Skocz do zawartości

RJ45 -> RJ11 / RJ12 pod SynScan


jgoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego wróciłem do pierwszej porady, dedykowany konwerter USB-RS232 + kabel DB9-RJ12.

Informacyjnie dodałem wpis, że nieoryginalny kabel (CISCO) ma inne połączenie wtyków, więc jeżeli ktoś w przyszłości by się zastanawiał dlaczego sprzęt się nie komunikuje, to będzie miał jedną rzecz mniej do sprawdzenia.

Edytowane przez jgoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Potrzebujesz kabla, czy tylko aktualizacji softu? Pokryj koszty przesyłki, to ci to zaktualizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to potrzebuję zaktualizować tylko oprogramowanie w pilocie.
Sam montaż podpinam bezpośrednio do komputera przy pomocy innego kabla (guiding).

Dziękuję za propozycję, jednak najpierw postaram się zrobić swój kabel (kwestia przerobienia wtyczki DB9).
Gdyby jednak okazało się, że nadal nie ma komunikacji, dam znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.05.2017 o 13:56, r.ziomber napisał:

DIGITUS DA-70157 dziala z SynScanem. Testowalem wlasnonoznie, nawet aktualizowalem nim firmware.

Jak pisałem wcześniej, nabyłem ten konwerter, a przy okazji wpadł mi w ręce oryginalny kabel DB9-RJ12:
st4db9.jpg

 

W pilocie mam SynScan Update Ver. 1.3, zaś samo oprogramowanie to SynScan EQ Ver. 03.12.
Po pobraniu FirmwareLoadera i aktualnego oprogramowania, podczas aktualizacji komputer nie widzi pilota ("Can not connect to a SynScan hand control.").
Jeżeli ta przejściówka jest sprawdzona, to domyślam się, że problem jest w sterownikach (próbowałem z oryginalnymi Digitus, windowsowymi oraz ze strony skywatchera - choć są do AZ-EQ5).
W menadżerze urządzeń widzę (USB Serial Port (COM3), próbowałem też na portach USB2.0 jak i 3.0.

 

Czy Wy używaliście (w szczególności z Digitusem) jakichś specjalnych sterowników? Czy u Was to od razu działało?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pilot odpaliłem w trybie update (8+0 -> 12V).
Przypomniało mi się, że mam jeszcze taki stary komputer stacjonarny, podłączyłem, odpaliłem i... zaktualizowałem firmware.
Wiem, że nie często się to robi, ale na przyszłość chciałbym aby ta przejściówka usb-rs232 działała, a raczej sterownik.
Może problemem jest mój OS -> Win10.

 

Na obu komputerach używałem tych samych plików z ustawieniami jak poniżej:

image.png.a3534295b46662cbd6a212780308e071.png

 

image.png.418727569702918d87df704e19abf686.png

Edytowane przez jgoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.