Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Adam_Jesion    9324

Poziom tła to trochę wtórna sprawa. Jeżeli idzie ci na 1 klatce za wysoko, to może oznaczać zbyt długą subekspozycję. Po prostu nie ma sensu palić dłużej, bo i tak już nic więcej z takiego tła nie wyciśniesz. Wtedy lepiej skrócić czas i w tym samym przedziale zrobić po prostu więcej subekspozycji (zmniejszyć szum, zwiększyć S/N).

Wysokość tła zależy też oczywiście od offsetu kamery. To zmierzysz sobie biasem. Ja np. w KAF16803 miałem offset na poziomie 2000 ADU :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nowok76    1167

Poziom tła to trochę wtórna sprawa. Jeżeli idzie ci na 1 klatce za wysoko, to może oznaczać zbyt długą subekspozycję. Po prostu nie ma sensu palić dłużej, bo i tak już nic więcej z takiego tła nie wyciśniesz. Wtedy lepiej skrócić czas i w tym samym przedziale zrobić po prostu więcej subekspozycji (zmniejszyć szum, zwiększyć S/N).

Wysokość tła zależy też oczywiście od offsetu kamery. To zmierzysz sobie biasem. Ja np. w KAF16803 miałem offset na poziomie 2000 ADU :P

A gdzie to pisze ??

Otwieram biasa i co dalej ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tayson    1912

u mnie inna kamera i innym szklem lighty w OIII maksymalne jakie naswietlalem w czasie nowiu po 3600s maja ok 1300ADU, a darki ok 1000ADU.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9324

A gdzie to pisze ??

Otwieram biasa i co dalej ??

Mierzysz jaki jest średni poziom szumu - czyli offset sygnału odczytu z matrycy.

Gdyby ktoś nie wiedził, czym jest offset/bias to najprościej jest go sobie wyobrazić jako najniższa wartość zarejestrowana w pliku, kiedy nie wpadnie do studni żaden foton. To taki "fundament", na którym dopiero powstaje dom ;)

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Grzędziel    1319

No mierzę, na biasie mam offset ok 800 ADU (KAF 8300) i jakie wnioski?

Do jakiego ADU tła warto pociągnąć ekspozycję żeby wyciągnąć z nieba jak najwięcej i nie wydłużać bez sensu ekspozycji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta