Skocz do zawartości

Bieszczady 2017 - Warsztaty Astrofotografii


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobie dyskusji "czy dzielić się wiedzą o astrofotografii czy nie" będę zlinczowany czy poklepany po ramieniu, ale udało się ustalić szczegóły i tym samym Warsztaty Obróbki Astrofotografii na zlocie w Stężnicy stały się faktem. Mam nadzieję, że podołam wyzwaniu.

 

Wstępnie, warsztaty zaplanowane są na dwa dni i realizowane będą pod szyldem "Astrowizji" i mojej strony astroscapes.eu :-)

 

Kilka Szczegółów

 

Do zobaczenia

Paweł

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobie dyskusji "czy dzielić się wiedzą o astrofotografii czy nie" będę zlinczowany czy poklepany po ramieniu, ale udało się ustalić szczegóły i tym samym Warsztaty Obróbki Astrofotografii na zlocie w Stężnicy stały się faktem. Mam nadzieję, że podołam wyzwaniu.

 

Wstępnie, warsztaty zaplanowane są na dwa dni i realizowane będą pod szyldem "Astrowizji" i mojej strony astroscapes.eu :-)

 

Kilka Szczegółów

 

Do zobaczenia

Paweł

Paweł

Czy dobrze rozumiem, że w tych warsztatach może wziąć udział każdy kto będzie na zlocie?

Jeśli tak to oczywiście się piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

Czy dobrze rozumiem, że w tych warsztatach może wziąć udział każdy kto będzie na zlocie?

Jeśli tak to oczywiście się piszę :)

Tak, każdy kto będzie na zlocie.

Te warsztaty są częścią zlotu. Nie wiem jak dużą część materiału przerobimy, ale jak wypali (czyt. dam radę i będę gadał z sensem) to może zorganizuję autonomiczne.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy kto będzie na zlocie.

Te warsztaty są częścią zlotu. Nie wiem jak dużą część materiału przerobimy, ale jak wypali (czyt. dam radę i będę gadał z sensem) to może zorganizuję autonomiczne.

 

P.

Witam

 

Mamy do dyspozycji dodatkową sale na jeden dzień.

Trzeba tak zaplanować żeby sie wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem potwierdzenie - mamy całodniową rezerwację na warsztaty (Dzięki Adamo :-) ). W zależności od planu dnia (żeby nie wchodzić sobie w paradę) ustalę szczegółowe godziny. Sądzę, że w takim wypadku będziemy mogli zająć się praktyką więc dobrze by było gdyby uczestnicy mieli własne laptopy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze racja... to wez stacjonarny :-)

Na dłuższe wyjazdy czasem biorę monitor od stacjonarki, żeby coś zrobić :) Ale na krótsze nie ma sensu. No i nie wiem, jak ja na tych warsztatach coś zrobię... Najwyżej przećwiczę kroki, a w domu się i tak okaże, że zdjęcie masakra i trzeba raz jeszcze obrabiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jaki software będzie potrzebny. Jeśli chodzi o programy do akwizycji, z tym raczej nie ma problemu, bo praktycznie każdy z nas jakiś program już ma i tu wielkiej filozofii nie ma. Gorzej natomiast jest z softem do obróbki. Musimy mieć jakiś w miarą jednakowy zestaw narzędzi do obróbki żebyś nie musiał każdemu z osobna tłumaczyć jak daną operację wykonać na jego sofcie. Najlepiej jeśli były by to w większości programy freeware lub dostępne w wersji trial.

Edit: :yltype:

 

 

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jaki software będzie potrzebny. Jeśli chodzi o programy do akwizycji, to tu raczej nie ma problemu, bo praktycznie każdy z nas jakiś program już ma i tu wielkiej filozofii nie ma. Gorzej natomiast jest z softem do obróbki. Musimy mieć jakiś w miarą jednakowy zestaw narzędzi do obróbki żebyś nie musiał każdemu z osobna tłumaczyć jak daną operację wykonać na jego sofcie. Najlepiej jeśli były by to w większości programy freeware lub dostępne w wersji trial.

Piotr, ciężko będzie tutaj dogodzić wszystkim. Ja również nie jestem alfą i omegą w dziedzinie obróbki astrofoto na wielu programach - nie znam każdego, podobnie nie będę przekładał mojego workflow na programy typu GIMP, bo najnormalniej a) nie mam czasu i b ) nie wiem czy było by to możliwe. Niestety nie mogę załatwić dla każdego takiego samego setu aplikacji do obróbki

 

Ja pracuję na MaximDL/PixInsight/Adobre Lightroom/Adobe Photoshop CS4(CS6) i na tych programach będę pokazywał proces.

 

Tak więc bardzo przepraszam za brak multiprogramowości - być może zrobimy sobie takieś wrzuty "jak obrobić to w innym programie" :-)

 

 

Skoro warsztaty są jednodniowe, ti można wpaść tylko na ten dzień?

Tomek, pogadaj z Adamo. Warsztaty są częścią zlotu. Ja robię je za darmo i robię je na zasadzie testu "czy nadaję się do tego". Jak się uda, to pewnie będę organizował następne - niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o części praktycznej myślałem raczej o podejściu takim, że uczestnicy będą obrabiać materiał i w trakcie obróbki będziemy wspólnie poprawiać sobie workflow.

 

Mamy cały dzień, podczas którego będą odbywać się inne spotkania/prelekcje i chciałbym to jakoś pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wersji komercyjnej (PixInsight Core 1.8) oraz czasami z wersji LE.

Akcje to PS'a z których korzystam to akcje Noel'a Carboni i Annie's Astro Actions.

 

Jeśli ktoś będzie korzystał tylko np z GIMPa to na pewno znajdziemy trochę czasu by pokazać pracę na tym programie (kiedyś prowadziłem krótkie warsztaty dla PTMA Warszawa z tego programu).

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączyłbym się do pytania.

Nie będę miał urlopu na tygodniu ale dla takiego celu jak te warsztaty, drałowałbym te 600km w dwie strony na te parę godzin.

Odpowiem Ci tak samo jak Tomkowi (Taysonowi). Warsztaty są częścią zlotu, nie są organizowane niezależnie. W tej kwestii zapytaj się organizatora - Adamo.

Jeśli warsztaty się udadzą, to prawie na pewno będę organizował niezależnie kolejne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

tego posta kieruję głównie do ludzi, którzy będą chcieli posłuchać mojego gadania o astrofoto.

 

Chciałem się Was zapytać o tematy, jakie chcielibyście by były poruszone na warsztatach. Nie obiecuję, że uda się przegadać wszystkie ale chciałbym sobie przygotować plan warsztatów i możliwie najlepiej skorzystać z dostępnego czasu. Dlatego prośba do Was - o czym chcielibyście posłuchać / czego chcielibyście się dowiedzieć.

 

Byłbym wdzięczny.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.