Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo szczegółów wyszło. Jak dla mnie kolorystyka zbyt chłodna. Dlaczego tak mało klatek użyłeś?

Bo takie były słabe warunki, tylko tyle się nadawało.

Ociepliłem wizerunek :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nagrałem 50 tys. klatek. Już nie chce mi się obrabiać. Jutro sie tym zajmę i powalczę w PIPP. Teraz tylko jeden Jowisz 6000 klatek na minutę. Kamera w ADC, ADC w ognisku. SCT 9,25. Świetnie sprawdza się guiding Firecepture. Nie musiałem nawet teleskopu specjalnie ustawiać. Obróbka tylko w AS2! i Registax, Firecapture. Przy okazji podjąłem próbę z barlowem x3. Przy tak małym pikselu ASI178 obraz nie do wyostrzenia choć Jowisz zajmował 1000x1000 pikseli. Stack jak zza mgły.

20170511a.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden z wczoraj. Nie podoba mi się kolor ale zawsze mi jakieś takie brązowe te Jowisze wychodzą. AS!2 i obróbka w Registax

 

NOb_Jup_223805_110517_ZWO ASI178MC_g8_ap316_conv.jpg

 

tutaj bez obróbki w Registax.

 

NOy_Jup_223805_.jpg

 

A to stack z Barlow x3 (7000mm) zmniejszony o połowę. Bez szans na uzyskania szczegółu przy tak małym pikselu ASI178. Muszę kupić jakiegoś mniejszego barlowa.

 

jowbar3.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas równo dobre warunki . W takim sensie że równikowe chmurki dobrze widoczne , natomiast błyski w postaci dobrego kontrastu na kanale R dochodziły do rzadkości . Seeing powiedzmy dobre 5/10 . Cały czas wiało z kierunku wschodniego . Nie wiem czy to dlatego że Planeta się oddala mimo bezchmurnego nieba musiałem znacznie zwiększyć siłę jasności wartością gain .

 

SW300/1500

F/20 ASI120MM

Jowisz 11.05.2017

 

Pojedynczy Jowisz takie ostrzenie z grubszą kreską.

 

 

 

Świetna fota.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dotarłem już do ściany ze swoją konfiguracją i detalu już nie wyciągnę. Pomyślałem żeby kupić ASI120 MM i kręcić luminację z Baader 685 nm (mam taki filtr). Potem zestackowac to z nagraniem z ASI178 MC. Jest szansa na większy detal w takim zestawieniu?. Jeśli dobrze zauwazyłem to chyba robi tak kolega Wessel z tym że na takich samych matrycach (ASI 120mm i 120MC)

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plesniak: czy ten stack bez obróbki w RegiStack nie powstał z opcją wstępnego wyostrzania w AS (Sharpened)? Na wszelki wypadek napiszę, że ta opcja jest tylko do porównywania stacków z różnymi parametrami. Myślę, że masz jeszcze sporo możliwości poszukiwania ulepszeń poza sprzętowymi.

Moja wersja obróbki jpega obok.

Jup_Plesniak.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plesniak: czy ten stack bez obróbki w RegiStack nie powstał z opcją wstępnego wyostrzania w AS (Sharpened)? Na wszelki wypadek napiszę, że ta opcja jest tylko do porównywania stacków z różnymi parametrami. Myślę, że masz jeszcze sporo możliwości poszukiwania ulepszeń poza sprzętowymi.

Moja wersja obróbki jpega obok.

To może źle stackuje. Po naciśnięciu stack generują mi się dwa tiffy. Jeden ostry ten co umieściłem i drugi nieostry. Do tej pory zawsze obrabiałem ten sharpened.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może źle stackuje. Po naciśnięciu stack generują mi się dwa tiffy. Jeden ostry ten co umieściłem i drugi nieostry. Do tej pory zawsze obrabiałem ten sharpened.

Też nie koniecznie. Zależy od skali tarczy (wtedy różnie sobie z tym radzi AS), od jakości materiału, od wartości Blend RAW. Próbować i jeszcze raz próbować, niczego z góry nie skreślać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz z ASI 120MC. Obróbka wstępna tylko . Ta żòłtawa plamka to Io. Mam tez jego blizszy plan :D

 

2.png

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakończyłem. Momentami detal był super. Siadam nad materiałem. Przy okazji pochwalę się moim stanowiskiem pracy :) dzisiaj bez HUBa, a kabel kamery na styk przez to że teleskop podszedł mi od innej strony niż zwykle.

IMG_7598.JPG

IMG_7597.JPG

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.