CT8 (Cena nowego 1600 EUR). W zestawie z teleskopem obejmy CNC, listwa Losmandy, dekielek, cela lustra głownego z 3 coolerami do szybkiego studzenia optyki, certyfikat najwyższej jakościlustra l/10, szukacz 6x30mm osadzony w oprawie lasera (jest to sztywniejsze rozwiązanie).

 

Teleskop został dodatkowo zmodyfikowany o:

- Powiększone lusterko wtórne 75mm (mniejsza oś). szacowana wartość modyfikacji 150 EUR

- Super sztywny pająk z serii AG, wzmacniający konstrukcję tuby. Szacowana wartość modyfikacji 300 EUR.

- Zainstalowana grzałka lusterka wtórnego. Szacowana wartość modyfikacji 100 EUR.

- Wyciąg true 3" Starlight. Kupiony nowy w TS. Cena 845 EUR. Bardzo sztywny wyciąg. ZERO ugięć z kamerą STL11K.

- Szeroka i sztywna stopka CNC pod wyciąg Starlight. Wykonana w Astrokrak. Cena 100 EUR.

- Korektor 3" Massimo-Riccardi x 1. Kupiony nowy w TS. Cena 899 EUR. Korektor posiada lepsze właściwości optyczne od korektora ASA.

- TS Off axis guider M68x1. Kupiony nowy w TS. Cena 299 EUR. Współpracuje bardzo dobrze z korektorem i RGH.

 

Teleskop standardowy CT8:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2560_Orion-UK-CT8-Ultra-Newtonian---8--f-4-5-Carbon-Tube---1-10-Lambda.html

 

Wyciąg Starlight:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4952_Starlight-Feather-Touch-3--Crayford-focuser--1-5--Tube-Travel.html

 

Korektor:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8311_TS-Optics-3--Wynne-Newtonian-Coma-Corrector---Massimo-Riccardi.html

 

Off Axis guider:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6544_TS-Optics-Off-Axis-Guider-with-Zeiss-M68x1-connection---short-design.html

 

Cena za teleskop z modyfikacjami: 15 500 zł.

 

Główne zalety całego zestawu :

1. Optyka najwyższej jakości. Lustro l/10 z certyfikatem. Optyka obsługuje sensor full frame z bardzo niewielką winietą. Przed wejściem w ten projekt zastanawiałem się co lepsze czy FSQ z STL11K czy ten Newton z korekcją full frame... Dla mnie odpowiedź jest prosta. Z racji rozdzielczości, ilości zbieranych fotonów rozwiązanie Newtona jest zdecydowanie lepsze ! Cena jest podobna.

3. Duże pole. W kadrze z FF mieści się spokojnie cała M31 w Andromedzie.

2. Super zwarta i sztywna konstrukcja teleskopu wzmacniana rura karbonową, pająkiem od OO AG, super sztywnym wyciągiem osadzonym na szerokiej stopie CNC.

3. Raz ustawiona ostrość trzyma całą noc. Tuba CF jest super !

4. Łatwa kolimacja. Generalnie teleskop nie wymaga częstej kolimacji nawet po przewożeniu samochodem. Lustra posiadają markery. Wystarczy tak naprawdę doregulować czasami teleskop jedną śrubą regulacyjną lustra głównego, sprawdzając kolimację kolimatorem optycznym. I to wystarczy ! ZAPEWNIAM. W przeciwieństwie dużo szybszych układów ASA kolimacja tego teleskopu dla sensora full frame jest super prosta.

5. Stosunkowo duży pixel w kamerze daje z jednej strony oczekiwaną rozdzielczość ca 2"/pix (poziom przeciętnego seeingu w Polsce), dodatkowo umożliwia fotografowanie nawet na mniej dokładnych montażach, uzyskując nieporuszone gwiazdy.

 

 

Cena całego zestawu 31 000 zł. Ktoś kto zakupi cały ten zestaw na pewno nie będzie żałował. To po prostu bardzo dobrze działa. Cena za całość jest dobrych kila tysięcy tańsza niż sam zapłaciłem. Kupujący dodatkowo oszczędza wiele czasu związanego z przemyśleniami, zamówieniem, wykonaniem różnych elementów układanki i czasu na różne testy.

 

załączone zdjęcia DS pochodzą z tego zestawu. Ja niestety jestem słaby w obróbce i na pewno można byłoby z tego dużo więcej wycisnąć :)

 

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na PW.

 

Ps. Gdyby ktoś potrzebował jeszcze do tego zestawu dobrej klasy montaż z goto, to być może oddam również EM200 Temma2. Oferta TYLKO dla kupującego teleskop i kamerę.

 

Ps. 2. Waga zestawu (teleskop + kamera) 15kg. Potrzebny jest montaż typu NEQ6, EM200, Losmandy G11, etc.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Am31-v1-3000p.jpg

cirrus-50-new-odzsz.jpg

m45-v1-2000pix-v3hor2.jpg

Kon1_2000p.jpg

Zestaw-1.jpg

Zestaw-2.jpg

Zestaw-3.jpg

Edited by TUR
 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aktualne.

Rozważam mozliwość rozbicia zestawu teleskopu, tj. Oddzielna sprzedaż wyciagu, OAGa oraz korektora i teleskopu.

Jezeli ktoś jest zainteresowany to proszę o propozycje.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Link to comment
Share on other sites

Ceny w dół.

1. Kamera 14 950zł.

2. RGH BZ

3. Teleskop 14 500 zł. Wyjątkowa okazja. Perfekcyjny sprzęt za bardzo dobrą cenę.

 

Pozdrawiam

Pawel

Edited by TUR
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Ponieważ potrzebuje szybko środki na zakup innego teleskopu do foto komet, to oferuje kamerę w bardzo dobrej cenie. W zestawie, kamera, zasilacz, kabelki usb, guidera, filtry LRGB, nosek 2". Dodatkowo przekazuje przejściówkę z kamery na obiektywy w standardzie Canon oraz M42. Przekazuje tez przejściówkę na gwinty z kamery na TS65q.

Fotki z kamery jak widać wychodzą super !

Cena 10 500 zł.

 

Pozdrawiam

Pawel

IMG_0499.JPG

IMG_0498.JPG

IMG_0497.JPG

IMG_0496.JPG

Edited by TUR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 36 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 69 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 131 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.