Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Robert41

Jestem pod wrażeniem Twojego Jowisza i Wenus. Jak na projekcję okularową i nagrywane lustrzanką - dla mnie bomba.

Zastanawiałem się nad kupnem tego okularu, na razie odpuściłem, ale Twoje fotografie kuszą :)

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert41

Jestem pod wrażeniem Twojego Jowisza i Wenus. Jak na projekcję okularową i nagrywane lustrzanką - dla mnie bomba.

Zastanawiałem się nad kupnem tego okularu, na razie odpuściłem, ale Twoje fotografie kuszą :)

 

Dzięki :)

Kręcę w projekcji okularowej bo daje to znacznie większą skalę niż z barlowem, i efekt jest lepszy z filmu AVI niż z kilkudziesięciu klatek "cykniętych" poprzez barlowa jako fotki. Przy projekcji używam dodatkowo przedłużki T2 22,5 mm pomiędzy okularem a aparatem, co dodatkowo zwiększa skalę na matrycy. A teleskop mam zamontowany na montażu CG 4 ustawionym w pozycji azymutalnej- ostatecznie obecność mikroruchów przeważyła i pozbyłem się AZ 4 pozostając przy starym montażu. Oczywiście wymaga to co chwile poprawienia położenia planety w kadrze gdy "przedefiluje" ona przez centralną część matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba dziś czas zrobić próbę, a pogoda całkiem całkiem. Pytanie odnośnie szybkiej obróbki. Chcę zrobić tak:

1. film nagrywam Nikonem w formacie mov (niestety).

2. konwertuję ten film do avi programem ZXT2007 Video Conwerter - 2.1.2.0 kodekiem XviD - Tu niestety widzę dalsze zmniejszanie się wagi pliku - to chyba zły objaw?

3. wydzielam poszczególne klatki programem VirtualDub 1.10.4 na format bmp - każda klatka ma 1MB - czy tak ma być?

4. stakuję programem RegiStax 6.0 - sumaryczny stack też jest o wadze 1MB

 

Jakieś inne rozwiązania?

 

Pozdrawiam.

włóż do PIPP i konwertuj na .ser, potem włóż do AS!2 i daj stack x% klatek w zależności od seeingu i ilości klatek w filmiku, następnie gotowy stack włóż do registaxa żeby zalignować kanały RGB, lekko wyostrzyć obraz planety. Ja tak robię i wychodzi bardzo fajnie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja fragmentu tranzytu Io z nocy 24-25 lutego. Początek animacji 00:19, koniec 01:52. 55 klatek.

 

attachicon.gifJowisz_25.02.17_4500mm_tranzyt_Io-ani.gif

 

 

Wyszło czadersko, ale mam jedną uwagę :icon_cool: , gdyby tak klatki robic z takim samym przesunięciem czasowym, to by nie było tego przeskoku w płynności ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.