Jump to content

Grzałka do lasera


Recommended Posts

Dzięki. Pierwszy raz widzę taki gotowiec w sprzedaży. Zastanawiam się tylko czy cały laser, szczególnie końcówka nie powinny być owinięte grzałka? Ale na pewno rzecz warta zakupu i sprawdzenia w praktyce.

Link to post
Share on other sites

Na astromaniaku dostałem radę od kolegi Kratera zakupu lasera mrozodpornego: LASER czerwony 200mW

http://allegro.pl/laser-czerwony-200mw-635-nm-zasieg-do-10km-i6694000002.html

 

Ja używałem tylko w ręce lasera z bateryjką. Ta grzałka pomaga. Nie wiem, jak sie sprawdzi do przymocowanego lasera. Napisz PW, możemy się umówić na testy :)

 

milosz

 

Link to post
Share on other sites

Grzać wystarczy sam element który zamienia częstotliwości fali.

Ona są tworzone jako podczerwień i dopiero po 2x zwiększeniu częstotliwości pojawia się zielona wiązka.

Ten właśnie element jest podatny na temperaturę.

 

Kiedyś było o tym na forum i mam nadzieję że nic nie pomieszalem.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Niestety obstawiam że on również będzie potrzebował grzałki.

Ciekawe czy czerwony będzie w ogóle widoczny w nocy? Na moc wcale nie zwracaj uwagi to tylko napis reklamowy.

Raczej nie będzie potrzebował grzałki z uwagi na inną konstrukcję i inną zasadę emisji światła niż w przypadku lasera zielonego. Jeżeli te 200 mW to rzeczywista moc emitowanej wiązki światła, to jest duża szansa, że laser ten będzie widoczny w nocy, aczkolwiek zapewne słabiej niż laser zielony, choćby z tego powodu, że oko ludzkie jest mniej wrażliwe na barwę czerwona, niż zieloną.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem coś takiego, czekam aż przyjdzie żeby potestować ;)

5V USB Heating Element Film Heater 6*20CM for Warm Feet Warmer Electric Belts

http://s.aliexpress.com/IrUBzyQN

Mam takie (trochę mniejsze). Grzeje, ale do buta bym tego nie włożył. Strasznie licha konstrukcja. Do lasera może się sprawdzić, ale obawiam się, że będzie nieco za szerokie. Ten plastik nie bardzo się chce zginać.

 

milosz

Link to post
Share on other sites

O moc bym sie nie bal, bo na maniaku ktos pisal, ze uzywa i jest ok.

Faktycznie czerwonemu laserowi zimno nie straszne, ale nadal pozostaje kwestia zasilania. W zielonym laserze sama dioda to tylko polowa problemu - druga polowa to spadek napiecia na baterii podczas mrozu. Tu w czerwonym mamy akumulator, wiec moze bedzie lepiej, ale niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

O moc bym sie nie bal, bo na maniaku ktos pisal, ze uzywa i jest ok.

Faktycznie czerwonemu laserowi zimno nie straszne, ale nadal pozostaje kwestia zasilania. W zielonym laserze sama dioda to tylko polowa problemu - druga polowa to spadek napiecia na baterii podczas mrozu. Tu w czerwonym mamy akumulator, wiec moze bedzie lepiej, ale niekoniecznie.

Mam zielony laser w takiej samej obudowie jak ten czerwony zakupiony przez kolegę Robi i zasilany takim samym akumulatorem. Oczywiście wszelkie problemy z niską temperaturą odnośnie działania zielonego lasera u mnie występują, natomiast sam akumulator zachowuje się całkiem dobrze i niewiele sobie robi z zimna. Spotkałem się z opiniami, nawet widziałem na YouTube taki film, gdzie koleś rozbiera taki akumulator by pokazać, że w środku obudowy 18650 znajduje się drugie, dużo mniejsze ogniwo. Może coś w tym jest, u siebie tego nie sprawdzałem. Niemniej prądu jak na razie nawet na mrozie nie brakuje. Wystarczy ogrzać zmarznięty laser w dłoniach, albo po prostu trzymać go w wewnętrznej kieszeni kurtki i działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 119 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 236 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.