Jump to content

Kudłacze 2004 Bis


zayzik
 Share

Recommended Posts

Witam

nareszcie chwila czasu :oops:

 

Więc :wink:

Ponieważ miałem interes do Pana Kudłacza

a może odwrotnie :roll:

w miniony weekend tj. 15-17 X wybrałem się do niego z wizytą

 

Akurat a Krakowie odbywała się konferencja SOK była więc okazja do spotkania z przyjaciółmi

:astrobrac: :Wave:

 

DaVe dojechał do mnie do Opola, zabraliśmy moją żonę i ruszyliśmy na wschód

w Gliwicach dosiadł się Rysiek wraz z TMB :salu:

Na miejsce dotarliśmy z uszkodzonym (lekko) tłumikiem ok. 18:40

Chwilę później przyjechał obudzony po roku hibernacji (przez ML’a) Wiesiek Viaderny razem z Leszkiem z Krakowa

Kolejno dojechali:

Darek B. Adamo z żoną i Mirek z „teleskopem walizkowym” :salu: szacunek

 

W Krakowie lało a nad Kudłaczami wisiała przez pół nocy dziura w chmurwach :Cheers:

No i zaczęliśmy :astro:

Resztę niech opowiedzą inni....

:smoke:

 

p.s.

więcej zdjęć w Galerii

http://galeria.astro-forum.org/categories....s.php?cat_id=30

img_0958.jpg

 

img_0840.jpg

Link to comment
Share on other sites

Podobnie jak zlot Agi, nasze spotkanie było bardziej towarzyskie niż obserwacyjne ze względu na pogodę. Dzięki uprzejmości Mirka D odebrałem na Kudłaczach Naglerka T6 11mm, który do tej pory nie przeszedł konkretnych testów :deszcz: Mirek, dziękuję :salu: Atmosferę panującą podczas spotkania najlepiej oddają zdjęcia, które można zobaczyć w galerii - http://galeria.astro-forum.org/categories....s.php?cat_id=30 . Miałem okazję poznać Pawła Maxyma, oraz Leszka Ćwikłę. Fajne chłopaki :!: Paweł rozbawił mnie do łez i chyba wszystkich uczestników :buahaha: Super rozrywkowy gość :ha: To ten od zaćmień :wink: Mam nadzieję, że w takim gronie, a jeszcze lepiej większym wkrótce się spotkamy. Powrót do domu bardzo udany dzięki "BABU" zayzika :lol: Super kierowca :!: Siedząc sobie z przodu i tuląc TMB między kolanami można było kontynuować zlot rozkoszując się nadal smakiem :piwa::Beer: . Tylko czasami głos zayzika "babu, zwolnij" wyrywał mnie z tej pięknej podróży :ha: Wiesiu - DZIĘKUJĘ za bezpieczny i szybki powrót :opanie: Hołek przy tobie to ... :lol: Nastepnym razem będzie więcej koni. Ty powozisz :salu: Dla płci pięknej za miłe towarzystwo :Kwiatek: dla kolegów do nastepnego razu :Beer: :pijemy: :lol:

IMG_0357.jpg

 

IMG_0359.jpg

 

IMG_0358.jpg

 

IMG_0310.jpg

 

IMG_8451.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witajcie.

Bardzo fajnie było spotkać się ze znajomymi po tak długim czasie nieobecności, jak było to widać na zdjęciach.

W miedzy czasie Rysiu wzbogacił się o nowe okulary, Mirek o walizkowy teleskop, Darek o żonę jeśli dobrze pamiętam, a Zayzik o extra kompresor do rozpraszania chmur, który zresztą później opchnął za ogromne pieniądze właścicielowi schroniska i za resztę kupił sobie narty i jakiś tłumik samochodowy.

Żałuję że nie mogłem zostać do niedzieli. :(

 

Taaak.....

 

I oczywiście potwierdziła się moja teoria co do amatorskiej astronomii...

Najważniejsze co powinien posiadać astronom amator aby przeżyć w gąszczu obserwacji to:

- wyrozumiałą żonę (pozdrawiam Wiesię)

- zwiększoną odporność fizyczną

- nie zachwianą wiarę w siłę natury która potrafi wygospodarować czyściutkie niebo o rozmiarach 10 x 10 kilometrów z ogólnej ulewy.

Uwierzcie mi, lornetkę lub takahashi można dokupić później.

 

Pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów i do spotkania.

 

P.S.

Proszę o zgłoszenie się właścicela paczki cebulowych chipsów które znalazłem w moim plecaku gdy wróciłem do domu. Będą do odbioru na następnym spotkaniu. :D

Link to comment
Share on other sites

Z uwagi że Zayzik mnie wyręczył dość długo się ociągałem :salu: z umieszczeniem fotek(ach te remonty)

Na zdjęciach widzimy nas na Kudłaczach ,gdzie Mirek przywiózł swój walizkowy teleskop a także w czasie Konferencji SOKu i koło słynnego Maksutowa 35 cm w obserwatorium UJ.

IMG_0878.JPG

 

IMG_0870.JPG

 

IMG_0868.JPG

 

IMG_0864.JPG

Link to comment
Share on other sites

Oj joj joj joj aj jaj jaj jaj jaj Ryśkowe TMB...mmmm... chłopak z niezłym wyciągiem ale bez jaj...(mowa o TMB oczywiście bo Ryśka nie smiałem sprawdzić)

A tak na serio!

Było pięknie !

Ja przyjechałem tam właściewie na Konferencje ... ja wchodzę a tu Darek, Adamo ... Dave no i tak jakoś się stało, że pojechalismy na Kudły.

Jutro zrobię galeryjkę z owej imprezki a dziś pozdrawiam i dziekuję!

Ryśku cieszę się, że udało mi się Ciebie rozbawić ale wiedz, że to było jedynie preludium do tego co mogę odwalić! Niektórzy już widzieli mnie w majtach wynoszącego 50 Tura ze schroniska na dodatek z szczoteczka do zęmów z gebie i bez jednego buta... oj lubie porozrabiać...

Pozdrawiam wszystkie TMB - doskonale się przy was śpi!

 

A uczestników spotkania pozdrawiam zakryciowo!

 

Paweł

 

PS

 

Darek fotka "prezesi" jest EXTRA !!! Zaś na fotce "siła spokoju" jeseś uosobieniem Lorda Vadera... teraz juz wiem czmu w komórce masz sygnał Tam tam tam tam ta tam tam ta tam - Pam pam pam pam param pam pa pam... itd.... to się nazywa chyba Imperial March :salu:

Link to comment
Share on other sites

Ryśku cieszę się, że udało mi się Ciebie rozbawić ale wiedz, że to było jedynie preludium do tego co mogę odwalić! Niektórzy już widzieli mnie w majtach wynoszącego 50 Tura ze schroniska na dodatek z szczoteczka do zęmów z gebie i bez jednego buta... oj lubie porozrabiać...  

Pozdrawiam wszystkie TMB - doskonale się przy was śpi!

Paweł, znałem Cię tylko z forum i "ze słyszenia", a teraz osobiście. Mam nadzieję, że na kolejnym zlocie w super gronie i Ciebie nie zabraknie :wink: Uwielbiam różne dziwne (czytaj śmieszne) sytuacje, bo lubię się pośmiać :lol: Było sympatycznie i wesoło. Do następnego razu :salu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.