Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Fotosnajper 12    179

włóż do PIPP i konwertuj na .ser, potem włóż do AS!2 i daj stack x% klatek w zależności od seeingu i ilości klatek w filmiku, następnie gotowy stack włóż do registaxa żeby zalignować kanały RGB, lekko wyostrzyć obraz planety. Ja tak robię i wychodzi bardzo fajnie :)

A co to jest ten AS!2? Dzięki za pomoc. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ANowak    985
Napisano (edytowane)

A co to jest ten AS!2? Dzięki za pomoc. :)

http://www.autostakkert.com/wp/download/masz tutaj link. to jest taki registax, tylko bardziej intuicyjny moim zdaniem :)

Edytowane przez ANowak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fotosnajper 12    179

Coś moja przeglądarka nie potrafiła odszukać adresu z tym programem, ale z tego linku już ściągnąlem. Testuję na porannym filmiku Słońca. Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fotosnajper 12    179
Napisano (edytowane)

Witam.

Tia ;), wczoraj coś tam :astronom: z balkonu. Szału nie ma, :dupka: nie rwie. Cosik mi podkolorowało tu i tam. no cóż, pierwsze stacki za płoty. :lol:

RC 6", Hyperion 21mm, D7100-mov-ISO1000, EQ3-2 z napędem ręcznym. Obróbka bardzo pobieżna: 1) ZXT2007, 2) PIPP, 3) AS2 300%, 4) Registax.

Pozdrawiam.

DSC_0700_pipp_stack x3_1.jpg

Edytowane przez Fotosnajper 12
  • Lubię 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bartolini    343

Fotka z dzisiaj. Balkon w centrum Wrocławia. Łapane w dziurach między chmurami.

Autostakkert na defaultowych ustawieniach i resize 2x.

Jup_02lut.jpg

Mak180+asi034mc

• Lubię 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Przemo23    714

W końcu miałem trochę czasu by posiedzieć nad, niestety kiepskim, materiałem z 28.02.2017.

Rezultat poniżej.

Jowisz i księżyce, od lewej, Ganimedes, Io, Europa:

Jupiter_2017-02-28T02_34_40_RGB.jpg

I najlepsza klatka z kanału R:

Jupiter_2017-02-28T02_34_40_Best_frame.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
JSC    435

Animacja fragmentu tranzytu Io z nocy 24-25 lutego. Początek animacji 00:19, koniec 01:52. 55 klatek.

attachicon.gifJowisz_25.02.17_4500mm_tranzyt_Io-ani.gif

Wyszło czadersko, ale mam jedną uwagę :icon_cool: , gdyby tak klatki robic z takim samym przesunięciem czasowym, to by nie było tego przeskoku w płynności ruchu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emeł    3385

Wyszło czadersko, ale mam jedną uwagę :icon_cool: , gdyby tak klatki robic z takim samym przesunięciem czasowym, to by nie było tego przeskoku w płynności ruchu.

Oczywista oczywistość, że się tak wyrażę ;) I tak też było robione. Przeskok wynika z przerwy podyktowanej koniecznością wprowadzenia korekty ostrości. Dwóch korekt w zasadzie, co widać zresztą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RMK    40

Nie narzekaj. 10 lat temu cieszyłbyś się z takiej fotki jak dziecko. Przynajmniej odpocząłeś :icon_cool:

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aurora    16

Dla mnie jest magią jak to robicie, że takie szczegóły widać?

Ja ostatnio próbowałem focić kamerką ASI 120 MC z Newtonem 10" i kitowym barlowem.

Fakt, że seeing był nie najlepszy, ale coś robię nie tak w trakcie obróbki bo nie uzyskuję zadowalających efektów.

Tylko jak się tu dodaje zdjęcia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pmamot    1637

Dla mnie jest magią jak to robicie, że takie szczegóły widać?

Ja ostatnio próbowałem focić kamerką ASI 120 MC z Newtonem 10" i kitowym barlowem.

Fakt, że seeing był nie najlepszy, ale coś robię nie tak w trakcie obróbki bo nie uzyskuję zadowalających efektów.

Tylko jak się tu dodaje zdjęcia?

Klikasz więcej opcji -dodaj plik -zapisz ten plik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aurora    16

Dziękuję :)

No to jak wspomniałem u mnie nie widać tylu detali, ktoś ma jakieś sugestie jak to na przyszłość robić by wydobyć jak najwięcej szczegółów?

Przeglądałem tutki i robię tak jak tam jest pokazane, a efekt marny.

Temat focenia planet jest dla mnie czymś absolutnie nowym i pewnych zagadnień po prostu nie kumam.

Może ktoś ma jakiś sensowny instruktarz w naszym języku, który sprawdza się najlepiej w praktyce?

A może to tak jak z wszystkim, czyli praktyka i eksperymentowanie?

17342885_1298074333610925_7534875363662603466_n (1).jpg

• Lubię 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TomekDw    415

Dziękuję :)

No to jak wspomniałem u mnie nie widać tylu detali, ktoś ma jakieś sugestie jak to na przyszłość robić by wydobyć jak najwięcej szczegółów?

Przeglądałem tutki i robię tak jak tam jest pokazane, a efekt marny.

Temat focenia planet jest dla mnie czymś absolutnie nowym i pewnych zagadnień po prostu nie kumam.

Może ktoś ma jakiś sensowny instruktarz w naszym języku, który sprawdza się najlepiej w praktyce?

A może to tak jak z wszystkim, czyli praktyka i eksperymentowanie?

Dla mnie do fotografi księżyca dużo dał ten program http://astropolis.pl/topic/48207-imppg-–-dekonwolucja-lucy-richardson-i-nie-tylko/ Może do planet też się przyda, jak na razie zrobiłem dopiero kilka zdjęć i niezbyt efektownych, ale uważam, że ten program jest super do dekonwolucji. Co prawda robi w odcieniach szarości, ale kolor można dodać w gimpie czy gdzieś indziej.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta