Skocz do zawartości

Bieszczady 2017 - zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie mogę się doczekać kiedy Was zobaczę :)

Szykuje się mega zlot, idziemy na rekord.

Muszę poukładać wszystkich i zobaczę czy coś miejsc zostało.

:compress:

Adam, piętrowo tylko po bożemu.

 

 

 

 

 

Na lewej ;)

 

Zdjęcie jest w kierunku zachodnim. Szczyt wzniesienia jest przy lewej krawędzi zdjęcia.

Dziupla to ten nieregularny kształt wcinający się w łąkę, powyżej rzędu domków.

 

 

Jakby załatwić kabel o przekroju 20 mm2, to dali byśmy radę :P

Myślałem o miejscu zaznaczonym na niebiesko. Chyba 50m. dobrego przedłużacza o przekroju 2,5mm. spokojnie z 10 zestawów by obsłużyło. Zakładając 300W na jedno stanowisko i kategoryczny zakaz stosowania suszarek do włosów :lanie: , oczywiście.

Najlepiej byłoby się zainstalować na czerwonym, ale tam jest ze 150m i stopień trudności zdecydowanie większy.

s2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są chętni na testowanie astrofotograficznej lustrzanki Nikon D810A?

Redukcję Nikon / 2" zapewniam.

Ja w sumie bym mógł potestować, ale nie mam obiektywów nikona (chciałbym z obiektywem) - chyba, że ktoś użyczy to bym się pisał.

 

Gdyby się udało podejść faktycznie trochę wyżej to było by fajnie. Jak ja byłem to astrofotografowie stali bliżej Kołodzieja (domku) a obserwatorzy dalej... w sumie gdyby astrofotografowie odeszli od domków to nie wchodzilibyśmy sobie w drogę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla tych co się przejeli że mnie nie będzie, może uda mi się wpaść na jeden czy dwa dni jak wszystko mi się uda pozałatwiać, albo olać machinacje z dawkami leków i zostać na starym systemie.

 

Też mam ciągle podobny problem - czy brać niebieskie czy czerwone pigułki ;)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu https://www.youtube.com/watch?v=xIk3UI1AC9o jest filmik z całym Ośrodkiem NATURA PARK.

 

Wyznaczone do astro, w poprzednich latach, miejsce jet zaznaczona na żółto. Choć oczywiście można będzie się rozłożyć gdzie się chce, no prawie.

Moja propozycja jest zaznaczona na niebiesko.

 

S..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są chętni na testowanie astrofotograficznej lustrzanki Nikon D810A?

Redukcję Nikon / 2" zapewniam.

Jako fan Nikonów bardzo chętnie go oglądnę :) Sprawdziłbym go w zakresie astrokrajobrazów lub timelapsów, ale do teleskopu pewnie będzie go ciężko zapiąć (chyba, że wezmę drugi...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.