Skocz do zawartości

Zakup Lornetki


zalbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc i sugestie jaką lornetkę mam kupic i co bedzie prze nia widać zalezy mi na 1. przestrzennosc nieba 2. duze przyblizenia np aby moc obserwowac obiekty latające 3. Mozliwosc obserwacji takich, jakie daja najlepsze lornetki. Nie moge się zdecydować dobry sprzet zeby nie przepłacic i nie rozczarowac sie prosze o konkretne porady i linki do stron gdzie moge zakupic. Cena spoko ale bez przesady 800 - 1200 a nawet moze byc więcej jesli lornetka bedzie miala jakies super mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przestrzenność nieba, oznacza pole widzenia. To ze wzrostem powiększenia , to pole zmniejsza się . Ale są lornetki które przy tym samym powiększeniu mają pole trochę większe -różnica nie będzie jednak bardzo duża . Za 800-1200 zł kupisz dobrą lornetkę o małym powiększeniu , albo gorszą optycznie o dużym powiększeniu.

Mam trzy lornetki używane kupione w tej cenie . Mała , dobra optycznie , małe powiększenie Wiliam Optics 10x50ED,,,,, średnią -średnia optycznie i średnie powiększenie ts optics 15x70 mx marine,,,,,,, dużą-- kiepska optycznie , duże powiększenie " Chinka" 25x100. Cena cały czas podobna -dlatego tak łatwo nie da się powiedzieć co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega berkut123 dobrze napisał.

Punkt 1 jest trochę sprzeczny z 2.

Ciężko za normalnie pieniądze coś takiego znaleźć, co ma bardzo szerokie pole i większe powiększenie.

Jeśli nastawiasz się na samoloty, to min 15x.

Konieczny statyw lub żuraw.

Nie wydaje mi się, żebyś miał duże doświadczenie w astronomii. Z całym szacunkiem.

Może zamiast kupować tak drogi sprzęt kup coś tańszego. Niewiele stracisz jeśli nie wciągnie Cię to hobby.

Miałem kiedyś Sky Master 15x70.

Można trafić na giełdzie za 250-300 zł.

Lotnetka jest mocno średnia, ale to chyba najtańsza lornetka, którą można popatrzeć sensownie na niebo. Pod ciemnym niebem jest super, w każdym razie na początek. Ma dość duże powiększenie (samoloty) i spore obiektywy (niebo). Jest bardzo delikatna (mostek).

Zostanie na lepszy statyw, może być nawet fotograficzny.

Żurawia możesz zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki za odpowiedzi, nawet nie zagladalam tu myslac ze nikt nie odpowie. Sprawdzilam lornetki i to jednak nie jest to czego szukam a dalej szukam mam teraz wiekszy budzet i nadal nie wiem co kupic, teleskop jaki? Go to? lunete? Naczytalam sie sporo co wcale nie ulatwia wyboru. Obserwacje musza sie nadawac za dnia i w nocy czyli obraz nieodwrocony, lekki sprzet, więc odpada montaz paralektyczny, chodzi o obserwacje dziene nieba oraz nocne, w tym planety, gwiazdy, ksiezyc oraz obiekty latajace. Co polecanie budzet 2 - 3 tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.