Skocz do zawartości

Sprężyna przy ślubie kolimacyjnej LG do Newtona SW 16"


robi

Rekomendowane odpowiedzi

Zgubiłem sprężynę przy śrubie kolimacyjnej do lustra głównego Newtona SW 16".

Wymiary: grubość 1mm. Srednica: 14mm. Długość: 20 mm. Nie mogę znaleźć w internecie o takich wymiarach.

 

1. Czy mam więc wymienić wszystkie 3 sprężyny na inne o wymiarach zbliżonych? Jakie sa dopuszczalne roznice w wymiarach? Gdzie szukac odpowiednich zastepników?

 

2. Czy można gdzieś zamówić wykonanie repliki zaginionej sprężyny?

1488456155341-126914786.jpg

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Grene, lub inny rolniczy. Ja u siebie w mieście, w Grene kupowałem takie sprężyny, nie wiem czy w internetowym będą, najlepiej jak byś się ze sprzedawcą przeszedł po regałach, wbrew pozorom dużo rzeczy do budowy teleskopów można tam kupić:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem właśnie takich sprężyn od sprzęgła zakupionych w sklepie motoryzacyjnym.

 

IMG_20160420_164451.jpg

 

Są w różnych rozmiarach więc łatwo można dobrać odpowiednie. Najlepiej wymienić wszystkie na jednakowe. Są stworzone do dużych obciążeń i gromadzą dużo energii przy ściskaniu. Meblarskie są raczej do rozciągania - próbowałem z takimi - po ściśnięciu ich siła powrotna jest mała.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dość twarda. Trudno jakoś dokładnie określić, ale stawia wyczuwalny opór ;-)

 

Witam.
A jaka jest twardość tej sprężyny? Możesz określić tak pi x drzwi? Chyba coś mam bardzo podobnego, ale ściśniécie jej w dwóch palcach na 2-3mm wymaga sporej siły. Dopiero po niedzieli będę w swoim grajdołku to zrobię jakieś zdjęcia.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu gdzie pracuje niestety nie ma takiego sklepu. Ale jest w pobliskim Strzelinie ;-)

W ofercie internetowej jest z wyglądu podobna sprezyna, ale niestety nie zwymiarowana:

https://www.grene.pl/sprezyna-268959.html

 

Chyba jednak wybiorę się do realnego sklepu. Przy okazji zabiorę swojego węża, bo ostatnio bardzo nieposłuszny, a sklep reklamuje się tak:

 

"Sklep świadczy usługę zakuwania węży".

https://www.grene.pl/stores/search/

 

;-)

Polecam Ci Grene, lub inny rolniczy. Ja u siebie w mieście, w Grene kupowałem takie sprężyny, nie wiem czy w internetowym będą, najlepiej jak byś się ze sprzedawcą przeszedł po regałach, wbrew pozorom dużo rzeczy do budowy teleskopów można tam kupić :)

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu gdzie pracuje niestety nie ma takiego sklepu. Ale jest w pobliskim Strzelinie ;-)

W ofercie internetowej jest z wyglądu podobna śrubka, ale niestety nie zwymiarowana:

https://www.grene.pl/sprezyna-268959.html

 

Sprężyna Charakterystyka Waga [kg] 0,01

 

Jak bym wdział opis produktów w Delcie ^_^ filtr wycinający LP charakterystyka 1,25" ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Musiałby być takie same trzy, żeby próbować zstąpić cały komplet. Wybieram się do sklepu z częściami samochodowymi.

 

Witam.
To co udało mi się wyszperać to sprężynka długości 25mm, średnicy 16mm, ale z drutu 2,5mm. Obawiam się, że trochę twardością będzie odbiegać.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.