Skocz do zawartości

Saturn 2017


ANowak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czas zacząć kolejny sezon Władcy Pierścieni - prosiłbym o aktualizacje nazwy tematu.
Pierwsze zdjęcia Saturna z kamerki z 27 kwietnia, seeing beznadziejny (1-2/10), wizualnie i na podglądzie kamerki praktycznie bez szczegółów po zestackowaniu 500 klatek z paru tysięcy - już jakieś szczegóły wydobyło. Próbowałem też 26 i 28 kwietnia, ale wyszło znacznie gorzej, z balkonu jak mi dostawili nowe bloki to ciężko o choćby średni seeing dla obiektów nisko położonych.
Sprzęt jak zawsze SCT 5". EQ3-2, Point Grey Firerfly. Stack 500 klatek, wersja normalna, drizzle 1,5, wersja kolorowa, i drizzle 3x. Jeszcze próba z barlowem, ale nie wiem czemu mi takie ciemne wyszło.

 

zwykły.jpg

 

drizzle 1,5x.jpg

 

drizzle 1,5 x color.jpg

 

drizzle 3x.jpg

 

barlow 2x.jpg

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już składałem teleskop i patrzę na księżyc a tutaj coś wiruje. Mam trochę materiału. Złapały mi się księżyce ale to jutro obrobie. Seeing igła.... poza tym że Łysy świecił na maksa. Muszę iść spać wiec materiał to stack na ślepo i 30 sekund registax.

Sat_010543_140517_ZWO ASI178MC_pipp_g2_ap126.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę większa klatka. Mam wrażenie że na dole majaczy Dione, a po prawej Tethys i Rhea.

 

Seeing boski ale Saturn na 8' nad samym dachem budynku. Żałuję, że nie wykorzystałem mojej Neximage5 wersja "baader685-mono" ;)

 

Trzeba kliknąć na zdjęcia żeby powiększyć. SCT 9,25, Kamera ASI178 w ADC (świetnie się sprawdził korektor). ADC w ognisku.

Sat_010543_140517.jpg

księżyce saturna.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie dwa stacki. Chyba już nic więcej nie wyciągnę z tego materiału. Po wcześniejszych porażkach z Barlowem 3x kupiłem wczoraj SFE x2. Obraz nadal rozmazany także potwierdza się fizyka. Mały piksel kamery plus duża ogniskowa = zamazany obraz z Barlow.

Sat_010543_140517_ZWO ASI178MC_pipp_g8_ap107.jpg

Sat_010543_140517_ZWO ASI178MC_pipp_g8_ap107_convb.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem Saturna. Nakręciłem smartfonem przykładając do okularu teleskopu (5mm). Seeing średni.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IPJdye9bTcU&feature=youtu.be

 

Wyciągnąłem kilka najlepszych klatek (20) i postackowałem i obrobiłem w PS. Wyszło coś takiego:

 

2.jpg

 

Lipa, ale jak na smartfona to chyba nie jest tak źle? :D

Edytowane przez McGoris
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z dzisiejszej nocy. 18.05.2017 godz.01:00 CET.Luminancja ZWO ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742, RGB ZWO ASI 120 MC z korektorem dyspersji Astrosystems Holland.

 

ee4da90376f65cd78d7fcbaa9d426d36.16536x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam link z avi z wczorajszej nocy. Obróbka Saturna jest mi obca. Chcę wiedzieć czy wyciągam wszystko co się da, czy ewentualnie moge wyeliminować jakieś błędy.

 

https://www.dropbox.com/s/o45gm5mc0a41su8/Sat_012722_170517_ZWO%20ASI178MC.avi?dl=0

 

Spróbowałem i tu obróbki. Mało klatek, ale i tak coś niecoś dało się wyciągnąć.

Sat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.