Skocz do zawartości
ANowak

Slow motion nie-astronomiczne

Promowane odpowiedzi

ANowak    908
Napisano (edytowane)

Dzisiaj w nocy, podczas rozmowy z kumplem zdałem sobie sprawę, że moja ASI 034 MC wedle producenta powinna nagrywać mi obraz w 440 FPS. Okazało się to perfidnym kłamstwem! Ale na korzyść! :D Okazuje się bowiem, że mogę wycisnąć całkiem fajne obrazy z kamerki w niezbyt sensownej rozdzielczości i dużym FPS (32x32 pix -> 2500 FPS). Mimo to, podczas bardzo spontanicznego live o 2:30 w nocy do 4 rano udało mi się nagrać kilka filmików ze slow motion. Od 500 do 1000 FPS.

Na pierwszy ogień Coca-Cola (700 FPS, 46x wolniej niż normalnie) :D

Kolejny będzie ruch mojego... oka (i przy okazji reszta mojej twarzy, nie zwracajcie na nią uwagi :P ) w około 630 FPS i 42 razy wolniej niż normalnie

Nie może zabraknąć chyba tradycyjnej rzeczy pokazywanej w slow motion - zapałki (w 650 FPS, 21 razy wolniej)

A na sam koniec - migawka aparatu w absurdalnej szybkości 1000 FPS (70 razy wolniej niż normalnie, wykonane trzy zdjęcia. Czas między kolejnymi, konkretniej całe półtorej minuty, został wycięty. Ponadto obraz jest do góry nogami ;) )

To z aparatem muszę powtórzyć. Najlepiej w słońcu, bo nie trzeba będzie go mocno doświetlać (dwie, dość potężne latarki go oświetlały) i dodawać sporo kontrastu na klatkach.
Edytowane przez ANowak
  • Lubię 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MateuszW    2696

Bardzo fajne próby. Też się tak bawiłem kilka razy :) Na Twoich filmikach brakuje tylko poprawnej debayeryzacji - byłby kolor zamiast brzydkiej kratki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ANowak    908

Bardzo fajne próby. Też się tak bawiłem kilka razy :) Na Twoich filmikach brakuje tylko poprawnej debayeryzacji - byłby kolor zamiast brzydkiej kratki.

No tak... miałem włączoną debayeryzację dla kamerki Altair IMX224, a nie dla ASI 034 (mają różne matryce) i zapomniałem zmienić... no nic, następnym razem będę musiał pamiętać żeby zmienić :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    6848

Mamy nowe zajęcie na pochmurne noce :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
heweliusz    258

Moje zabawy ze slow-motion

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RomekAstrobaza    356

To nie moje ale jak dla mnie najlepsze slow motion jakie widzialem - tylko czy do konca jest to slow motion hehe

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ura    415
Napisano (edytowane)

To jest Time-lapse = upływ czasu, czyli przyśpieszenie filmu zbieranego przez długi czas, na odwrót do tych z muchami itp gdzie jest większy FPS :) te korale nie pompują polipów w ułamku sekundy, ale film bardzo ładny.

Edytowane przez Ura
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RomekAstrobaza    356

no tak:)

tytuł mnie zmylił slow-life;)

ale co nie zmienia faktu,. ze filmik super;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta