Skocz do zawartości

T7 Astro Camera - tani klon ASI 120MM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna z tych kamerek nie jest przeznaczona do DS, bo nie posiadają chłodzenia lub posiadają tylko pasywne (wiatraczek). Ale tak po prawdzie poziom szumu termicznego w CMOS'ach jest tak niski, że spokojnie można ich używać i do takich zastosowań.

 

Na sąsiednim forum, jest recenzja planetarnej ASI 290 Mono - odpowiednik z RisingTech daje podobny obraz i też ma wbudowaną redukcje AmpGlow. Jak dla mnie pojedyncza 90 sek klatka na sprzęcie f/5.5 jest rewelacyjna (autor: jolo)

 

290_M51_90.jpg.fdc3716fa6768e472d603331c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
4 godziny temu, sp3occ napisał:

Zamiast T2>1,25" zastosować regulowaną złączkę T2 do gwintu C w kamerce... Też robionej na zamówienie...

Więc mówicie że to jest gwint C. No wolałbym właśnie na gwint, nie wiem czy przy guidingu ma to duże znaczenie gwint czy wsuwanie w 1,25 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2017 o 22:01, Killerus napisał:

Pierwsze próby... Na razie testuje względnie tanie i o dziwo fajne oprogramowanie HandyAvi.

 

Wszystko odbywa się, gdy siedze 1000km od budki, więc jedynie wieczorami na szybko przeglądam co się złapało, a łapie się tego na prawde dużo !!!

 

Niestety zdecydowana większość to przelatujące samoloty i satelity.

 

Jak wyglądają Aviki oraz zsumowane zdjęcia z danego nagrania w linkach poniżej.

 

Teraz już wiem, że czułość kamery mogłaby być jeszcze lepsza, by efekty jak dla mnie były zadowalające.

 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=iU7NM5d94s8

MeteorDetect-0100_0_76.jpg

 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=9IrVZdC999I

MeteorDetect-0083_0_391.jpg

 

Witam . Dlaczego te odnośniki przekierowują mnie nie tam gdzie powinny ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekDw napisał:

Więc mówicie że to jest gwint C. No wolałbym właśnie na gwint, nie wiem czy przy guidingu ma to duże znaczenie gwint czy wsuwanie w 1,25 cala

Są przejściówki damski T2 męski C nawet na Aliexpress. Później tylko dobranie extendera T2 do backfocusa kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 9.06.2017 o 17:49, sp3occ napisał:

No i ja się skusiłem, tylko na inny model i przewiozłem się na dzień dobry :)
Oprócz ceny ze strony musiałem dorzucić Urzędowi Celnemo prawie stówę... 
Cóż, co rząd to zarządzenia...

https://pl.aliexpress.com/item/USB2-0-Long-exposure-digital-astronomical-telescope-eyepiece-camera/32455729199.html
Teraz trzeba pogody, żeby zobaczyć czy transakcja była opłacalna :):):)

To mi za ASI071 kazali dopłacić 160zł.... ciekawe jak oni to liczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.