Skocz do zawartości

Saturn 2017


ANowak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

To moje pierwsze podejścia do astrofoto, więc czeka mnie jeszcze sporo pracy.

Na razie wyszło coś takiego:

SW 130/900, Barlow x2, webcam ms hd-3000,  efekt z około 200 kaltek.

 

saturn.jpg.680ab689e33f777aa64d7fc8b97ec717.jpg

Edytowane przez burnart
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix
Dnia 17.06.2017 o 19:32, MarcinSn napisał:

Saturn i jego księżyce z nocy 14/15 czerwca.

SCT 6" i Nikon D3100 (księżyce - 12x8s.) i DFK 21AU618 - (Saturn 200z1000kl.)

Saturn_księżyce_14_06_2017_2.jpg

Saturn_księżyce_14_06_2017_opis2.jpg

Saturn_księżyce_14_06_2017_blask.jpg

 

 

Śliczne zdjęcie. A dlaczego na tym ostatnim Saturn jest taki jakby.. prześwietlony (nie wiem, czy to dobre określenie), a na dwóch poprzednich widać dobrze i księżyce i Saturna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" SCT 6" i Nikon D3100 (księżyce - 12x8s.) i DFK 21AU618 - (Saturn 200z1000kl.)"

 

To oznacza, że końcowe zdjęcie jest połączeniem/kompozytem z dwóch (w uproszczeniu dwóch - każda z nich jest z kolei złożona odowiednio z 12 i 200 klatek zbieranych inną kamerą i innymi czasami naświetlania)

Powodem jest oczywiście ogromna różnica jasności pomiędzy Saturnem i jego księżycami, uniemożliwiająca zobrazowanie obu tematów razem (co właśnie ilustruje ostatnie zdjęcie)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Agent Smith said:

To oznacza, że końcowe zdjęcie jest połączeniem/kompozytem z dwóch (w uproszczeniu dwóch - każda z nich jest z kolei złożona odowiednio z 12 i 200 klatek zbieranych inną kamerą i innymi czasami naświetlania)

Powodem jest oczywiście ogromna różnica jasności pomiędzy Saturnem i jego księżycami, uniemożliwiająca zobrazowanie obu tematów razem (co właśnie ilustruje ostatnie zdjęcie)


Tak, końcowe w sensie obróbki, bo to ostatnie, które zamieściłem jest zdjęciem surowym - tylko z Nikona, zaś pierwsze zamieszczone jest kompozycją oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzeny_75 napisał:

Witam wszystkich miłośników Saturna, o to mój pierwszy Saturn z 18.06.2017. Kompozycja dwa razy  RGB, RRGB i Kanał R.

Pozdrawiam Serdecznie

Grzegorz

 

 

Cześć . Super Tobie  wyszedł uszaty . Fotka z kanału BW niemal  doskonała trochę można by jeszcze rozświetlić a po za tym  żadnych uwag . Mnie jakoś Saturn nie lubi . sSzczelina Cassiniego taka jak to widać u Ciebie jeszcze nigdy mi się tak nie ukazała. GRATULUJĘ 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być fajnie ale bez szans na ostrzenie. Jeden stack z ASI178MC. Na mono był już dramat. U mnie problemem są nagrzane dachy. Bez ADC nawet przerwa się nie łapała. Zauważyłem dzisiaj problem. Ponieważ mam w Advanced VX retro fit kit coś jest nie tak z klamrami blokującymi i przy podejściu od prawej ociera się jedna o obudowę przez co źle prowadzi teleskop.  

Sat_233106_190617_ZWO ASI178MC_RGB_AS_p26_g8_ap97.jpg

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.