Skocz do zawartości
Mathef

Ruch planet na niebie, konfiguracje Planet (VIDEO)

Promowane odpowiedzi

Paether    11276

Kozak materiał. Dodałbym tylko kilka niuansów/ciekawostek, np o tym że Jowisz nie do końca orbituje wokół Słońca, albo o próbie tłumaczenia "pętli" za pomocą epicyklów ;)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ekolog    2741

Treściwe i wnoszące cenną wiedzę.
Examples:

Planety zewnętrze najlepiej obserwować między jej położeniami w kwadraturze wschodniej i zachodniej. Najlepsza elongacja to 180 stopni.

Następny tranzyt Wenus na tle tarczy Słońca już 11 grudnia 2117 ... niewielu z nas go zobaczy ... pewnie jakiś promil :)

Pozdrawiam

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mathef    345

Kozak materiał. Dodałbym tylko kilka niuansów/ciekawostek, np o tym że Jowisz nie do końca orbituje wokół Słońca, albo o próbie tłumaczenia "pętli" za pomocą epicyklów ;)

Słuszna uwaga :) O epicyklach sam pomyślałem ale już było troszkę za późno. Na temat Jowisza nie wpadłem :D W sumie też fajne info pasujące do tego filmu. Dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RomekAstrobaza    356

Hej :) Przedstawiam mój kolejny filmik. Tym razem troszkę teorii, elementarnej wiedzy z zakresu ruchu planet na sferze niebieskiej. Zachęcam do pozostawienia opinii - tylko dzięki opiniom uda mi się ulepszyć kanał :) Zapraszam też oczywiście do subskrybowania kanału i like'owania fanpage (mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu tym zdaniem) :D

A jak z prawami autorskimi?:)

Bo z chęcią byśmy ten filmik pokazywali w naszej Astrobazie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3012

Materiał świetny! za pozwoleniem chciałbym udostępnić go u siebie na FanPage'u :-)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11276

Chyba o to chodzi, żeby rzucać gdzie się da. Jak widać w internetach, bardzo ważna jest podstawowa edukacja w temacie bo inaczej pojawiają się sensacyjne pomysły na funkcjonowanie świata ;)

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
miron_z    191
Napisano (edytowane)

Fajny film. Chętnie go pokażę dzieciakom w szkole :icon_wink:

Taki drobny błąd zauważyłem:

post-29297-0-30532300-1488812359.png

powinno być 0 zamiast 9 w dacie.

Edytowane przez miron_z
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wampum    64

Autor ma własna stronę na FB gdzie publikuje te materiały równocześnie wystarczy obserwacja i "like" + komentarz.

FB to chyba najszybszy sposób na "zaistnienie" wystarczy że koledzy i "znajomi" widza co robisz, następnie "znajomi Twoich znajomych" a później nastpuję zjawisko toczącej się kuli.

Co do materiału, każdy, który był dotychczas publikowany wnosi do przypomnienia lub poszerzania swojej wiedzy.

Ja się w końcu dowiedziałem co oznacza elongacja i inne-dzięki.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mathef    345
Napisano (edytowane)

A jak z prawami autorskimi? :)

Bo z chęcią byśmy ten filmik pokazywali w naszej Astrobazie:)

Jak najbardziej po to to robię :)

Co do błędu w dacie to wiem o nim. Znalazłem go już po udostępnieniu. No trudno nauczka na przyszłość :)

EDIT: Zrobiłem tam małą adnotację ;)

Edytowane przez Mathef
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mathef    345

Materiał świetny! za pozwoleniem chciałbym udostępnić go u siebie na FanPage'u :-)

Sorki nie widziałem tego posta. Naturalnie że możesz :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszW    2676

Kurcze, jesteś po prostu genialny! Niezwykle merytoryczny i przyjazny w odbiorze materiał. Większość "konkurencji" nie dorasta do pięt :) Myślę, że z filmu skorzystają zarówno zaawansowani (jako uporządkowanie pojęć), jak i początkujący.

Choć z drugiej strony obawiam się, że dla "laika" to może być zbyt przeładowane treścią. Ale cóż zrobić, laikowi wypadałoby tłumaczyć te zagadnienia co najmniej godzinę, a szkoda czasu :) Pewne zdania, które dla nas wydaja się oczywiste, mogą być dla wielu czymś totalnie nie do przyswojenia. Ale gdybym sam miał zrobić taki film, to chyba nic bym nie zmieniał :)

FB to chyba najszybszy sposób na "zaistnienie" wystarczy że koledzy i "znajomi" widza co robisz, następnie "znajomi Twoich znajomych" a później nastpuję zjawisko toczącej się kuli.

