Skocz do zawartości

przeciwwagi do mto


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Spokojnie Mariuszu, kolega Pytajnik jest tu nowy i jeszcze nie wszystkich poznał ale mam dziwne wrażenie z tonu jego wypowiedzi że już wypowiadał się na innym forum astronomicznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

I tu sie mylisz kolego bo nikt cię nie nagabuje do zakupu w Astrokraku ale pokaż mi choć jednego innego producenta robiącego montaż azymutalny do MTO z przeciwwagami, tak więc w tym temacie wszystkie drogi prowadza do nas a tak przy okazji to gdzie twoja własna inwencja twórcza, pomyśl, zaprojektuj wykonaj i pochwal się dobrym rozwiązaniem znajomym z forum a jeśli tylko potrafisz wszystkich krytykować to zdecydowanie pomyliłeś mównicę ;):o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Temat MTO przewija się tu i ówdzie. Nawiąże więc do mojej wypowiedzi w watku :

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...ay;threadid=593

W moim montażu nie ma przeciwwag. To montaż azymutalny. Teleskop jest mocowany na specjalnej kołysce, która umożliwia przesuwanie środka ciężkości teleskopu w zależności od ilości zamontowanego na nim osprzętu. Należy dążyć do tego aby całość była możliwie dobrze zrównoważona co ułatwia pracę silników montażu.

Nie jest to może rozwiązanie na statyw fotograficzny ale może zainspiruje Cię do nowych pomysłów.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten pytajnik?????

Nie wiadomo kto to.

A taki "GIEROJ".

1.Wstydzi się własnego imienia i nazwiska.

2.Nie wie skąd pochodzi.

Ale od razu ma do nas wszystkich pretensje, że mu w "ofierze dzienkczynnej" -że zadał pytanie- nie składamy darów z odpowiedzi.

Bo komu?

Ta kultura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. ;D

Jestem nowy i w dodatku z Krakowa - dopiero co zalogowany na forum i absolutny amator. Chylę czoła co do wiedzy i doświadczenia niektórych forumowiczów. W przeciwieństwie do PYTAJNIKA nie kończyłem optyki a jedynie fizykę na Alma Mater - co prawda 20 lat temu ???. Pytajniku drogi - Twój ton na tym forum brzmi jakbyś skończył mechoptykę ( chałupy mchem optykał - jak baca z dowcipu).

Nie robię reklamy Panu Januszowi P - ale zamówiłem MTO w zestawie - BO TYLKO TYLE MAM KASY i nie dywaguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.