Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Behlur_Olderys    979

Kupię kawałek lustra takiego, jak na lusterka wtórne - powierzchniowego, pokrytego metalem, bez odbić wtórnych. Nie ważne, skąd, ale jakby ktoś miał, może byś trochę pobite/porysowane, nevermind, potrzebuję naprawdę kilka, kilkanaście mm kwadratowych.

http://www.ebay.com/itm/First-Front-Surface-Mirror-3-X-5-no-distortion-laser-camera-projector-Bounce/182460561187?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D20131003132420%26meid%3D515255cc08c0483f8d9b2474efc18626%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D232255406159

Coś w tym deseniu, może ktoś coś wie? Proszę o kontakt!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Behlur_Olderys    979
Napisano (edytowane)

Potrzebuję tego lusterka do stworzenia interferometru Michelsona :) Wydaje się prosta rzecz, ale nie mam pojęcia, gdzie to można kupić. Może powinienem w Astrokraku przyjść z kawałkiem szkła i poprosić o napylenie aluminium? :)

Edytowane przez Behlur_Olderys

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potrzebuję tego lusterka do stworzenia interferometru Michelsona :) Wydaje się prosta rzecz, ale nie mam pojęcia, gdzie to można kupić. Może powinienem w Astrokraku przyjść z kawałkiem szkła i poprosić o napylenie aluminium? :)

Tak też możesz, chyba że wystarczy byle szkło to np z lusterka dla kobitek wybij kawałek :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Behlur_Olderys    979

Najlepiej powierzchniowe lustro bez odbić wtórnych na granicy szkło/powietrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
antwito    268

Tylko czy zwykły kawałek szkła będzie miał odpowiednią powierzchnię? Nie wiem na ile dokładne to musi być ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poszukaj luster z kserokopiarek, kiedyś wpadła mi w ręce taka jedna, rozebrałem ją na czynniki pierwsze, i w środku znajdowały się dwa lustra o wymiarach około 1,5 cm/15 cm, napylane z właściwej strony, są dość dokładnie wykonane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Behlur_Olderys    979

A może ktoś ma stare lusterko wtórne gnijące w piwnicy? Starego newtona 70/700 na złom? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dj_peterka    300

A może ktoś ma stare lusterko wtórne gnijące w piwnicy? Starego newtona 70/700 na złom? :)

Ja mam z kserokopiarki kilka lusterek o wyniarach około 35x200mm

Jak chcesz to daj adres na PW to podeślę Ci jedno.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ura    432

ja mam starą kątówkę od Tała - Ruskie stare i sprawne - stan powłok jest OK, niestety sama kątówka w transporcie została uszkodzona - tj obudowa ale samo lustro nie uległo uszkodzeniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta