Skocz do zawartości

Słoneczna misja NASA i ESA zakończona sukcesem!


Rekomendowane odpowiedzi

I to mi się podoba.

Kończy się era poprawności politycznej czyli cackania się nad każdym kulti-multi. Merkury to nie rezerwat przyrody. Był nam potrzebny dziś, został wykorzystany i tyle. Bez referendum owędum ;)

Naukowcy wreszcie stali się twardymi facetami i nie mniej twardymi Facetkami :Kwiatek: co potrafią szybko zadecydować jak trzeba!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy czy Merkury wystarczył ? Dziura wydaje się większa od Jowisza a ten akurat jest nam potrzebny.

 

Obliczono, że grawitacja Słońca rozpłaszczy Merkurego na tyle, że zrobi się z niego coś w rodzaju łaty, która pokryje idealnie cały otwór.

Powyższa animacja nie uwzględnia powyższego zjawiska, ale jest to opisane przez dr Prim A. Prilisa z JPL z Pasadeny.

Edytowane przez Piotrek L.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Hamalu ...

Asteroida jest kobietą! Jak Szuu.

A właśnie. Szuu ma dzisiaj urodziny.

To już nie będę zakładał osobnego postu w wątku życzeniowym tylko tu mu życzę szczęścia w pracy zawodowej, życiu astronomicznym i osobistym.

 

Namawiałem go kiedyś, żeby przestali się zabezpieczać z tą jego Panienką i zrobili sobie potomka bo nasz gatunek potrzebuje następców tej klasy co on.

A on mi na to: Wiesz co powiedział tak nagabywany Winston Churchil

 

- "a co jeśli dziecko odziedziczy umysł po mamie a urodę po mnie?"

 

Tymczasem on, imho, urodę ma całkiem, całkiem i niepotrzebnie się broni. Polaku! Trzeba zrobić 1-szy krok do 500+.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ^_^ ja kończę z tym hobby, od 2 lat już tak kończę ^_^ o wina braku alternatywy :D

 

Jak Twoja żona to przeczyta, to Ci się szybko alternatywy znajdą :D

Chociaż z drugiej strony, pewnie nie, bo lepszy mąż co w ramach hobby całą noc stoi przy budce z teleskopem, niż przy budce z piwem ;)

Przynajmniej na pewno rano zawsze znajdzie się w trzeźwy w łóżku, co najwyżej pogryziony przez komary i śmierdzący smarem do łożysk i benzyną ekstrakcyjną a nie wyborową :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że tak bo avatar zmieniony (jak domniemam) na żonę po to aby łatwiej prowadzić negocjacje :P

Takie buty :)Zgodę na użycie wizerunku dostałem :D a to bardziej chłyt marketingowy dla ocieplenia wizerunku :D

 

Chociaż z drugiej strony, pewnie nie, bo lepszy mąż co w ramach hobby całą noc stoi przy budce z teleskopem, niż przy budce z piwem ;)

Mój ulubiony argument na jej samotne noce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.