Skocz do zawartości

Bieszczady 2017 - Warsztaty Astrofotografii


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że rozpoczynamy koncert życzeń.

Ja to widzę tak:

 

-Akwizycja za pomocą Maxima, obsługa kamer CCD/Cmos w tym programie, debayeryzacja materiału z OSC i praktyczne wskazówki dotyczące zbierania fotonów. To jako pierwszy blok tematyczny.

-Podstawy obróbki materiału -i tu problem bo mamy do tego wiele programów. Ja będę optował za Photoshopem.

-Na koniec wybrane zagadnienia dla bardziej zaawansowanych. (tematy do ustalenia w trakcie warsztatów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Piotrze, koncert życzeń :-)

-Akwizycja za pomocą Maxima, obsługa kamer CCD/Cmos w tym programie, debayeryzacja materiału z OSC i praktyczne wskazówki dotyczące zbierania fotonów. To jako pierwszy blok tematyczny.
-Podstawy obróbki materiału -i tu problem bo mamy do tego wiele programów. Ja będę optował za Photoshopem.
-Na koniec wybrane zagadnienia dla bardziej zaawansowanych. (tematy do ustalenia w trakcie warsztatów)

Co do programów to będę się trzymał tych co ja używam (Photoshop, PixInsight, MaximDL, Lightroom + ew. inne w razie potrzeb).

 

Zakres podstawowy również przejdziemy.

 

Właśnie mi chodzi o te "wybrane zagadnienia" - chciałbym się do tych warsztatów przygotować i fajnie by było wiedzieć co chcielibyście się nauczyć.

Ze swojej strony mogę się jedynie domyślać, ale też chciałbym poruszyć jak najwięcej potrzebnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PixInsight prosze tylko aby byl w wersji LE ;)

 

Mnie interesuje

- balansowanie kolorystyka zdjecia w PS

- wyciaganie ciemych mglawic

- usuwanie gwiazd

- selektywna obrobka mglawic bez gwiazd i nastepnie zlczenie z gwiazdmi

- jak naprawic przy stackowaniu lub obrobce gwiazdy ze screenu ponizej

gwiaz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PixInsight prosze tylko aby byl w wersji LE ;)

 

Mnie interesuje

- balansowanie kolorystyka zdjecia w PS

- wyciaganie ciemych mglawic

- usuwanie gwiazd

- selektywna obrobka mglawic bez gwiazd i nastepnie zlczenie z gwiazdmi

- jak naprawic przy stackowaniu lub obrobce gwiazdy ze screenu ponizej

attachicon.gifgwiaz.jpg

 

 

Czy my już trochę nie przeginamy? Kiedyś przyglądaliśmy się zdjęciom astro 1:1 (co już było dosyć ekstrawaganckie w całej dziedziwnie fotografii). Teraz widzę, że będziemy zoomować 10x i szukać takich wad. Serio Wam to przeszkadza? :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy my już trochę nie przeginamy? Kiedyś przyglądaliśmy się zdjęciom astro 1:1 (co już było dosyć ekstrawaganckie w całej dziedziwnie fotografii). Teraz widzę, że będziemy zoomować 10x i szukać takich wad. Serio Wam to przeszkadza? :D

No ale takie rzeczy widać nawet na 50%, także spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

· Alignacja (PixInsight)

· Stackowanie, metody i ich zastosowanie (MaximDL)

Kurcze, gratuluję cierpliwości, żeby rozbijać to na dwa programy :) Chętnie dowiem się o Twoich przemyśleniach na temat przewagi jednych nad drugimi.

 

Już się cieszę na te warsztaty, na pewno będę :) Szkoda, że nachodzą one trochę na inne punkty zlotu, no ale coś trzeba wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosze oślą ławkę :) Pav, Jest cien szansy, by pojawił sie workflow bazujący na sofcie z nieco mniejszą ilością zer w cenie?

 

Pozdrawiam.

eee tam oślą :-) Normalnie w ławeczce usiądziesz :-)

 

a serio - tak jest. W pierwszej części będę omawiał workflow dla początkujących m.in w GIMPie. Zapraszam serdecznie.

 

Kurcze, gratuluję cierpliwości, żeby rozbijać to na dwa programy :) Chętnie dowiem się o Twoich przemyśleniach na temat przewagi jednych nad drugimi.

 

Już się cieszę na te warsztaty, na pewno będę :) Szkoda, że nachodzą one trochę na inne punkty zlotu, no ale coś trzeba wybrać.

Dlaczego cierpliwości? :-) Działa szybciutko.

 

Niestety żeby zachować ciągłość warsztatu nie dało się tego inaczej zrobić... i tak wielki pokłon dla Adamo, że udało mu się załatwić salkę na te warsztaty.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj może obróbkę zdjęć kometarnych z OSC i mono.

 

Myślałem o tym, ale chyba poruszy się ten temat jako coś dodatkowego. Poza tym sam nie obrabiałem ogromnej ilości komet więc dużego doświadczenia w temacie nie mam, ale to co wiem to powiem :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

chciałem Wam podziękować za tak liczną obecność na warsztacie. Panowie z obsługi tylko donosili krzesła a salka ledwo nas na początku pomieściła.

 

Świadomy jestem swoich błędów prowadzenia tego warsztatu i na przyszłość postaram się bardziej panować nad porządkiem obrad. Przepraszam szczególnie tych początkujących, gdyż niekiedy dyskusja miała tendencje schodzić na bardziej zaawansowane tematy. Warsztaty dotyczyły obróbki ale zauważyłem, że warto to połączyć z wprowadzeniem sprzętowym - może to zaciekawi tych, którzy chcą zacząć przygodę z astrofotografią a nie do końca wiedzą jak.

 

Przerobiliśmy znaczną część materiału ale nie całą - tutaj również widzę jak powinienem do tego podejść i poprawię się na przyszłość.

 

Dziękuję Adamowi (Adamo) za organizację salki, za którą nie przyszło płacić dodatkowych pieniędzy.

 

Idealnym rozwiązaniem było by rozbicie warsztatu na dwa dni i zrobienie większej dywersyfikacji tematów zaawansowanych od początkujących.

 

 

Mam nadzieję, że moje ględzenie się komuś przydało, że wyłuskaliście coś dla siebie i będziecie to z powodzeniem stosować, lub zmodyfikujecie pod swoje potrzeby i podzielicie się tym ze mną. :-)

 

Dzięki!

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.