Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

To może źle stackuje. Po naciśnięciu stack generują mi się dwa tiffy. Jeden ostry ten co umieściłem i drugi nieostry. Do tej pory zawsze obrabiałem ten sharpened.

 

Mnie to się wydaje, że zależy od wersji - ja ostatnio próbuje jednego i drugiego raz w registaxie raz w Imppg (jak mam w BW) i różnie wychodzi. Wyostrzona wymaga lekkiej obróbki najwyżej, co innego wersja rozmyta. Zwłaszcza w registaxie w waveletach mam problem z ustawieniem optymalnego obrazu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz i Io . 12.05.2017 godz. 21:11 CET. Z lewej strony tarczy widać wyłaniającą się GRS.

Luminancja : ZWO ASI 120 MM + Astronomik ProPlanet 742. 20% z 3000 klatek.

Kolor: ZWO ASI 120 MC, ADC ASH. 20% z 3000 klatek.

Newton Minimo 300/1500 , Q Barlow Baader na obu kamerach.

 

dc280f125c323ba9c5de33f019dd8d43.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna obróbka z klatką referencyjną z ostatniego stacka. Przy okazji, możecie zerknąć czy wszystko mam dobrze ustawione?

Dzisiaj wyrzuciłem z leżącej w szafie Neximage5 UV/IR-Cut i wkręciłem w nią Baader 685 IR-pass. Spróbuję nakręcić kanał L. Zobaczymy co wyjdzie. Dla chętnych najlepszy materiał z wczoraj 5584 klatek 48 sek.

 

https://www.dropbox.com/s/t9v4s3csjby7jeb/Jup_223554_120517_ZWO%20ASI178MC.avi?dl=0

AS2Jow.jpg

Jup_223554_120517_ZWO ASI178MC_g2_ap188cc.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze poeksperymentowałem z materiałem Plesniaka i wyszło nieco lepiej. Ciut więcej detalu, nieco mniej szumu. Materiał jest lekko nieostry, ale i tak całkiem sporo udało się zarejestrować.

Jup.png

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ja też kręciłem Ganimedesa :)

 

Na dobranoc coś takiego...

 

Po prawej Io, po lewej Ganimedes. Obróbka jutro.

 

1.png

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że mój blok oddaje ciepło i w ten sposób psuje mi seeing? Też spodziewałem się dzisiaj dobrych warunków, ale kolejną noc z rzędu mam taką kiszkę, że w ogóle ciężko ostrość ustawić.

 

Niestety tak. U mnie faluje powietrze znad dachów. Trzeba się umówić gdzieś w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokonałem profanacji. Dzisiejszą sesję zacząłem z Neximage 5 z usuniętym mechanicznie i bezpowrotnie filtrem UV/IR-cut. W nosek wkręciłem Baader 685 IR-pass. Oto efekt. Niestety w minutę zebrałem tylko 250 klatek - wolna kamera i ciemno.

Tak czy siak chyba jednak się da. Spróbuję to złożyć z nagraniem z ASI 178 nagranym 2 minuty później.

Jup_223133_130517_NexImage 5_pipp_g2_ap206.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeszcze to odszumił to byłaby fajna luminancja. Tak to tylko popsujesz fotkę bo będzie w ciapki.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie seeing dzisiaj super, tylko dlaczego mi tak cień rozjechało. Jutro obrobię resztę, może coś fajnego wyjdzie. Niestety jak nagrywałem kanał L z moim RGB Neximage5 ir-pass :) to mam rozjazd 10 minut. Muszę ogarnąć derotację, na ten moment tylko jeden stack bez L. No i gdzie jest Io? jak zwykle mi wcięło

testjup130517.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.