Ja FB widzę nieco inaczej. To jest totalny śmietnik, w którym ginie wartościowa treść. Polubiłem stronę kolegi już dawno, a jak do tej pory nie przypominam sobie, żebym mi się pokazał choć jeden post w widocznym miejscu. Teraz zmieniłem ustawienia na "wyświetlaj najpierw", może pomoże, choć już z kilkoma stronami tak zmieniałem i nadal ich nie widzę.

Niestety, tylko prymitywne treści "dla mas" potrafią się przebić przez ten wszechobecny szajs na FB i zaistnieć na szeroką skalę. Merytoryczne i przyjazne w odbiorze, ale jednak tematycznie niszowe rzeczy, jak treści naszego kolegi zawsze pozostaną nieco w cieniu. No ale jasne jest, że lepiej promować swoje treści wszędzie gdzie się da, zawsze ktoś więcej na nie trafi.

Osobiście życzę Tobie jak największych sukcesów, jak największego rozgłosu i oglądalności. Twoje filmy spokojnie mogłyby zastąpić prymitywne i treściowo ubogie programiki na Discovery i wprowadzić tam nową jakość :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mathef    345

Kurcze, jesteś po prostu genialny! Niezwykle merytoryczny i przyjazny w odbiorze materiał. Większość "konkurencji" nie dorasta do pięt :) Myślę, że z filmu skorzystają zarówno zaawansowani (jako uporządkowanie pojęć), jak i początkujący.

Choć z drugiej strony obawiam się, że dla "laika" to może być zbyt przeładowane treścią. Ale cóż zrobić, laikowi wypadałoby tłumaczyć te zagadnienia co najmniej godzinę, a szkoda czasu :) Pewne zdania, które dla nas wydaja się oczywiste, mogą być dla wielu czymś totalnie nie do przyswojenia. Ale gdybym sam miał zrobić taki film, to chyba nic bym nie zmieniał :)

Ja FB widzę nieco inaczej. To jest totalny śmietnik, w którym ginie wartościowa treść. Polubiłem stronę kolegi już dawno, a jak do tej pory nie przypominam sobie, żebym mi się pokazał choć jeden post w widocznym miejscu. Teraz zmieniłem ustawienia na "wyświetlaj najpierw", może pomoże, choć już z kilkoma stronami tak zmieniałem i nadal ich nie widzę.

Niestety, tylko prymitywne treści "dla mas" potrafią się przebić przez ten wszechobecny szajs na FB i zaistnieć na szeroką skalę. Merytoryczne i przyjazne w odbiorze, ale jednak tematycznie niszowe rzeczy, jak treści naszego kolegi zawsze pozostaną nieco w cieniu. No ale jasne jest, że lepiej promować swoje treści wszędzie gdzie się da, zawsze ktoś więcej na nie trafi.

Osobiście życzę Tobie jak największych sukcesów, jak największego rozgłosu i oglądalności. Twoje filmy spokojnie mogłyby zastąpić prymitywne i treściowo ubogie programiki na Discovery i wprowadzić tam nową jakość :)

Nie wiem co napisać po Twojej opinii :D Ale od razu zabrałem się do pracy nad kolejnym odcinkiem pomimo późnej pory :D Dzięki!!!

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11276

Nie zapomnij dodawać nowych filmów do playlisty "wszystkie" ;)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wampum    64

Wystarczy że z tego FB-ukowego śmietnika 1%, nawet 0,5% ludzi załapie bakcyla astronomii i spróbuje obserwacji nocnego nieba z całej rzeszy fejsbukowych "oszołomów" - wystarczy, to już jest sukces.

Zresztą "oszołomy" na FB nie obejrzą takiego filmu - zbyt nudny, nikt nikogo nie wyśmiewa, nie poniża itd...

To strona dla ludzi z pasją i zainteresowaniami - a tacy tez tam się znajdują, aczkolwiek w mniejszości.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krawiec    214

Bardzo przydatny materiał, kilka nowych rzeczy się nauczyłem. Dobrze się ogląda, a wiem, że to kosztuje sporo czasu i nerwów przy tworzeniu/montowaniu. Życzę Ci dużej oglądalności, ale to jest ambitny filmik, więc ilości wyświetleń takiej jak przy śmiesznych/głupich filmikach się nie spodziewaj :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta