Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Jowisz z 30 na 1 maja. SCT 5" + EQ3-2 i Point grey firefly. Wersja zwykła, drizzle 1,5 i z barlowem 2x (niestety zabrudzenia trochę zestackowało). No i pierwsza próba RGB (z filtrów wizualnych) składana w Astra Image (podkręcone "hue" na bardziej naturalne kolory). Wersja zwykła i drizzle 1,5 (barlowowa wersja się niestety posypała). Na koniec wszystkie 3 kanały (odpowiednio czerwony, zielony i niebieski - też wersja zwykła i drizzle 1,5).

 

zwykły.png

 

drizzle 1,5 3.png

 

barlow.png

 

RGB.png

 

rgb drizzle 1,5 4.png

 

kanały RGB.png

 

Edytowane przez Charon_X
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał zebrany 04.04.17 kanały LRGB i RGB. Coś ten LRGB mi słabo wychodzi.

 

Mam wrażenie, że trochę prześwietlasz. Jaki masz histogram? Ile minut nagrywasz? Derotujesz? Na księzycu widać że coś się rozjeżdzają kanały. Przy takim prześwietleniu pomaga agresywna obróbka ;) ale jakiś detal się pojawia przy okazji

jow.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Plesniak, materiału nie derotowałem zbieram 60 s na kanał w zależności od filtru od 70 - 100 klatek na s w kolejności rgbl akurat w tym przypadku. Co do histogramu staram się mieścić w 80% ale żeby to osiągnąć musiałem gain dać na poziomie ok 280 .

Pozdrawoam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz z godz. 0:36. 50% z 2 minutowego avi (ok. najlepszych 850 klatek), SCT 8", Barlow 2x, GSO #29 i ASI224MC, całe niebo w cirrusie i jak na noc było ciepło:

 

attachicon.gifJowisz 2_AS_p50_g4_ap42.png

 

Obrazek zmniejszony do 50%:

 

attachicon.gifJowisz 2_AS_p50_g4_ap42 50 proc.png

 

Używasz ROI jak nagrywasz planetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używasz ROI jak nagrywasz planetę?

 

A co to jest? Korzystam z orygnialnego softu od ASI224.

Inne programy mi nie podchodzą, bo robią mi takie dziwne kwadraciki, a nie mam czasu, żeby z tym się bawić i korygować w innych programach.

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co to jest? Korzystam z orygnialnego softu od ASI224.

Inne programy mi nie podchodzą, bo robią mi takie dziwne kwadraciki, a nie mam czasu, żeby z tym się bawić i korygować w innych programach.

Region Of Interest. Zawężasz liczbę pikseli na matrycy kamery która widzi planętę. Nagrywasz samą planetę a nie 90% nieba wokół więc klatki lecą dużo szybciej w tym samym czasie, a plik wynikowy just dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Jowisz z cieniem Io

06.05.2017 godz. 22:21 CEST

SW ED 80/600, projekcja okularowa Hyperion 5 mm+ przedłużka T2 15 mm , Nikon D 3200 , film w formacie MOV

Czas 1/30 s. ISO 1600 , 800 klatek z ok.4000

PIPP, AS 2, Registax 6, FastStone Image Viewer 5.5

 

3.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich astromaniaków, mój pierwszy Jowisz z 01.05.2017 SCT 9.25 montaż AZ evolution, asi 174 mm, PowerMate 2.5, LRGB i RGB.

Dzięki Przemku za pomoc :)

 

Nie ma problemu Grzegorz :)

 

Robisz ogromne postępy i szybko się uczysz . Bardzo dobra kolorystyka a także ładnie zachowany kształt . Są to fotki bez de-rotacji. Po jednym stcku na każdy kanał . Rozumiem że ten z luminacją to jaśniejszy obraz który po przez dodanie jednego stacka zmniejszył poziom szumu ?. Masz bardzo dobre narzędzia i obróbka na wysokim poziomie . Teraz tylko szlifować różne warianty no i czekać na odpowiednie warunki . Sezon się kończy a na przyszły to dopiero będziemy mieli powody do narzekań . Jeszcze raz gratuluję debiutu Planetarnego w naszym wątku :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świetne zdjęcie, do tego naturalne, uwielbiam taka kolorystykę :)

 

Dzięki, a żona chciała żebym Eurowizje oglądał ... wpadłem na chwilę, i jak zobaczyłem palanta z czarnogóry z warkoczem, to stwierdziłem, że muszę wyjść na powietrze.

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dużo skromniejsze rezultaty ale odważyłem się tu podłączyć bo zauważam (subiektywnie B) ) że jest jakiś postęp w moich poczynaniach na tym polu.

 

Rezultatem finalnym będzie skromna animacja z zakrycia Ganimedesa. Ale ponieważ złożenie jest zajmie mi pewnie trochę czasu (nigdy tego nie robiłem wcześniej) więc na razie wrzucam jedną klatkę.

 

Teleskop SCT 9,25 + Barlow 1,6x + ProPlanet 742 + ASI 120MM.

Jup-1.jpg

 

Edytowane przez pki1234
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obróbce.

Luminancja : ZWO ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742. 15% z 3000 klatek avi.

Kolor: ZWO ASI 120 MC. 10% z 3000 klatek avi.

Newton Minimo z Barlowem Baader, ADC ASH, na ASA DDM 60.

 

fc259314702ecf85b3af062fac4da55d.16536x1

 

a2b02bacdb193540b40ee57173dffa62.16536x1

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obróbce.

Luminancja : ZWO ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742. 15% z 3000 klatek avi.

Kolor: ZWO ASI 120 MC. 10% z 3000 klatek avi.

Newton Minimo z Barlowem Baader, ADC ASH, na ASA DDM 60.

 

 

 

Sporo szczegółów wyszło. Jak dla mnie kolorystyka zbyt chłodna. Dlaczego tak mało klatek użyłeś?

 

Daje lajka za detale !

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.