Skocz do zawartości

M101 Wiatraczek - RODOS - ASI071MC-C


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku, to troszkę celowy zabieg - jakoś mi się bardziej podobają galaktyki z jądrem lekko w kierunku pomarańczy i ramionami z lekkim podbiciem czerwieni i zdjęciem zielonego.

Z domu wrzucę zdjęcie bez tego "dodatku". Zdejmę też z ostatecznej fotografii trochę tego fioletu i zobaczę jak to wygląda.

 

Nie wiem czy oglądasz fotkę z domu czy z pracy, ale u mnie w pracy na tym zdjęciu faktycznie jest spora domieszka fioletu, ale w domu, nie widać już jej tak bardzo (spora różnica klas monitorów).

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie!

Zawsze jednak można coś poprawić :)

 

Nie jestem fachowcem w "hi astrophoto", ale z mojego punktu widzenia oprócz kolorów dwie uwagi:

1) Najjaśniejsze gwiazdy chyba przekroczyły próg "przepalenia" - można je sztucznie zmniejszyć, albo mniej wyciągnąć (na osobnej warstwie i odsłonić potem).

2) Jądro galaktyki - to samo.

 

PS. Urocza NGC 5474! :)

 

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kolorystykę to to zdjęcie jakieś rozmyte jest i detal na galaktyce bardzo słaby.

Gdyby subekspozycje miały więcej niż 60sek to udałoby się wyciągnąć więcej struktur pyłowych na płaszczyźnie dysku. Ideą było pokazanie, że jasne (relatywnie) galaktyki da się zrobić z czasami 1min.

Przy próbie wyciągania tych struktur robi się niestety już kaszanka.

 

Super zdjęcie!

Zawsze jednak można coś poprawić :)

Zawsze :-)

 

Nie jestem fachowcem w "hi astrophoto", ale z mojego punktu widzenia oprócz kolorów dwie uwagi:

1) Najjaśniejsze gwiazdy chyba przekroczyły próg "przepalenia" - można je sztucznie zmniejszyć, albo mniej wyciągnąć (na osobnej warstwie i odsłonić potem).

2) Jądro galaktyki - to samo.

Gwiazdy ani jądro galaktycznie nie są przepalone. Gwiazd nie chciałem zmniejszać, chciałem pokazać jak wyglądają w tym combo - kamerka i popularna optyka.

 

Mam pomysł na drugie podejście obróbkowe do M101, mam nadzieję, że lepiej podpasuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 80ED był zaopatrzony w korektor? Jakie było finalnie f?

Tak, miał flatenner x0,85 czyli docelowo 510mm f/6.4

 

 

Nie zaprzeczam, że mogła delikatnie pojechać ostrość... robofocuser miałem w dłoni :-) a M101 była wynikiem przypadku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym cały sęk... galaktyka nie była w ogóle odszumiana. Jedynie tło i to nawet nie "na 100%".

 

Zobaczę co da się z tym szczegółem galaktycznym zrobić, ale przy 60sek to nie wróżę zbyt dużo sukcesów - będę walczył jak lew :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, dzieki za tę fotę, bo nie wiedziałem, że przy tak krótkim naświetlaniu można tak ładnie tę galaktykę przedstawić. Oczywiście pomijając fakt, że ta kamerka łyka fotony jak głupia :D

Ładne niebo musi być na tym Waszym RODOS.

Pozdro

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.