Skocz do zawartości
emeł

Słoneczna misja NASA i ESA zakończona sukcesem!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

I to mi się podoba.

Kończy się era poprawności politycznej czyli cackania się nad każdym kulti-multi. Merkury to nie rezerwat przyrody. Był nam potrzebny dziś, został wykorzystany i tyle. Bez referendum owędum ;)

Naukowcy wreszcie stali się twardymi facetami i nie mniej twardymi Facetkami :Kwiatek: co potrafią szybko zadecydować jak trzeba!

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam obawy czy Merkury wystarczył ? Dziura wydaje się większa od Jowisza a ten akurat jest nam potrzebny.

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Mam obawy czy Merkury wystarczył ? Dziura wydaje się większa od Jowisza a ten akurat jest nam potrzebny.

Obliczono, że grawitacja Słońca rozpłaszczy Merkurego na tyle, że zrobi się z niego coś w rodzaju łaty, która pokryje idealnie cały otwór.

Powyższa animacja nie uwzględnia powyższego zjawiska, ale jest to opisane przez dr Prim A. Prilisa z JPL z Pasadeny.

Edytowane przez Piotrek L.
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież jak tego nie przykleją to odpadnie przy pierwszym lepszym uderzeniu Słońca o jakiś asteroid :P

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj Hamalu ...

Asteroida jest kobietą! Jak Szuu.

A właśnie. Szuu ma dzisiaj urodziny.

To już nie będę zakładał osobnego postu w wątku życzeniowym tylko tu mu życzę szczęścia w pracy zawodowej, życiu astronomicznym i osobistym.

Namawiałem go kiedyś, żeby przestali się zabezpieczać z tą jego Panienką i zrobili sobie potomka bo nasz gatunek potrzebuje następców tej klasy co on.

A on mi na to: Wiesz co powiedział tak nagabywany Winston Churchil

- "a co jeśli dziecko odziedziczy umysł po mamie a urodę po mnie?"

Tymczasem on, imho, urodę ma całkiem, całkiem i niepotrzebnie się broni. Polaku! Trzeba zrobić 1-szy krok do 500+.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szuu też jest Kobietą? :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam za OT ale, Hamal coś planujesz grubego kupić? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież jak tego nie przykleją to odpadnie przy pierwszym lepszym uderzeniu Słońca o jakiś asteroid :P

Proszę Pani, odrobinę wiary w amerykańską myśl techniczną...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam za OT ale, Hamal coś planujesz grubego kupić? :D

A skąd ^_^ ja kończę z tym hobby, od 2 lat już tak kończę ^_^ o wina braku alternatywy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W 2004 i 2012 roku to w ogóle był ubytek ;) Na szczęście NASA i ESA potrafi rozwiązać takie problemy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A skąd ^_^ ja kończę z tym hobby, od 2 lat już tak kończę ^_^ o wina braku alternatywy :D

A myślałem, że tak bo avatar zmieniony (jak domniemam) na żonę po to aby łatwiej prowadzić negocjacje :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak Twoja żona to przeczyta, to Ci się szybko alternatywy znajdą :D

Chociaż z drugiej strony, pewnie nie, bo lepszy mąż co w ramach hobby całą noc stoi przy budce z teleskopem, niż przy budce z piwem ;)

Przynajmniej na pewno rano zawsze znajdzie się w trzeźwy w łóżku, co najwyżej pogryziony przez komary i śmierdzący smarem do łożysk i benzyną ekstrakcyjną a nie wyborową :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A myślałem, że tak bo avatar zmieniony (jak domniemam) na żonę po to aby łatwiej prowadzić negocjacje :P

Takie buty :)Zgodę na użycie wizerunku dostałem :D a to bardziej chłyt marketingowy dla ocieplenia wizerunku :D

Chociaż z drugiej strony, pewnie nie, bo lepszy mąż co w ramach hobby całą noc stoi przy budce z teleskopem, niż przy budce z piwem ;)

Mój ulubiony argument na jej samotne noce :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie buty :)Zgodę na użycie wizerunku dostałem :D a to bardziej chłyt marketingowy dla ocieplenia wizerunku :D

Zdecydowanie, bo wcześniejszy avatar był ponury :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podejzewam że wrzucając to na jakiegoś Facebooka to znalazło by się wielu wybitnych którzy by w to uwierzyli ;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta