Skocz do zawartości

Jowisz 2017


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Próbne strzały do ustawienia ADC pod mono bo mi coś nie ostrzyło. Pierwsze to 178MC na szybko drugie pierwszy strzał Baader685 z ASI178MM-c. Mam cały materiał LRGB, ale jeszcze czekam na Saturna. Niestety Jowisza ciężko się kręci mono jak jest jasno

Jup_211845_150617_ZWO ASI178MC_RGB_AS_p5_g8_ap174.jpg

Jup_211131_150617_ZWO ASI178MM-Cool_R_AS_p50_g8_ap176.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy po kolei. Pierwsze zdjęcie to ASI178MC Kolor+ASI178MMc LBaader685, drugie to wszystko ASI178MMc RGB+Baader685, trzecie to ASI178MC.  Zestaw jak Zawsze SCT 9,25 na AVX, ADC. Filtry LRGB ZWO, i Baader685.

 

Baaaaaaardzo dużo nauki przede mną jeśli chodzi o kręcenie w mono. Już wiem, że jak ustawię ostrość na R to mi sie rozjedzie ostrość B i G. Ale fajna zabawa jest z czym walczyć :). Muszę powalczyć z automatycznym ustawieniem focusera pod każdy filtr.

 

Poniżej prezentuję Państwu (WBPP) Wielką Bladą Pomarańczową Plamę, (WPP) Wielką Pomarańczową Plamę i (WBP) Wielką Brązową Plamę :) 

 

Szkoda że nie miałem mono 15 maja :)

 

RcolorJup_211131_150617_ZWO ASI178MM-Cool_R_AS_p26_g8_ap176_3.jpg

RRGBRJup_211131_150617_ZWO ASI178MM-Cool_R_AS_p26_g8_ap176_3.jpg

Jup_212504_150617_ZWO ASI178MC_RGB_AS_p26_g8_ap156.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moje pierwsze kroki z Jowiszem, materiał z 1 Maja, ale dopiero teraz mam urlop i tym samym czas,

by przysiąść i zacząć naukę z obróbką avików.

 

SW 130/900, Barlow x2, webcam ms hd-3000, efekt końcowy obróbki z 1000 klatek.

Załapały się Io i Kalisto

 

/59457ade76df0_jowisz1majIoKalisto.jpg.51ce685bd087e260f9bd971c6a9079dd.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem nie focić Jowisza ale tak  sobie pomyślałem że za dnia wiało a pod wieczór się uspokoiło  często to sprawia że są dobre warunki. Cała sesja trwała za dnia po 22giej zwijałem sprzęt . Jak na ten czas można być zadowolonym faktycznie warunki dość poprawne.

SW300/1500

F20 RGB 6min de-rot

ASI120MM

Jowisz 2017-06-18-1942 UT

 

18.06 v2.png

18.06 bw.png

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzeny_75 napisał:

Witam, wczorajszy Jowisz w RGB. Przemek mi narobił smaku :) więc się skusiłem.

 

 

O jaki ładny . Fajnie wyszły te małe cyklony na południowej stronie. Mi się znacznie pogorszył seeing  po 22giej a u Ciebie widać bardzo dobrze było . Czasem takie szybkie sesje Jowiszowe dają wiele radości. Gratuluję Grzegorz Jowisz Super

Edytowane przez pmamot
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2017 o 23:31, pmamot napisał:

Już miałem nie focić Jowisza w tym sezonie . To ostatnie podejście . Robiłem co mogłem z obróbką . Wyszło jak wyszło . Na kanale R bardzo słaby kontrast . Niby seeing nie tragiczny jednak to już nie czas na tą Planetę . Do zobaczenia :)  Jowisz w 2018.

Sprzęt bez zmian.

SW300/1500

F20 6min de-rot

RGB ASI120MM

Jowisz  2017-06-11-1957

 

 

 

blog 2x jup 1106.png

Fajne te Jowisze , a jakie kolory .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, marcin.p1 said:

Jowisz już po sezonie, udało się 2 sesje ( masakra ) i zrobiłem porównanie z zeszłego roku tzn: z 16.03.2016 przy tranzycie księżyców i ostatnio.

Tak, pamiętam tamte warunki z zeszłego roku z 16 marca - z wielu miejsc w Polsce - był niezły seeing, albo tak dużo robi tych kilka stopni wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, plesniak napisał:

Myślę, że te kilka stopni nie ma znaczenia. Wystarczy zerknąć na zdjęcia z połowy maja tego roku.

Te parę stopni ma ogromne znaczenie . Globalnie w naszym wątku jakość do ostatniego sezonu znacznie spadła mimo lepszych kamer czy też na większa skale zastosowanych korektorów ADC przy kamerkach kolorowych . No a jak się trafi dobry seeing to i niskiego Saturna idzie w miarę podejrzeć :) 

Niestety nie miałem możliwości focić w te super dni w połowie maja ale za to trafiło mi się super pół godziny w dzień dziecka :) 

Najlepsze foty w tym sezonie trafiły się po okresie  opozycji wcześniej wszyscy mieliśmy grube powody do narzekań . 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wczorajszej konserwacji sprzętu w Astrobazie natrafiłem na materiał, którego nie obrabiałem. Więc jest co robić do czasu prezentacji prac w Astrowizji;)

Oto mój Jowisz z 29 maja.

Mnie się nawet podoba hehe

 

 

Jowisz 29 maja.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, plesniak napisał:

Drobna uwaga do opisu, albo 6 tys. klatek albo 6000 klatek. Raczej to nie było 6000000 klatek :)

Hehe dzięki - nawet uwagi na to nie zwrócić a podobnie opisałem Saturna hehe

W wcześniejsze zdjęcia poprawnie opisałem - chyba zmęczenie.

Niech tak już pozostanie.

Brawo za spostrzegawczość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.