Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Marzy mi się jeszcze nagranie dłuższego materiału do animacji zanim zrobi się za jasno na ustawienie montażu przy górowaniu Jowisza.

Dziś chmurzasto raczej...

A mnie marzy się: nowy lapek bo mi się lewy klawisz przy touchpadzie zacina i szlag mnie trafia podczas sesji, motofocus bo wszystko mi się rusza i nie mogę ręcznie wyostrzyć i sct 11" :D

 

Sebastianus: super wyszło! To z SCT 8"?

 

Tak. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalistyczna animacja z tranzytu Io - z surówek z AI, cierpliwość do precyzyjnej

obróbki skończyła mi się na etapie pierwszej klatki... ;)

 

Sorry za brak płynności, materiał zbierany z przerwami, ideą bylo polowanie na seeing,

a nie zbieranie materiału do animacji.

 

 

anigif.gif

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem się też do Ganimedesa z ogniskowej 7m i lustrem 300 mm.

Filtr Astronomik ProPlanet 742

Ganimedes.png

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry detal, i o to chodzi! Mnie się niestety nie udało dokręcić koloru do 7 metrowego avika, a szkoda bo byłby czad :) a nie udało się dokręcić bo.... Nie zauważyłem że ten jedyny najlepszy jest taki dobry :)

@ pleśniak, przyjdzie czas i na Saturna, na razie planuję powrót do DSów bo mi parę projektów chodzi po głowie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec końca materiał z samego momentu początku wejscia Io przed tarcze Jowisza, avik

okazał się całkiem przyjemny jakościowo. Taki seeing nieprędko sie raczej powtórzy.

 

Trochę humorystycznie - wyszło to przy oglądaniu własnej animacji... :):) :)

 

Księżyc się "rozmył", podejrzewam że na skutek niewspółmniernego tempa w stosunku do obrotów planety,

na wszystkich stackach mam Io w postaci niepunktowej.

 

Na Io i Europę trzeba krótsze aviki kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pleśniak - www.meteoblue.com

 

Coś tam podłubałem, bo koledzy z FA zarzucili mi że na poprzedniej wersji tej fotki Jowisz był płaski. No to tu jest kulka :D

 

f4433a5cc167fa5a512adf3578517ecc.16536x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko jak wysoko ale wpływ chyba ma - cytat ze strony "Wysoka prędkość prądu strumieniowego powyżej 20 m/s zazwyczaj wpływa na zły seeing". Nie znam się :) u mnie przeszkadzają bardziej prądy strumieniowe z rur wydechowych samochodów ;)

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Io i Europę trzeba krótsze aviki kręcić.

 

To może z tego dłuższego avika wybrać fragment i tylko dla niego obrobić materiał. W AS3 jest wygodna opcja obok przycisku Open -> Limit frames. Można wybrać zakres, najlepiej taki, gdzie seeing był najlepszy. Trzeba oczywiście potem z jednego stacka przenieść księżyc do tego pełnego.

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.