Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się dorzucę z wynikami po wczorajszej sesji.

Nareszcie dopisał seeing! Widoczna poprawa warunków nastąpiła dopiero po godzinie 22.

 

Co do Ganimedesa - w zasadzie oprócz ostrzenia i dekonwulacji w AI, troszkę tylko rozmyłem

obrazek w PS.

 

 

Genialny ten Ganimedes. Proszę pokaż nie rozmytą wersję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej dodaj symulację z Winjuposa, bedzie ciekawiej :D ja na razie robię w branży muraż- brukarz- ogrodnik na działce i jestem dość daleko od Jowisza :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Genialny ten Ganimedes. Proszę pokaż nie rozmytą wersję.

 

 

Proszę bardzo.

Z tego już się nic nie wyciągnie sensownego, skala malutka, chociaż nawetna pojedyńczych klatkach migocze

"struktura" - szumnie to nazywając ;)

Obawiając się artefaktów przy takiej mikroskali (chociaż stack ma 15000 klatek) należy raczej max blurować wynik, przynajmniej

ja tak zrobiłem.

ganstack15000.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z Ganimedem i Io .

13.05.2017 godz 21:05.

Luminancja: ZWO ASI 120MM + ProPlanet 742, RGB: ZWO ASI 120 MC. Newton 300/3600, ASA DDM 60.

 

d67df07db28f9e8f2963f1a249e19901.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiłem się dzisiaj na Saturnie, (nie wiem czy uda mi się jeszcze takiego złapać) a zapomniałem, że mam kilka wczorajszych Jowiszów. Walczę z nimi cały dzień. Nie mogę zrozumieć co się stało z cieniem Io. Na wszystkich stackach strasznie mi się rozjeżdża, musiałem zrobić poprawki w Gimp. Nie lubie tego ale psuło obraz. Zastanawiam się czy nie zawiniło tutaj źle ustawione ADC. No i nadal brak Io. Nie wiem gdzie on się kamufluje. Na Lumnacji mi się złapał ale nie potrafię jeszcze składać.

Jup_224423_130517_ZWO ASI178MC_pipp_g8_ap16.png

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzyt Io z 13/14. 05.2017

SW ED 80 / Barlow Hyperion 2,25 / ASI 224

klatka nr 8

oraz animacja złożona z 10 zdjęć co 10 minut.

25 % z 2000 klatek, ostatnie zdjęcie 50% z 750 klatek.

Jup_08.jpg

Jup_08b.gif

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem że grzech by było tego obrazka nie obrobić ponownie i nie pokazać :D

Newton Minimo działał to na ogniskowej 7 metrów. Wspaniały seeing z 13.05 pozwolił na takie sekscesy :D

Aż 60% z 3000 klatek można było wykorzystać. I to chyba nie jest jeszcze ostatnie słowo w sprawie obróbki tego materiału.

Io zbliża się do tarczy - godz 21:39.

 

jupiter i Io.png

 

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi się podobała 1 wersja http://astropolis.pl/topic/57550-jowisz-2017/?p=681669

 

ale jak na razie to chyba Jupek sezonu :)

Uuuuuu..dzięki o Wielki Długoogniskowy Szamanie ! :D . Tak jak napisałem nie jest to obróbka ostateczna, nie mam tu PSa. O jakości tego avika niech świadczy fakt, że tylko wavelety w Registaxie były grane! Co ciekawe, inne z 3 minut przed i 3 minut po już są dużo gorsze, i to z 3.6 metra ... Przypomniała mi się dyskusja nad moim Neptunem, gdzie 90% populacji wmawiało mi artefakty , bo przypadkiem wyszły takie pasy jak na symulacji ... teraz wiem, że fartem trafiony seeing może dać jakość 300% lepszą

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem że grzech by było tego obrazka nie obrobić ponownie i nie pokazać :D

Newton Minimo działał to na ogniskowej 7 metrów. Wspaniały seeing z 13.05 pozwolił na takie sekscesy :D

Aż 60% z 3000 klatek można było wykorzystać. I to chyba nie jest jeszcze ostatnie słowo w sprawie obróbki tego materiału.

Io zbliża się do tarczy - godz 21:39.

 

attachicon.gif21 39.png

 

 

 

Ładna fotka!

Nie bierz tego Hamal do siebie, ale ta fotka Wessela jest zdecydowanie lepsza od pierwszej, przede wszystkim nie ma wyciętych nadmiernie brzegów

i Jupiter ma odpowiednie proporcje. Gdyby jeszcze popracowac nad tłem byłoba już malina - mam tu na myśli zlikwidowanie tej poświaty przy IO,

to naprawdę proste do przeprowadzenia a dość gwałtownie poprawia estetykę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.