Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Adam_Jesion    9516

No to ugryzłem jeszcze jpga z pierwszego postu. Jak widać, nawet tam jest kolor do wyciągnięcia. Kolor jest takim samym elementem, jak luminancja, którą musimy wyłuskać/wywołać. Kolor wymaga podobnych zabiegów - inaczej będzie zgaszony, albo, jak kto woli, naturalny (bo kolor w kosmosie jest ekstremalnie subtelną kwestią).

Tu jest pewnie trochę przegięty, ale to tak dla akademickich rozważań.

galaxy.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tayson    1978

Mała ilustracja tego, o czym pisałem wyżej. Jedno zdjęcie potraktowane jakby filozofią kamery mono (3 filtry+liminanacja), a drugie obrobione w Maximie z użyciem jego opcji kolorystycznych. W zasadzie w Photoshopie już go się nie da dobrze zabalansować (zanikanie niebieskich ramion). To surowy test, bez odszumania i innych cudów. Chciałem tylko pokazać, jaki kolor powinien wyjść po stacku, bez selektywnej pracy na maskach. Obawiam się, że ta prawa ilustracja pokazuje bolączki, o których Hamal pisał wyżej.

Stack dosyć niewielkiej ilości klatek, żeby uwiedocznić lepiej różnicę.

Lewe jest po obróbce ala mono?

Ja swoje z QHY8L od kiedy zacząłem robić w maximie SPLIT TRU COLOR, później wyliczenia excalibratorem i COMBINE COLOR, to kolorystyka jest o niebo lepsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tayson    1978

oba zdjecia robione przy ksiezycu w odstepie prawie 1roku.

widac jak wiele moza zmienic w kolorystyce dzieki poprawnej kalibracji koloru przed wstepnym rozciaganiem.

kamera ta sama - QHY8L

emka.jpg

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    6930

Mała ilustracja tego, o czym pisałem wyżej. Jedno zdjęcie potraktowane jakby filozofią kamery mono (3 filtry+liminanacja), a drugie obrobione w Maximie z użyciem jego opcji kolorystycznych. W zasadzie w Photoshopie już go się nie da dobrze zabalansować (zanikanie niebieskich ramion). To surowy test, bez odszumania i innych cudów. Chciałem tylko pokazać, jaki kolor powinien wyjść po stacku, bez selektywnej pracy na maskach. Obawiam się, że ta prawa ilustracja pokazuje bolączki, o których Hamal pisał wyżej.

Stack dosyć niewielkiej ilości klatek, żeby uwiedocznić lepiej różnicę.

Dasz TIF ?

No to ugryzłem jeszcze jpga z pierwszego postu. Jak widać, nawet tam jest kolor do wyciągnięcia. Kolor jest takim samym elementem, jak luminancja, którą musimy wyłuskać/wywołać. Kolor wymaga podobnych zabiegów - inaczej będzie zgaszony, albo, jak kto woli, naturalny (bo kolor w kosmosie jest ekstremalnie subtelną kwestią).

Tu jest pewnie trochę przegięty, ale to tak dla akademickich rozważań.

xsurprise.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    6930

Mała ilustracja

..chciałem sprawdzić czy nie przeoczyłeś czegoś robiąc przykład :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta