Skocz do zawartości

Slow motion nie-astronomiczne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy, podczas rozmowy z kumplem zdałem sobie sprawę, że moja ASI 034 MC wedle producenta powinna nagrywać mi obraz w 440 FPS. Okazało się to perfidnym kłamstwem! Ale na korzyść! :D Okazuje się bowiem, że mogę wycisnąć całkiem fajne obrazy z kamerki w niezbyt sensownej rozdzielczości i dużym FPS (32x32 pix -> 2500 FPS). Mimo to, podczas bardzo spontanicznego live o 2:30 w nocy do 4 rano udało mi się nagrać kilka filmików ze slow motion. Od 500 do 1000 FPS.


Na pierwszy ogień Coca-Cola (700 FPS, 46x wolniej niż normalnie) :D



Kolejny będzie ruch mojego... oka (i przy okazji reszta mojej twarzy, nie zwracajcie na nią uwagi :P ) w około 630 FPS i 42 razy wolniej niż normalnie


Nie może zabraknąć chyba tradycyjnej rzeczy pokazywanej w slow motion - zapałki (w 650 FPS, 21 razy wolniej)


A na sam koniec - migawka aparatu w absurdalnej szybkości 1000 FPS (70 razy wolniej niż normalnie, wykonane trzy zdjęcia. Czas między kolejnymi, konkretniej całe półtorej minuty, został wycięty. Ponadto obraz jest do góry nogami ;) )


To z aparatem muszę powtórzyć. Najlepiej w słońcu, bo nie trzeba będzie go mocno doświetlać (dwie, dość potężne latarki go oświetlały) i dodawać sporo kontrastu na klatkach.
Edytowane przez ANowak
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne próby. Też się tak bawiłem kilka razy :) Na Twoich filmikach brakuje tylko poprawnej debayeryzacji - byłby kolor zamiast brzydkiej kratki.

No tak... miałem włączoną debayeryzację dla kamerki Altair IMX224, a nie dla ASI 034 (mają różne matryce) i zapomniałem zmienić... no nic, następnym razem będę musiał pamiętać żeby zmienić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Time-lapse = upływ czasu, czyli przyśpieszenie filmu zbieranego przez długi czas, na odwrót do tych z muchami itp gdzie jest większy FPS :) te korale nie pompują polipów w ułamku sekundy, ale film bardzo ładny.

Edytowane przez Ura
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.