Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

 

Plik do pobrania (strzałka w prawym górnym rogu):

https://drive.google.com/open?id=0B9CYAFgOb932MExObmtwOURrelk

 

Po obejrzeniu i przerobieniu z pewnością mogę stwierdzić że seeing był kiepski , świadczy o tym zaszumione zdjęcie przy wyostrzaniu , i podwójne kreski , szczególnie męczące przy obróbce Księżyca , a kolorowa kamera dodatkowo zmniejsza ostrość .

 

Widzę że w tym roku wszyscy mają podobne problemy bo zdjęcia sa kiepskiej jakości .

 

Przy obecnych sprzętach i kamerach powinno to wyglądać zdecydowanie lepiej .

 

Musze skolimować mój sprzęt zobaczę co z niego wyjdzie , ostatnio mam mało czasu na astronomię .

 

Jowisz.png

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po obejrzeniu i przerobieniu z pewnością mogę stwierdzić że seeing był kiepski , świadczy o tym zaszumione zdjęcie przy wyostrzaniu , i podwójne kreski , szczególnie męczące przy obróbce Księżyca , a kolorowa kamera dodatkowo zmniejsza ostrość .

 

Widzę że w tym roku wszyscy mają podobne problemy bo zdjęcia sa kiepskiej jakości .

 

Przy obecnych sprzętach i kamerach powinno to wyglądać zdecydowanie lepiej .

 

Musze skolimować mój sprzęt zobaczę co z niego wyjdzie , ostatnio mam mało czasu na astronomię .

Nie inaczej. Seeing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kiepski seeing i piekielnie zimno.

Pierwsze próby z combo ASi 120MC i ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742 wyszły całkiem obiecująco.

ProPlanet 742

Io na tarczy, po prawej Europa.

Mars_221025_g3_ap92_conv copy.png

 

Mars_221025_g3_ap92_conv2.png

 

Luminancja ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742, RGB kamera ASI 120 MC. Bez derotacji na razie.

 

 

Jupiter_215034_g3_ap96_conv IR RGB.png

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z wczorajszych Jowiszy. Ok. 22.08. Io i Europa w polu widzenia.

Newton Minimo 300/1500 ( plus Q Barlow Baader - efektywna 3600), ZWO ASI 120 MM na ASA DDM 60.

 

23c41ebd3d9ca1958cec4d6ddec3a159.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeł, udało Ci się jako pierwszemu sfotografować bardzo rzadkie zjawisko - cień cienia Io ! ;-)

 

Nie, wygląda to na cień chmury gazów/pyłów wyrzucanych w dół przez IO. Te gazy też się sfilmowały, cóż IO jest bardzo wulkaniczny.

 

Albo dwa artefakty tak cudownie się zgrały ... no trudne do uwierzenia :o

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.